DAJ CYNK

Huawei nie jest jednak dla Czechów tak niebiezpieczny, jak twierdził tamtejszy Narodowy Urząd Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Informatycznego

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5905

Rada Bezpieczeństwa Republiki Czeskiej uznała, że ostrzeżenie wydane samodzielnie przez Narodowy Urząd Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Informatycznego (NUKIB), bez udziału rządu, nie zostało oparte na ocenie technologicznej. Dla Huaweia to dobra wiadomość.

Czeski rząd wydał oświadczenie korygujące opinię Narodowego Urzędu Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Informatycznego (NUKIB) z 17 grudnia, którą można streścić w następujących punktach:

  1. Czeski Narodowy Urząd Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Informatycznego (NUKIB) jest niezależny od rządu, a jego opinia nie jest oparta na ocenie technicznej.
  2. Zakaz wydany przez premiera w stosunku do Huawei Phone jest przedwczesny.
  3. Ostrzeżenie NUKIB dotyczy jedynie systemów wchodzących w skład krytycznej infrastruktury informatycznej lub ważnych systemów informatycznych i w żadnym wypadku nie dotyczy użytkowników i urządzeń końcowych.
  4. W interesie bezpieczeństwa narodowego zawsze konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa cybernetycznego.
  5. NUKIB nie posiada kompetencji do oceny międzynarodowej sytuacji politycznej lub otoczenia prawnego i politycznego w innych państwach.
  6. Żaden z oferentów nie powinien być dyskryminowany w procedurach przetargowych dotyczących systemów informatycznych wchodzących w skład krytycznej infrastruktury informatycznej lub głównych systemów informatycznych bez ważnych powodów dotyczących bezpieczeństwa narodowego.
  7. Republika Czeska pozostaje otwarta na wszelkie zgodne z prawem inwestycje zagraniczne i będzie nadal gwarantować korzystne warunki ich prowadzenia.

Według Rady Bezpieczeństwa Republiki Czeskiej, ostrzeżenie NUKIB nie zostało wydane na podstawie oceny technologicznej. Z takiego obrotu sprawy jest zadowolony Huawei, który wierzy, że w Repiblice Czeskiej będzie zwalczana wszelka dyskryminacja ze względu na pochodzenie spółki.

- Na podstawie dzisiejszego oświadczenia czeskiego rządu, głęboko wierzymy, że współpraca z obecnymi i potencjalnymi klientami oraz partnerami w Czechach nie zostanie naruszona. Nasza globalna reputacja, operacje biznesowe i inwestycje nie powinny już nigdy więcej być naruszane w wyniku tego typu bezpodstawnych oskarżeń. Przez ostatnie 30 lat Huawei potwierdził swoje ogromne osiągnięcia w zakresie bezpieczeństwa, współpracując ze swoimi klientami z ponad 170 krajów na całym świecie. W dzisiejszym środowisku cyfrowym bezpieczeństwo cybernetyczne staje się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, a my rozumiemy wyzwania rządów w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego. Jako światowy lider w dziedzinie ICT, Huawei stworzył podlegający audytowi, zrównoważony i sprawdzony system zapewniający bezpieczeństwo cybernetyczne. Jesteśmy gotowi do współpracy z czeskim rządem i przemysłem, w celu wspólnego zmierzenia się z wyzwaniami w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego, które było i nadal pozostaje naszym priorytetem - powiedział James Li, prezydent Huawei Europe.

Zobacz: Huawei publikuje oświadczenie dotyczące sieci 5G i cyberbezpieczeństwa
Zobacz: Huawei odpiera zarzuty czeskiego urzędu dotyczące zagrażania bezpieczeństwu narodowemu
Zobacz: Huawei i ZTE szpiegują - ostrzega czeski urząd ds. bezpieczeństwa cybernetycznego

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu