DAJ CYNK

Nokia atakuje rynek odtwarzaczy muzyki

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1615

Nokia zaprezentowała dzisiaj nową, odrębną markę Nokia XpressMusic, która ma ułatwić konsumentom rozpoznawanie coraz liczniejszych urządzeń mobilnych Nokia przystosowanych do korzystania z muzyki.

Nokia zaprezentowała dzisiaj nową, odrębną markę Nokia XpressMusic, która ma ułatwić konsumentom rozpoznawanie coraz liczniejszych urządzeń mobilnych Nokia przystosowanych do korzystania z muzyki.

Wszystkie urządzenia ze znakiem Nokia XpressMusic będą mieć takie same podstawowe cechy i funkcje, gwarantujące optymalną jakość korzystania z przenośnej muzyki. Są to m.in. osobne klawisze muzyki, wstrzymywanie odtwarzania w momencie nadejścia połączenia i wznawianie go po skończeniu rozmowy, możliwość stosowania słuchawek z wtyczką 3,5 mm oraz bateria o zwiększonej pojemności, dająca większy komfort słuchania muzyki. Podanie tej informacji zbiega się w czasie z premierą telefonu Nokia 3250, czyli drugiego urządzenia firmy Nokia ze specjalnymi funkcjami muzycznymi, które wyróżnia się osobnymi klawiszami muzyki oraz możliwością bezprzewodowego pobierania utworów i rozszerzenia pamięci nawet do 1 GB. Logo Nokia XpressMusic zacznie się pojawiać na opakowaniach i w materiałach promocyjnych urządzeń muzycznych Nokia wraz z rozpoczęciem sprzedaży smartfonu Nokia N91 i telefonu Nokia 3250.

Nokia tradycyjnie przeciera szlak dla muzyki w urządzeniach mobilnych - od osobistych dźwięków dzwonka, przez wbudowane radia FM, po funkcje plików MP3. W tym roku firma Nokia przedstawiła dwa w pełni wyposażone urządzenia mobilne przystosowane do słuchania muzyki: przenośny odtwarzacz muzyczny Nokia N91, umożliwiający zapisanie 4 GB muzyki, oraz zaprezentowany dzisiaj telefon muzyczny Nokia 3250. Osobna marka "Nokia XpressMusic" ułatwi klientom rozpoznanie urządzeń Nokia, które zapewniają najwyższą jakość słuchania muzyki - mówi Jonas Geust, wiceprezes ds. muzyki w firmie Nokia.

W 2004 roku firma Nokia sprzedała ponad 10 mln telefonów komórkowych z wbudowanym cyfrowym odtwarzaczem muzycznym. W 2005 roku liczba ta powinna przekroczyć 40 mln. Firma Nokia wprowadziła wiele urządzeń muzycznych z rozszerzaną pamięcią, dzięki którym użytkownicy mogą zebrać ulubioną muzykę w jednym urządzeniu, które mają zawsze przy sobie - czyli w telefonie komórkowym. Ponadto urządzenia Nokia z funkcjami muzycznymi umożliwiają nie tylko przesyłanie plików muzycznych z komputera, ale także spontaniczne pobieranie utworów poprzez sieć komórkową.

Znak Nokia XpressMusic mogą nosić tylko te urządzenia, które spełniają ściśle określone kryteria związane z muzyką:
znakomita jakość dźwięku,
osobne klawisze muzyki, zapewniające szybki i łatwy dostęp do kolekcji utworów,
wstrzymywanie odtwarzania muzyki w momencie nadejścia połączenia oraz wznowienie odtwarzanie po zakończeniu rozmowy,
słuchanie przy użyciu słuchawek ze zwykłą wtyczką 3,5 mm, * bateria o zwiększonej pojemności (minimum 10 godzin słuchania muzyki),
obszerna pamięć na dużą liczbę utworów,
tworzenie i edycja list utworów bezpośrednio w urządzeniu,
funkcje USB 2.0, przyspieszające i ułatwiające przesyłanie muzyki,
rozpoznawanie wielu formatów audio, w tym MP3, M4A, WMA, AAC i eAAC+,
łatwy dostęp do usług bezprzewodowego pobierania muzyki.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Nokia

Przewiń w dół do następnego wpisu