DAJ CYNK

Lublin: Play postawi maszt mimo protestów

20.02.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8656

Ważne 12

2

Urząd Miasta wydał zgodę na budowę ponad 50-metrowego masztu sieci Play w Lublinie. Na nic zdały się protesty mieszkańców.Urząd Miasta wydał zgodę na budowę ponad 50-metrowego masztu sieci Play w Lublinie. Na nic zdały się protesty mieszkańców.

Sprawa masztu sieci Play przy ul. Poligonowej w Lublinie ciągnie się od trzech lat. Pierwszy wniosek operatora został odrzucony z powodu braku dojazdu do niego z drogi publicznej. Kiedy już droga się znalazła, zmarł jeden z właścicieli gruntu, przez który przebiegała. Trzeba było poczekać na ustalenie spadkobiercy. Kiedy już udało się dopiąć wszystkie formalności na przeszkodzie stanęli mieszkańcy.

200 osób podpisało się pod protestem złożonym w Urzędzie Miasta z prośbą o zbadanie czy maszt nie będzie szkodził zdrowiu. Badanie nie zostało przeprowadzone, ponieważ wg Urzędu jego przeprowadzenie nie jest w takiej sytuacji konieczne. Play uzyskał tym samym zgodę na budowę masztu o wysokości 51 metrów, na którym ma zostać umieszczonych 5 anten radiolinii i 12 anten sektorowych.

Decyzja Urzędu Miasta nie jest prawomocna. Protestujący mogą ją zaskarżyć do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Źródło zdjęć: dziennikwschodni

Źródło tekstu: dzennikwschodni

Przewiń w dół do następnego wpisu