DAJ CYNK

HotSpot Idea w całej Polsce!

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 761

W dniu dzisiejszym sieć IDEA wprowadziła do swojej oferty nową usługę pod nazwą HotSpot Idea, polegającą na szerokopasmowym dostępie do sieci Internet z wykorzystaniem technologii transmisji bezprzewodowej WLAN.

W dniu dzisiejszym sieć IDEA wprowadziła do swojej oferty nową usługę pod nazwą HotSpot Idea, polegającą na szerokopasmowym dostępie do sieci Internet z wykorzystaniem technologii transmisji bezprzewodowej Wireless LAN ("W-LAN", "Wi-Fi"), zgodnej ze standardem IEEE 802.11b. Nowa usługa powszechnego dostępu do Internetu jest już dostępna w 40 lokalizacjach, natomiast Idea planuje do końca br. uruchomić ok. 150 lokalizacji HotSpot Idea w całej Polsce.

Usługa HotSpot Idea świadczona jest kilkudziesięciu lokalizacjach w Polsce, tzw. "hot-spotach". Są to miejsca o charakterze publicznym: centra biznesowe, hotele, kawiarnie, restauracje, lotniska oraz salony sieci Idea i jej Partnerów. Na potrzeby świadczenia usługi HotSpot Idea przygotowany został specjalny logotyp informujący klientów o możliwości skorzystania z usługi. W chwili obecnej wszystkie lokalizacje są, bądź w ciągu kilku najbliższych dni będą, odpowiednio oznakowane, a ponadto potencjalni klienci znajdą w nich broszury informacyjne, zawierające wskazówki o tym, jak skorzystać z usługi, jakich urządzeń dostępowych można używać oraz - co najważniejsze - ile kosztuje korzystanie z usługi HotSpot Idea.

Logotyp usługi HotSpot Idea

Usługa HotSpot Idea wprowadzana jest na warunkach oferty promocyjnej. Warunki cenowe związane ze świadczeniem usługi pozostają aktualne do dnia 30.06.2004 r. PTK Centertel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w ofercie po tym terminie.

Z usługi HotSpot Idea można skorzystać w dwojaki sposób:

1. Dla użytkowników ofert abonamentowych (postpaid) w sieci Idea (abonenci ofert Nowa Idea Optima, Nowa Oferta Meritum oraz Idea dla Firm) przewidziana jest specjalna oferta w postaci miesięcznej opłaty za korzystanie z usługi. W ramach abonamentu, klient otrzymuje - za pośrednictwem usługi HotSpot Idea - nieograniczony dostęp do Internetu z wykorzystaniem technologii WLAN. Opłata abonamentowa wynosi 39 zł (41,73 zł z VAT). Korzystanie z usługi w tej formie wymaga od klienta posiadania przy sobie telefonu z włączoną usługą HotSpot Idea. W momencie uruchamiania usługi na urządzeniu przenośnym (notebook, palmtop) przechwycona zostaje sesja przeglądarki internetowej, która wymusza wprowadzenie numeru telefonu w sieci Idea z włączoną usługą HotSpot Idea. Po wypełnieniu formularza, w ciągu kilku sekund na telefonie pojawi się wiadomość SMS z kodem uprawniającym do załogowania się do usługi HotSpot Idea. Użytkownik ma 10 minut na to, aby wprowadzić kod i rozpocząć korzystanie z nie j. Kod jest jednorazowy i umożliwiający załogowanie tylko jednemu użytkownikowi. Po zakończeniu korzystania z usługi, system samoczynnie odłączy klienta od sieci.

2. Wszystkie osoby, które nie są uprawnione do korzystania z abonamentowej formy płatności za usługę HotSpot Idea (np. korzystają z ofert prepaid w sieci Idea: Dla Każdego w Idei lub Idea POP, są użytkownikami innych sieci komórkowych, obcokrajowcami przebywającymi w Polsce w roamingu, lub po prostu nie posiadają telefonu komórkowego) mogą skorzystać z niej dzięki specjalnym kartom-zdrapkom. Karty są dostępne w miejscach świadczenia usługi, w punktach oznaczonych specjalnym znakiem - zachęcającym do ich zakupu. Karty-zdrapki posiadają trzy różne nominały i są przeznaczone dla różnych grup odbiorców:

- Karta 2-godzinna, o nominale 9 zł z VAT, uprawniająca do skorzystania z usługi HotSpot Idea przez 2 godziny od pierwszego logowania do systemu. Przykładowo, rozpoczęcie korzystania z usługi o godzinie 15.32, umożliwia dostęp do sieci Internet do godziny 17.32. Wcześniejsze zakończenie pracy umożliwia ponowne załogowanie się do usługi, jednakże przed upływem wykupionego limitu czasowego. Użytkownik nie ma możliwości zatrzymania licznika z czasem po pierwszym logowaniu do usługi Hot Spot Idea.

Karta-zdrapka: 2 godziny

- Karta 24-godzinna, o nominale 29 zł z VAT, uprawniająca do skorzystania z usługi HotSpot Idea przez 24 godziny od pierwszego logowania do systemu. Przykładowo, rozpoczęcie korzystania z usługi o godzinie 19.55, umożliwia dostęp do sieci Internet do godziny 19.55 dnia następnego. Wcześniejsze zakończenie pracy umożliwia ponowne załogowanie się do usługi, jednakże przed upływem wykupionego limitu czasowego. Użytkownik nie ma możliwości zatrzymania licznika z czasem po pierwszym logowaniu do usługi.

Karta-zdrapka: 24 godziny

- Karta 2-godzinna na 2 miesiące, o nominale 19 zł z VAT, uprawniająca do skorzystania z usługi HotSpot Idea przez efektywne 120 minut używania usługi. W przypadku tej karty, aby liczba minut do wykorzystania była wykorzystana optymalnie, należy po zakończeniu pracy wylogować się z usługi, a licznik z czasem zostanie zatrzymany. Użytkownik ma możliwość wykorzystania opłaconego limitu czasowego przez 60 dni od pierwszego logowania. Niewykorzystanie tego limitu powoduje jego utratę.

Karta-zdrapka: 2 godziny / 2 miesiące

Powyższa oferta ważna jest do dnia 30 czerwca 2004 r. Przez dwa i pół miesiąca Idea będzie uważnie obserwować i monitorować zainteresowanie klientów tą usługą. Wzbogaceni w taką wiedzę, podjęte zostaną decyzje w sprawie ewentualnych modyfikacji cenowych.

Z dniem 15.04.2004 r. Idea otwiera 40 lokalizacji świadczących usługę. W najbliższych dniach poniższe lokalizacje zostaną włączone do wewnętrznego systemu autoryzacyjnego, który będzie odpowiadał za identyfikację i zarządzanie użytkownikami korzystającymi z usługi.

W ramach współpracy pomiędzy PTK Centertel sp. z o.o. i IBM Polska sp. z o.o., sieć Idea zapewnia dostęp do Internetu w technologii WLAN w 9 punktach sprzedaży detalicznej IBM Polska, tzw. ThinkPad Centers. W miarę powstawania kolejnych sklepów tej sieci, Idea zapewniać będzie dostępność usługi HotSpot Idea także w tych lokalizacjach.

Sieć lokalizacji HotSpot Idea zostanie rozszerzona do liczby 150 z końcem bieżącego roku. Oprócz standardowego procesu budowy kolejnych lokalizacji, PTK Centertel podpisuje następne umowy o współpracy z sieciami.

W ramach podpisanej umowy z OST Gromada, PTK Centertel podłączy do sieci lokalizacji usługi HotSpot Idea wszystkie 19 obiektów zebranych pod szyldem Gromady. Termin realizacji inwestycji to koniec października br.

Z kolei, umowa pomiędzy PTK Centertel sp. z o. o. a siecią kawiarni Stoney Point Java przewiduje wykonanie instalacji WLAN i podłączenie do usługi HotSpot Idea 4 kawiarni w najbardziej uczęszczanych przez potencjalnych Klientów miejscach. Termin realizacji tej inwestycji to koniec sierpnia br.

Usługa szerokopasmowego dostępu do Internetu w technologii WLAN realizowana jest zgodnie ze standardem IEEE 802.11b. Dostawcą urządzeń aktywnych użytych do zbudowania sieci lokalizacji HotSpot Idea jest firma Cisco Systems. Podłączenie lokalizacji do sieci Internet realizowane jest poprzez wykorzystanie istniejącej infrastruktury naziemnej sieci Idea lub - w przypadku takich możliwości - skorzystanie z usług Grupy Telekomunikacji Polskiej.

Wireless LAN jest technologią bezprzewodowego dostępu do sieci, realizowanej za pomocą fal radiowych. Najbardziej popularny standard - IEEE 802.11b - umożliwia na transmisję danych z prędkością do 11 Mb/s w ramach jednej podsieci. WLAN, ze względu na swoją bezprzewodową charakterystykę, jest wykorzystywany przede wszystkim jako technologia do budowy sieci zapewniających dostęp do Internetu. Od kilku lat na całym świecie budowane są tzw. "hot-spoty", czyli miejsca publicznego dostępu do Internetu w oparciu o tę technologię. Najbardziej popularnym urządzeniem wykorzystywanym do dostępu do Internetu jest laptop wyposażony w kartę sieciową WLAN lub technologię Intel Centrino, umożliwiającą dostęp do sieci bez konieczności zakupu dodatkowych urządzeń.

Źródło tekstu: Idea

Przewiń w dół do następnego wpisu