DAJ CYNK

Łódź dostanie zasięg 5G dzięki Ericssonowi... kiedyś

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3587

Łódź to miasto, w którym pilotażowo wprowadzona zostanie sieć 5G. A to wszystko dzięki Ericssonowi i Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.Łódź to miasto, w którym pilotażowo wprowadzona zostanie sieć 5G. A to wszystko dzięki Ericssonowi i Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Przede wszystkim edukacja

Ericsson i ŁSSE planują szkolenia, które zwiększą świadomość oraz nadadzą kierunek innowacyjnym rozwiązaniom, przełożą się na komercyjne wdrożenia. Sukces inicjatyw akceleracyjnych zależy od poziomu wiedzy na temat potencjału 5G i Internetu Rzeczy u przedsiębiorców.

Ponadto, przy współpracy z firmą Ericsson, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Startup Spark zapowiadają kontynuację kooperacji poprzez start akceleratora S5. Accelerator będzie wspierał podmioty gospodarcze w budowie koncepcji rozwiązań biznesowych lub technologicznych opartych o 5G, a następnie w pozyskaniu finansowania na ich realizację.

I póki co tyle konkretów

Reszta komunikatu przesłanego przez Ericssona, to garść wypowiedzi potwierdzających to, co wyżej podane - że będzie inkubator 5G oraz że technologia 5G to furtka do przemysłu 4.0 (...)

Gdzieś między natłokiem uśmiechów i deklaracji pojawia się dodatkowo informacja o tym, że Ericsson zatrudnia w Łodzi tysiąc inżynierów w swoim Centrum Badań i Rozwoju, pracujących nad wdrażaniem technologii radiowych na świecie.

I to oni w teorii mogliby przyczynić się do pokrycia 1775 hektarów ŁSSE magicznym 5G.Kiedy to łódzkie 5G?

Tego póki co nie wie nikt. Aktualnie poinformowano, że pracownicy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zostali przeszkoleni z tego, czym jest 5G.

Aby lepiej zrozumieć technologię 5G, nasi pracownicy przeszli kompleksowe szkolenie zapewnione przez firmę Ericsson. Kolejnym krokiem jest wspólne edukowanie przemysłu z potencjału i zastosowania 5G - przekazał Marek Michalik, prezes zarządu ŁSSE.

Nie wiemy jaki jest planowany zakres wdrożenia, kto będzie odpowiadał za usługi 5G po stronie operatorskiej, jaka jest oferta planowanych usług, ich koszty oraz dostępność urządzeń końcowych obsługujących 5G.

Trzymamy jednak kciuki, by w łódzkim kociołku technologicznym, w którym działa ponad 220 firm, technologia 5G pokazała swój ergonomiczny i ekonomiczny potencjał.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Ericsson, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu