DAJ CYNK

Nowości w neostradzie od 1 września

27.08.2004

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1348

Ważne 0

0

Telekomunikacja Polska zmieni od 1 września swoją ofertę usługi ADSL.

Telekomunikacja Polska zmieni od 1 września swoją ofertę usługi ADSL.

Wycofane zostaną opcje 320/64 kb/s oraz 640/160 kb/s (prędkość odpowiednio w stronę do abonenta i od niego), a w ich miejsce pojawią się nowe - 512/128 kb/s i 1024/256 kb/s. Ich ceny to odpowiednio 99 zł i 149 zł netto przy zawieraniu umowy na czas 12 miesięcy oraz 139 zł i 189 zł netto przy umowie na czas nieokreślony. Aktywacja w obu opcjach kosztuje 1 zł.

W obu nowych opcjach wprowadzone zostaną limity pobieranych danych o wielkości 5 GB miesięcznie, po przekroczeniu których prędkość do abonenta zmniejszona zostanie do 32 kb/s. W ramach promocji do 31. grudnia limity te będą wynosić odpowiednio 10 GB i 15 GB.

Nowością jest prawdopodobna możliwość powiększenia limitu poprzez zakup specjalnych zdrapek.

Po 1. września zmiana opcji na szybszą jest bezpłatna, zaś na wolniejszą kosztuje 186,92 zł netto.

Aktualni użytkownicy usług 320 i 640 będą mieli je świadoczne na dotychczasowych warunkach.

Źródło tekstu: własne

Komentarze
Zaloguj się
32. ~sinner
0

2004-09-01 12:57:00

na szczęście zamówiłem neostradę 640kbps przed wrześniem, konkretnie w maju to narazie mam spokój i nie obowiązują mnie limity, ale jeżeli telekomuna nie pójdzie po rozum do głowy to zwyczajnie zrezygnuję z ich śmiechu wartej limitowanej usługi lub przsesiądę się na najtańszą opcję. Nie przeszkadzałby mi taki limit gdyby dla opcji 1024kbps wynosił przynajmniej 30GB lub gdyby limit był 10GB i prędkość po przekroczeniu spadała by o jedną tzecią, ale pazerność w tym przypadku przyniesie durnej tepsie tylko straty!

Odpowiedz

31. ~wtajemniczony
0

2004-08-31 12:52:00

Neo+ można dzielić. Polecam zainstalowanie cfosa i udostępnienie połączenia po sieci. U mnie neo 640 działa dobrze na trzech kompach. Pozdrawiam.

Odpowiedz

30. ~doktor_albanista
0

2004-08-31 03:57:00

Myślę, że ograniczenia tranferów nie służa niczemu dobremu. Jednak dzięki tym działaniom tp, faktycznie sieci osiedlowe korzystające z droższego jednak dsl-a będą miały lepsze szanse na pozyskanie nowych abonentów, co przy konkurencji jaką okazała się neostrada za 59 zl jest bardzo trudne. Pozdrowienia dla wszystkich, gdyby nie to, ze neo+ nie można dzielić sami byśmy to mieli, jednak trzeba pamietać, że zmienne IP, jakie jest w neostradzie, doprowadza do szwskiej pasji admina, gdyż regóły zawiesza to co jakiś czas urządzenia jak ruter sprzętowy, czy nawet Debiana.

Odpowiedz

29. ~doktor_albanista
0

2004-08-31 03:49:00

Wyadaję mi się, że macie rację odnośnie limitów, jednak wielu operatorów na świecie ma takie limity przy dostępie indywidualnym, jakim jest neostrada, co widać na stronie www.dsl.cz gdzie takze mozna sprawdzac realna szybkość internetu. Mamy sieć internetową i całe szczęście na dsl-lu i muszę pochwalić Polpak za dobre parametry. Jednak TPSA jako strona wystawiająca faktury często dolicza jakies dodatkowe 300 zł jako opłate dodatkową, zaś na pisma nie odpowiadają. Cóż ostatnio juz lepiej ale każdy kto sobie weżnie dsl-a, niech liczy się z tym, że w pierwszych 4 miesiacach usluga kosztować bedzie raz tyle. Z drugiej strony dzięki ograniczeniom w neostradzie, będzie troszkę uczciwiej dla nas dsl-owców, a zwłaszcza dla sieci działających na tym łączu. Pozdrowienia dla wszystkich od sieci www.familok.net z Katowic Dabrówki Małej

Odpowiedz

28. ~evilex
0

2004-08-30 22:23:00

A wydawało sie że bedzie tak pieknie z 512 przyspieszyli na 640 a teraz taki numer.Neo mało nie kosztuje nie każdego stac na podłaczenie a z taką polityka będą mogli tylko patrzec jak ludzie rezygnuja.Po co komu 1024 z limitem "promocyjnym" 15GB .Normalnie brak słów.....F*****

Odpowiedz

27. ~OSAMA
0

2004-08-30 15:24:00

pieprz.....TP Niedość, że zeszmacili sie z żabojadami, to jeszcze mi takie głupot pieprd.... Niedługo może na 1MBit za 99pln w dialogu sie przesiąde !!!! WSPIERAJCIE ALTERNATYWNYCH PROVIDERÓW!!!

Odpowiedz

26. ~tra7
0

2004-08-30 11:51:00

Hehehe... Komedia indeed. No cóż. Zawsze zostaje GPRS w komórce :/

Odpowiedz

25. ~n00b
0

2004-08-30 10:59:00

Panie i Panowie posiadacze NEOzdrady, jak się dobrze postaracie to na łączu jednomegowym 5GB wyczerpiecie w jakieś 12 godzin!!! Powodzenia :]

Odpowiedz

24. ~sky
0

2004-08-30 09:43:00

ja juz sie zastanawiam nad zmiana providera .. mam nadzieje ze Neostradowicze przycisna troche TelePsow i zaczna rezygnowac z Neo :-) pozostaje nam czekac na konkurencje z zachodu ktora niestety (narazie skutecznie) blokuje tpsa :-( wkoncu Unia sie wkurzy i wezmie sie za TPSA ]:-> wpadnie konkurencja i zniszczy TPSA :-D

Odpowiedz

23. ~michael
0

2004-08-30 00:12:00

precz z (tele)komuną!!!

Odpowiedz

22. ~SirM
0

2004-08-28 23:29:00

do xxxGARFIELDxxx: takie wielkie firmy nie przejmuja sie taka czescia osob ktorym akurat to bedzie przeszkadzac.. niestety wiekszosc uzytkownikow albo nie bedzie zwracac uwagi na te ograniczenia, albo sie z nimi pogodzi... w normalnych warunkach tepsa musialaby inwestowac w lacza, a tak ogranicza transfer i inwestycje sie przesuwaja na inny termin.. ew. poniesione straty z powodu utraty ilus tam klientow beda na pewno mniejsze niz potrzebne inwestycje w lacza... :((

Odpowiedz

21. ~xxxGARFIELDxxx
0

2004-08-28 22:34:00

Posrało ich i tyle qrwa ja brałem neta tylko i wyłacznie na sciaganie no i przy okazji tak ogolem ... a tu teraz daja takie po****e zasady ... straca uzytkownikow oj straca i to wielu !!!!!!!! ps. TpSa zastanowcie sie czy wam sie to OPLACI !!!!!!

Odpowiedz