DAJ CYNK

Orange i Ericsson: pilotaż sieci 5G w 2017 r.

12.10.2016

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7685

Ważne 7

2

Ericsson wraz z Orange pracuje nad rozwojem i przetestowaniem wybranych zastosowań 5G z wykorzystaniem sieci Orange. Pilotaż w 2017 r.

Ericsson wraz z Orange pracuje nad rozwojem i przetestowaniem wybranych zastosowań 5G z wykorzystaniem sieci Orange.

Firmy opracują przypadki i scenariusze użycia technologii 5G. Współpraca pozwolić ma na uruchomienie testów pilotażowych w całej Europie od 2017 roku. Opracowane mają być m.in. takie przypadków użycia:

  • dostęp do bezprzewodowego wielo-gigabitowego Internetu w obszarach podmiejskich i wiejskich,
  • technologia Internetu Rzeczy, wspomagająca cyfrową transformację przemysłu i społeczeństwa,
  • rozwiązanie pozwalające na znaczne zwiększenie zasięgu sieci mobilnych,
  • samochody połączone z siecią

Zakres współpracy obejmie także ewolucję stosowanych rozwiązań, z 4G na 5G, uwzględniając podnoszenie wydajności i redukcję kosztów, a także rozwój technologii programowalnych sieci komputerowych (SDN) i funkcji wizualizacji sieci (NFV).

Źródło tekstu: Ericsson

Komentarze
Zaloguj się
18. ~Static
0

2016-10-13 17:48:52

Play zapewne już wdrożyło 5g:)najlepsze jest te ich marne lte ultra.Tylko w Trójmieście i tylko raz o 6 tej nad ranem uzyskałem 170Mb zwykle jednak nie przekracza 25Mb.Play kiedy normalne prędkości w Tczewie Malborku Elblągu.? Wasze lte ultra dało przyspieszenie z kilku do kilkunastu MB.

Odpowiedz

17. ~gość
-3

2016-10-13 13:44:33

A tam jakieś pilotaże. jak ultra celebrycka kupa roamingowa flej ma już 6G tylko chce zaskoczyć wszystkich:-D

Odpowiedz

16. ~Nick
-1

2016-10-13 10:32:39

play i jego internet 5G buhahahhahahw play internet w HSPA+ to mi śmiga: downloada 0,5Mbs/s w porywach 1Mb/s i upload 0,2Mb/s i to wszystko w centrum miasta wojewódzkiego!!! żenada skoro na tym samym modemie t-mobile i nju mobile mają odpowiednio downloada ok 4-6Mb/s i upload 2-4Mb/s

Odpowiedz

15. ~11
0

2016-10-13 09:13:51

@11. To jest życiowa i przyszłościowa konieczność! Gdyby nie było postępu technicznego, to byś tutaj na telepolis się nie znalazł. Przy 5G bedziesz miał jeszcze wieksze możliwości.

Odpowiedz

14. mlody_pelikan
-1

2016-10-13 08:13:55

Mam drugą umowę w Orange, wcześniej miałem Play i Plus i na Orange narzekać nie mogę.

Odpowiedz

13. ~
2

2016-10-13 08:04:40

@11. ~Palmer  Przy tak nawiedzonym społeczeństwie to zapomnij o wiekszej ilości BTsów. U mnie na wsi jeden wspólny dla Orange i T-Mobile, od T-Mobile dalej 7-8 km nawet z 800Mhz, potem czarna dzióra, zero jakichkolwiek BTsów. Ja bym się zgodził u mnie na działce na nadajnik bo kasa niezła, ale sasiedzi by mnie chyba zjedli jak w horrorze teksanska masakra, że bedą miec raka, hiva nie wiem co jeszcze i za miesiąc umra.

Odpowiedz

12. ~tata
0

2016-10-13 07:48:04

W moim grajdole 30 km od miasta Warszawyi tak bedzie w porywach wiatru cale 2G trwa to juz bez zmian od wielu lat.

Odpowiedz

11. ~Palmer
-1

2016-10-13 07:07:00

Niech zwiększo ilość nadajników LTE, zamiast bawić się 5g.

Odpowiedz

10. ~9
0

2016-10-13 06:20:42

9@ Pod kątem użytkownika, to dobrze piszesz. Ale co z pracownikami producentów? Gdzie zarobią jeśli nie będzie niwej produkcji????

Odpowiedz

9. ~Kkk
-1

2016-10-13 05:29:56

Po co pchac sie w kolejne numerki? Nie lepiej udoskonalac cos co juz jest? Na przyklad aktualizacje telefonow. Kiedys ich bylo wiecej. Teraz lepiej wypuscic nowy telefon w ktorym poprawiono to i tamto zamiast wrzucic aktualizacje. Tak samo te 5g. Jeszcze lte dobrze sie nie zadomowilo a tu juz nastepca.

Odpowiedz

8. ~×××
-1

2016-10-13 05:12:46

Ale specjaliści buha ha ha ha!!!

Odpowiedz

7. ~pbe
1

2016-10-12 23:34:37

funkcji wizualizacji sieci (NFV) - Anie przypadkiem wirtualizacji sieci ?

Odpowiedz

6. jedrek
-2

2016-10-12 23:10:38

@5 podobnie w reklamie chwalą twojego największego dostawcę szybkiego internetu w Polsce czyli orange buhaha.Oni co najwyżej by chcieli być największym dostawcą, ale im światłowodów jeszcze nie dostarczono.

Odpowiedz