DAJ CYNK

Halinów - pierwsza gmina, w której uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji szkolnej

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2751

Pierwsza ze szkół oficjalnie zakończyła testy mLegitymacji i postanowiła wprowadzić ją u siebie. Minister Marek Zagórski podpisał umowę ze szkołą w mazowieckim Halinowie.

Podpisanie porozumienia pomiędzy Ministerstwem Cyfryzacji a szkołą - to konieczny warunek do tego, by uczniowie danej placówki mogli korzystać z mLegitymacji. Pierwszy taki dokument podpisali w czwartek minister cyfryzacji Marek Zagórski i Lidia Kołakowska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Halinowie. Dzięki temu uczniowie z tej placówki będą mogli posługiwać się również elektroniczną wersja legitymacji szkolnej. Takie rozwiązanie było już wcześniej testowane w szkołach w Siedlcach, Żyrardowie oraz właśnie w Halinowie.

mLegitymacja ma dokładnie to samo zastosowanie co jej tradycyjna wersja i zawiera te same informacje. Zidentyfikować ją można wizualnie (posiada ona hologram i animowaną flagę), ale w razie podejrzeń można skorzystać z darmowej aplikacji mWeryfikator, która sprawdzi też czy dokument nie został zastrzeżony w szkole (w przypadku np. zagubienia telefonu).

Uczniowie będą potrzebowali telefonu z systemem Android w wersji 6.0 lub wyższej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Ministerstwo Cyfryzacji, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu