DAJ CYNK

Nowe połączenie światłowodowe Polski z Ukrainą dzięki Hawe Telekom i firmie Atrakom

Marian Szutiak

Wydarzenia

Hawe Telekom i ukraińska spółka Atrakom zakończyły realizację połączenia swoich sieci światłowodowych w rejonie przejścia granicznego Dorohusk-Jahodyn, które skraca telekomunikacyjną trasę z Warszawy do Kijowa. W opinii zarządu Hawe, ta i poprzednie inwestycje zwiększające możliwości świadczenia usług dla międzynarodowych operatorów wpłyną korzystnie w okresie długoterminowym na kondycję finansową spółki i pozwolą na zawarcie kontraktów z nowym klientami.

Trasy przez Ukrainę i Polskę odgrywają istotną rolę w tranzytowym ruchu internetowym i transmisji danych pomiędzy krajami Unii Europejskiej a Kazachstanem i Chinami. Nowe połączenie z ukraińską siecią światłowodową jest dla Hawe Telekom czwartą zagraniczną inwestycją, związaną z rozwojem możliwości świadczenia usług dla operatorów międzynarodowych. Wcześniej spółka otworzyła węzeł w Amsterdamie, punkt dostępowy we Frankfurcie nad Menem oraz zmodernizowała punkt styku ze spółką Telia Lietuva na granicy polsko-litewskiej.

- W tym roku zainwestowaliśmy znaczne środki na zwiększenie naszej pozycji rynkowej w zakresie świadczenia usług dla operatorów międzynarodowych, którzy chcą w najbardziej efektywny sposób transferować dane przez naszą sieć i dalej. Widzimy zwiększone zainteresowanie naszym usługami w tym zakresie i jestem przekonany, że przełoży się to na nowe kontrakty. Natomiast nowe połączenie przez granicę polsko-ukraińską stanowi ważne uzupełnienie naszej ogólnopolskiej magistrali światłowodowej. Umożliwi sprzedaż usług HAWE Telekom operatorom ukraińskim, a także polskim i międzynarodowym firmom działającym na Ukrainie bądź planującym rozbudowę swoich sieci w tym kierunku - powiedział Dominik Drozdowski, wiceprezes zarządu Hawe Telekom.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Hawe Telekom

Przewiń w dół do następnego wpisu