DAJ CYNK

[Prima Aprilis] Fatalna awaria platformy aukcyjnej UKE - licytacja w escudos!

31.03.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8443

Ważne 3

0

27. marca nastąpiła chwilowa awaria platformy aukcyjnej UKE. Choć trwała ona zaledwie kilkanaście minut, to była bardzo brzemienna w skutkach - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

27. marca nastąpiła chwilowa awaria platformy aukcyjnej UKE. Choć trwała ona zaledwie kilkanaście minut, to była bardzo brzemienna w skutkach - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Po awarii, waluta w której licytowane są bloki częstotliwości w trwającej właśnie aukcji, zmieniła się z PLN na PTE, czyli... portugalskie escudos! Przypadek? Nie sądzimy! To właśnie z Portugalii pochodzi firma, która dostarczyła oprogramowanie-platformę.

Zobacz: UKE wybrał w końcu dostawcę platformy aukcyjnej.

Choć na 4. piętrze na ulicy Kasprzaka w Warszawie co i rusz słuchać słowo caramba, to operatorzy zacierają ręce z radości. Portugalska waluta była wymieniana w 2001 roku po kursie 200 za 1 euro. To znaczy, że zamiana złotówek na escudos obniżyła realną wartość bloków aż o 98%!

W dzisiejszych wydaniach największych portugalskich dzienników można znaleźć całostronicowe ogłoszenia skupu escudos. Operatorzy zachęcają mieszkańców do odkurzania klaserów i przekopywania ogródków. T-Mobile w ogłoszeniu oferuje dodatkowo możliwość wymiany, po korzystnym kursie, na wycofane w tym samym czasie marki, a P4 dorzuca nielimitowane LTE na pół roku każdemu, kto wymieni co najmniej 100 tys. jednostek waluty.

Źródło tekstu: wł

Tagi: aukcja LTE uke
Komentarze
Zaloguj się
27. ~EU07
1

2015-04-01 21:45:46

Napisaliby, że biedronka wygra licytacje LTE.....

Odpowiedz

26. ~oki
-1

2015-04-01 14:26:28

postaraliscie by sie lepiej .np. aukcja dzisiaj sie zakonczyla

Odpowiedz

25. adik
0

2015-04-01 12:47:39

prima aprilis :)

Odpowiedz

24. mlb
0

2015-04-01 12:33:59

hahaha escudos są poza obiegiem od ponad 10 lat :)

Odpowiedz

23. ~alf
1

2015-04-01 11:32:35

prima aprilis pełna gebą

Odpowiedz

22. ~medyk
0

2015-04-01 11:32:09

Witku, zapewne znasz odpowiedz na pytania:1. Czy swoim partnerom roamingowym w PL, Play placi ryczaltem za korzystanie z sieci w odniesieniu do glosowych czy za wolumen minut i jakiego rzedu sa to stawki?2. W Szwajcarii mamy obecnie za 25 CHF nielimitowane glosowe z UE. Dzwoniac godzine do Play - Play zarobi 60 x 4,29 groszy liczac to ze karta Play bedzie w zasiegu P4, w zakresie roamingu krajowego pewnie mniej, w zaleznoisci od Twojej odpowiedzi na pytanie 1.3. Jesli w Szwajcarii place w ramach submarki Yallo.ch 25 CHF za ryczalt i kazdego dnia rozmawiam 3 godziny z polska komorka czy to play czy inna - to jak powiedzmy zrobie w miesiacu 180 godzin rozmow czyli 180 x 60 x 4,29 groszy to.. wyjdzie tylko za sam interconnect MTR 463,32 PLN co daje okolo 115 Frankow szwajcarskich, wiec zakladajac tylko ze za Carrier i ruch kierowany i billingi i zasoby radiowe nie placa, to... dokladaja wtedy co najmniej 90 CHF do jednego klienta... Jak to sie bilansuje, a zwlaszcza ze MTR w Sywajcarii wynosi od 0,07 CHF do 0,085CHF za minute...Gdzie jest haczyk? Subskryboiwanie skosne czy jak ?

Odpowiedz

21. ~mike
0

2015-04-01 10:40:56

jak co roku telepolis wieksze suchary pisze niz Karol S.

Odpowiedz

20. rcicho
0

2015-04-01 10:20:19

Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa.

Odpowiedz

19. ~Ktoś
1

2015-04-01 09:57:53

Portugalczycy nie używają caramba (to po hiszp) tylko "o caralho"

Odpowiedz

18. ~Ktoś
1

2015-04-01 09:57:15

Portugalczycy nie używają caramba (to po hiszp) tylko "o caralho"

Odpowiedz

17. Andrzej24
1

2015-04-01 09:41:38

Prima aprilis. Cienko w tym roku wymyśliliście

Odpowiedz

16. Sig
-1

2015-04-01 09:39:55

Dobrze, że nie w Dolarach Zimbabwe.

Odpowiedz

15. LuiN
1

2015-04-01 09:19:18

12, Każdy nerd i geek brodę mieć powinien. Sorry, taki mamy klimat.

Odpowiedz

14. ~kaps
2

2015-04-01 09:18:37

Pewnie niektórzy pomyślą że to prima aprilis, ale to Polska, kraj istniejący teoretycznie, w którym istnieje Ministerstwo Cyfryzacji a głosy w najbliższych wyborach prezydenckich będą liczone ręcznie, więc jest duże prawdopodobieństwo że to prawda.

Odpowiedz

-1

2015-04-01 09:15:39

12). Po co się golić? Mniej promieniowania z monitora do brody dociera.

Odpowiedz