DAJ CYNK

Google Fi: T-Mobile wyłącza 3G, nie zadzwonisz bez VoLTE

Lech Okoń

Wydarzenia

Google Fi bez VoLTE w T-Mobile

Google Fi, sieć komórkowa MVNO działająca w zasięgu T-Mobile, od przyszłego roku nie zadziała bez VoLTE. Klienci, którzy muszą kupić nowe telefony, dostają od Google'a 100 dolarów rekompensaty.

T-Mobile wyłącza 3G, Google Fi musi reagować

W USA obserwujemy właśnie kolejny krok w rozwoju sieci komórkowych - sieć 3G jest wygaszana, a jej zasoby przeznaczane są na rozwój sieci 4. i 5. generacji. Problemem są jednak... połączenia głosowe.

Przestarzałe telefony nie obsługują połączeń głosowych w sieci 4G, czyli VoLTE i na czas takiego połączenia telefon loguje się do sieci 3G. Ta operacja nie będzie możliwa od przyszłego roku. Do sieci komórkowej Google'a nie zaloguje się żaden telefon bez VoLTE.

Zdominowany przez iPhone'y amerykański rynek jest odporny na te bolączki - telefony Apple'a były jednymi z pierwszych z technologiami VoLTE i VoWiFi. Google Fi nie zapomina jednak o klientach ze starszym sprzętem.

Na obowiązkowe VoLTE Google Fi da klientom 100 dolarów

Jeśli do 3 grudnia dany klient korzystał z telefonu pozbawionego usługi VoLTE, otrzymał e-mail od Google Fi z informacją, w jaki sposób może nadal korzystać z usług sieci. Telefon z VoLTE to od stycznia konieczność.

Każda osoba objęta programem, która do końca grudnia kupi nowy telefon z wymaganą technologią i aktywuje go w Google Fi, otrzyma 100 dolarów rekompensaty.

Zobacz: Sieci 2G i 3G w Polsce zrobią miejsce nowszym technologiom

Ankieta
41%
17%
10%
14%
19%

Wszystkich głosujących: 1229

Źródło ankiety: Google Fi: T-Mobile wyłącza 3G, nie zadzwonisz bez VoLTE

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News