DAJ CYNK

Orange zbudował razem z Roovee system rowerów miejskich w Ostrołęce

msnet

Wydarzenia

Od 2 maja bieżącego roku mieszkańcy Ostrołęki mogą poruszać się po swoim mieście rowerami miejskimi. System wypożyczania rowerów zbudowało konsorcjum złożone z Orange Polska i firmy Roovee, przy współpracy z władzami samorządowymi.

Na system składa się 35 rowerów, 225 stojaków, 6 stref parkowania i 6 stacji napraw. Rowery wyposażone są w komputer pokładowy, zdalną blokadę koła oraz czujnik ruchu. Wewnątrz każdego z nich znajduje się karta SIM, która pozwoli na przesyłanie danych przez sieć mobilną Orange do serwerów zarządzających całym systemem. Będą one wykorzystywane do naliczania opłat oraz analizowanie gdzie, kto i jak długo korzysta z rowerów. Ma to pozwolić na lepsze zarządzanie systemem, między innymi ustawiać jednoślady tam, gdzie są one najbardziej potrzebne.

- Jest mi niezmiernie miło oddać w ręce ostrołęczan rowery miejskie. Mam nadzieję, że system ten usprawni komunikację w mieście, stanowić będzie również alternatywę dla komunikacji samochodowej, co przyczyni się do poprawy zdrowia i kondycji naszych mieszkańców. Zachęcam do korzystania z rowerów. Pierwsze 30 minut jazdy jest bezpłatne pod warunkiem zwrócenia roweru do dowolnej stacji. Jeśli system będzie cieszyć się zainteresowaniem mieszkańców nie wykluczam jego rozbudowy o kolejne rowery i stacje w innych częściach miasta.

- powiedział Łukasz Kulik, prezydent Ostrołęki

- Orange Polska jest sprawdzonym partnerem samorządów w budowaniu rozwiązań z dziedziny smart city. Zapewniają one tańsze i efektywniejsze funkcjonowanie systemów miejskich oraz wygodę i lepszy standard życia mieszkańców. Oferujemy szeroki zakres usług bazujących na Internecie Rzeczy (IoT) – od zdalnego odczytu liczników wody, przez inteligentne oświetlenie po bike sharing.

- powiedział Maciej Kocięcki, dyrektor marketingu IoT, M2M i API Orange Polska

Zobacz: Wyniki Orange po 1Q2019 - więcej światłowodów, klientów konwergentnych i wzrost przychodów
Zobacz: Majówka w Orange na kartę - nielimitowane rozmowy, SMS-y i pakiet danych za 2 zł
Zobacz: Orange ma zapłacić 13 mln zł kary za wprowadzanie klientów w błąd przy reklamowaniu Neostrady

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: eOstrołęka (eostroleka.pl)

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu