DAJ CYNK

Zapisz się na szczepienie SMS-em - jest specjalny numer

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

COVID-19 zapisy na szczepienie przez SMS

Polski rząd uruchomił nowe sposoby zapisów na szczepienia przeciwko COVID-19, wszystkie bez konieczności wychodzenia z domu. Jak zapisać się na szczepienie?

W piątek rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób po 70. roku życia. W ciągu kilku godzin w całym kraju zapisało się ponad 150 tys. osób i w największych miastach do końca marca nie ma już wolnych terminów. Co zrobić w takiej sytuacji? Polski rząd uruchomił trzy nowe sposoby zapisów, które nie wymagają wychodzenia z domu.

Jak zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19?

Nowe sposoby zapisów powstały z myślą o osobach w wieku powyżej 70. lat, dla których zabrakło miejsc w pobliskich placówkach. W takiej sytuacji można zdecydować się na jeden z trzech kroków:

  • Zadzwonić na infolinię 989 i zostawić swoje dane (PESEL oraz numer telefonu) i to nawet w sytuacji, gdy nie ma już wolnych miejsc. W teorii konsultanci zadzwonią do zapisanej osoby w momencie, w którym zwolni się jakieś miejsce.
  • Wysłać SMS-a o treści SZCZEPIMY SIĘ na numer 664 908 556. Po przesłaniu wiadomości, powinniśmy otrzymać wiadomość zwrotną, na którą należy odpowiedzieć, przesyłając PESEL oraz kod pocztowy osoby po 70. roku życia. W tej sytuacji również konsultanci zadzwonią, gdy tylko zwolni się miejsce na szczepienie.
  • Zapisać się na stronie internetowej pod adresem http://gov.pl/szczepimysie. Tutaj również należy czekać na telefon konsultanta z wolnym terminem.

Szczepienie przeciwko COVID-19 przez SMS

Według Michała Dworczyka - szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień, na ten moment nie wiadomo, kiedy zwolnią się kolejne terminy. W pesymistycznym scenariuszu może to nastąpić dopiero w drugim kwartale. Optymistyczny wariant to luty i marzec. Wiele zależy od dostaw nowych szczepionek.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: KPRM

Przewiń w dół do następnego wpisu