DAJ CYNK

Ministerstwo Cyfryzacji pracuje nad mLegitymacją dla uczniów i studentów

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2793

Ministerstwo Cyfryzacji pracuje nad mLegitymacjami dla uczniów i studentów. Rozwiązanie jest już testowane w szkołach podstawowych w Siedlcach, Halinowie i Żyrardowie, natomiast w przypadku studentów - na Politechnice Wrocławskiej.

Już niedługo aplikacja mObywatel (wymagająca minimum Androida 6) zyska nową funkcjonalność, będą nią legitymacje szkolne i studenckie. Zainteresowane szkoły będą mogły się zgłosić po zmianie o świadectwach, dyplomach i innych drukach szkolnych. Jeśli natomiast chodzi o uczelnei wyższe, to w najbliższym czasie do pilotażu dołączy Uniwersytet Przyrodniczo Humanistyczny w Siedlcach.

Mobilna legitymacja będzie zawierała dokładnie te same informacje co tradycyjna, będzie się jednak różniła tym, że szkoła lub uczelnia będzie ją mogła zdalnie unieważnić.

Okres ważności mLegitymacji będzie tożsamy z okresem ważności wydanej uczniowi odpowiednio legitymacji szkolnej albo e-legitymacji (przedłużenie ważności wspomnianych legitymacji wymagało będzie ponownego wydania mLegitymacji).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Ministerctwo Cyfryzacji

Przewiń w dół do następnego wpisu