DAJ CYNK

Finowie stawiają LTE na 450 MHz

20.06.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 77

Ważne 15

0

Fiński operator Ukko Mobile planuje uruchomić sieć LTE na częstotliwości 450 MHz. Będzie to pierwsze wykorzystanie tej technologii w tym paśmie. Sieć ma być gotowa do komercyjnego startu jeszcze jesienią tego roku.

Fiński operator Ukko Mobile planuje uruchomić sieć LTE na częstotliwości 450 MHz. Będzie to pierwsze wykorzystanie tej technologii w tym paśmie. Sieć ma być gotowa do komercyjnego startu jeszcze jesienią tego roku.

Na częstotliwości 450 MHz jeszcze parę lat temu pracowały w Europie sieci oparte o analogową technologię NMT. Teraz to pasmo wykorzystywane jest głównie przez sieci w technologii CDMA2000 - także w Polsce.

Częstotliwość 450 MHz jest pasmem, które pozwala pokryć zasięgiem całą Finlandię - ale i Polskę - przy pomocy zaledwie kilkuset stacji.

Źródło tekstu: Cellular News, wł

Komentarze
Zaloguj się
67. dumelosw
0

2014-09-23 17:47:58

dobre rozwiązanie na Polskę B

Odpowiedz

66. ~Max
0

2014-06-23 13:56:05

Póki co, jedyną zadowalającą sieć LTE ma Plus/CP, więc wciąż trzeba liczyć na to, że będzie się infra u nas w kraju rozbudowywać. A czy akurat 450 MHz to najlepsze rozwiązanie? Może w Finlandii, u nas niekoniecznie.

Odpowiedz

65. ~Brk!
0

2014-06-23 13:25:48

Zasięg olbrzymi, ale pojemność sieci i przepustowości raczej będą marne.

Odpowiedz

64. wlo
-1

2014-06-22 12:58:30

słoneczny - daj znać, kiedy się dowiesz... ;-)

Odpowiedz

0

2014-06-21 15:17:53

Jakbym wiedziaĺ to bym nie pytał?

Odpowiedz

60. wlo
-1

2014-06-21 15:13:06

A przyda się?

Odpowiedz

0

2014-06-21 15:05:47

Moglibyście coś więcej napisać. Do czego się ta częstotliwość w Polce przyda?

Odpowiedz

58. wlo
0

2014-06-21 09:46:04

54. - nie pomyśleli i nawet nie musieli. Bo nie będzie to z pewnością usługa dla przeciętnego Fina czy Finlandczyka raczej ;-)

Odpowiedz

57. wlo
0

2014-06-21 09:44:14

51. - ale po co LTE które będzie tak szybkie jak neostrada "do 20 Mbps"? Ja już widzę komentarze na Telepolis pod newsem o właśnie uruchomionej usłudze przez któregoś z operatorów...

Odpowiedz

56. ~mirekb
0

2014-06-20 21:41:24

pl to duzy kraj,gdzie 66% populacji mieszka na 36% powierzchni kraju wiec lte 1800 a w przyszlosci 2600 lub w dalszej przyszlosci 3600 ma sens (10krotny wzrost ruchu w granicy ok 5 lat) reszcie starczy lte800 wiec co do lte450 w pl to jeszcze dlugo futuryzm.nie zapominajmy o gsm-r ktore w koncu i tak będzie a cdma a przynajmniej jego część pojdzie do łącznosci dyspozytorskiej (jak juz niemcy totalnie przejmą kontrole nad transportem kolejowym w pl)..mnie bardziej interesuje co będzie z 2 DC (dywidendą cyfrową),700MHz to tez dobre pasmo na lte (oby nigdy nie na tv to poszło)

Odpowiedz

55. ~pabloki
0

2014-06-20 20:36:50

@54 ale ty tak na poważnie czy tylko udajesz?

Odpowiedz

54. ~
0

2014-06-20 18:41:34

52,uważasz,że Finowie nie pomyśleli o pojemności na paśmie 450 ?

Odpowiedz

53. ~
-1

2014-06-20 18:23:29

Opera Turbo + cfoss spedd to szajs! Szajsostrada i szajsbuk zdechną! Tylko XChat przeżyje! Dla graczy online tylko Multimo! IP trzymane do reseta złomu lub R/C! AutoConnect padł! Dialog to szajs! netia to też szajsik!

Odpowiedz

52. ~Ja
0

2014-06-20 17:50:10

Skoro 1800 jest takie złe to jak wyobrażasz sobie korzystanie TYLKO 450mhz w centrum miasta mając transfer rzędu kilku Kb? Nie liczy się tylko zasięg lecz pojemność kolego.

Odpowiedz