DAJ CYNK

Panika w Słupsku. Wszystko przez sieć Play

Marian Szutiak

Wydarzenia

Panika w Słupsku. Play w kilka dni zbudował wieżę telekomunikacyjną

Play zbudował nową wieżę telekomunikacyjną przy ulicy Szczecińskiej w Słupsku. Mieszkańcy okolicy panikują. Boją się szkodliwego promieniowania.

Budowa wieży telekomunikacyjnej nie musi zajmować dużo czasu. Sieci Play wystarczyło kilka dni, żeby postawić taką konstrukcję w Słupsku, pomiędzy ulicami Szczecińską i Piłsudskiego, tuż koło Biedronki. Jak informuje Głos Pomorza, zaniepokoiło to mieszkańców okolicy, którzy obawiają się pola elektromagnetycznego, promieniowania. Twierdzą oni również, że nie byli przez nikogo poinformowani o nowej wieży. Pytają również,  czy zbudowano ją tak szybko, by nie zdążyli zareagować.

Spółka P4, operator sieci Play, poinformowała redakcję Głosu Pomorza, że wieża telekomunikacyjna, którą ostatnio zbudowali w Słupsku, ma polepszyć dostęp do bezprzewodowej sieci telekomunikacyjnej w tej okolicy. Fioletowa spółka uzyskała na nową konstrukcję wszystkie wymagane decyzje administracyjne, a teraz czeka na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Poza tym w nowej wieży nie ma niczego niezwykłego.

W Polsce funkcjonuje obecnie kilkadziesiąt tysięcy stacji bazowych telefonii komórkowej, więc nie jest to inwestycja, która w żaden sposób się wyróżnia. Dodatkowo każda z naszych inwestycji spełnia wszelkie normy zawarte w obowiązujących aktach prawnych i kontrolowanych między innymi przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. W celu użytkowania inwestycji jaką jest stacja bazowa telefonii komórkowej, zgodnie z wymaganiami przepisów poddawana jest ona obowiązkowym pomiarom poziomu natężenia pola elektromagnetycznego w miejscach dostępnych dla ludności, a wyniki są przedkładane do organów środowiskowych.

– wyjaśnił Martin Stysiak, Play

Jeśli chodzi o obawy mieszkańców Słupska o szkodliwe działanie promieniowania emitowanego przez anteny nowej wieży, to nie ma ku temu powodów. Jak dotąd nie istnieją żadne jednoznaczne dowody na to, że powstające wokół takich konstrukcji pole elektromagnetyczne działa negatywnie na zdrowie człowieka, a tym bardziej że wywołuje choroby nowotworowe, jak twierdzą niektórzy.

Wierzymy, że budowanie wiedzy na temat funkcjonowania technologii telefonii komórkowej w oparciu o źródła naukowe bazujące na faktach pozwoli zrozumieć wszystkim zainteresowanym, że zarówno proces inwestycyjny związany z rozwojem i modernizacją sieci, jak i wykorzystywane technologie są bezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz środowiska naturalnego.

– dodał Martin Stysiak

Zobacz: Play ma coraz więcej stacji bazowych. Wiemy ile
Zobacz: Play rozszerza zasięg LTE. Znamy nowe miejscowości z lutego

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Łukasz Capar / gp24.pl

Źródło tekstu: gp24.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu