DAJ CYNK

Mozilla zwalnia 25% pracowników

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 9458

Firefox 77

Czarne chmury zawisły nad trzecią największą przeglądarką na świecie. Tworząca Firefoksa firma Mozilla zmuszona jest zwolnić aż 25% swoich pracowników.

Minęły już czasy, kiedy Mozilla Firefox miała około 25% udziału w rynku przeglądarek. Teraz zarówno ona, jak i Microsoft Edge toczą nierówną walkę z Google Chrome. Za drugą największą przeglądarką stoi jednak potężny Microsoft. Firefox nie ma tak mocnego zaplecza. W porównaniu do Google'a i Microsoftu, Mozilla jest niestety liliputem.

Teraz firma stoi przed dużym wyzwaniem. Problemy są tak duże, że firma zmuszona była zwolnić 250 osób, czyli 25% swoich pracowników. Jednocześnie zamknięto biuro na Tajwanie. Sześćdziesięciu pracowników z kolei musiało podjąć się nowych zadań. Powodem są malejące przychody wszystkich produktów Mozilli. Oczywiście firma wypłaci zwalnianym pracownikom wszelkie należności i pomoże im w szukaniu nowej pracy. Poza cięciami Mozilla ma także inny plan na przyszłość. Zamierza ona rozwijać uczenie maszynowe i tam stawić czoła Microsoftowi i Google'owi. Twórcy nie zamierzają zapomnieć także o Firefoksie, który jest sztandarowym produktem firmy. Będzie on rozwijany wraz z resztą usług pozwalających na zachowanie prywatności.

Zobacz Firefox otrzyma nowy mechanizm ochrony przed śledzeniem
Zobacz Internet Explorer niespodziewanie zyskuje użytkowników

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: engagdet

Tagi: mozilla
Przewiń w dół do następnego wpisu