DAJ CYNK

Prawnicy córki założyciela Huaweia wnoszą o odrzucenie wniosku USA

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5293

Meng Wanzhou - córka założyciela Huaweia i dyrektor finansowa firmy - dalej przebywa w Kanadzie. Jej prawnicy oficjalnie walczą o całkowite odrzucenie amerykańskiego wniosku o ekstradycję.

Meng Wanzhou i jej zespół adwokatów zeznawali przed kanadyjskim sądem. Obecnie Chinka może mieszkać w swojej posiadłości w Vancouver i poruszać się po mieście w towarzystwie ochrony, nie może jednak go opuszczać. Richard Peck, który przewodniczy zespołowi dyrektor finansowej Huaweia wprost zaapelował na sali o odrzucenie wniosku USA. Południowy sąsiad Kanady zabiega bowiem o ekstradycję co motywuje... złamaniem sankcji wobec Iranu.

I tutaj pojawia się największy problem dla USA. Kanada nie uznała tych sankcji. Zgodnie z prawem Kanady, ekstradycja do USA mogłaby się odbyć tylko wtedy jakby przestępstwo było uznane również na terenie Kraju Klonowego Liścia. Adwokaci Meng Wanzhou oraz zespół prasowy kanadyjskiego oddziału Huaweia wprost określili zatrzymanie i wniosek USA mianem elementu wojny Donalda Trumpa przeciwko Huaweiowi.

Zobacz Dyrektor finansowa Huaweia wypuszczona za kaucją
Zobacz Dyrektor finansowa Huaweia aresztowana na zlecenie USA za handel z Iranem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: financial times, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu