DAJ CYNK

Facebook chciał by szpitale udostępniły mu dane medyczne użytkowników

Isand

Wydarzenia

Nie tylko analiza rozmów poprzez Messengera, ale także chęć zdobycia danych medycznych na temat użytkowników portalu. To kolejna rzecz na temat Facebooka, która wyciekła w ostatnich dniach.Nie tylko analiza rozmów poprzez Messengera, ale także chęć zdobycia danych medycznych na temat użytkowników portalu. To kolejna rzecz na temat Facebooka, która wyciekła w ostatnich dniach.

Amerykańska stacja CNBC ujawniła, że Facebook w tajemnicy zgłosił się do niektórych amerykańskich szpitali i uczelni medycznych (np. Stanford Medical School i American College of Cardiology). O co chodziło? Firma Marka Zuckerberga chciała zdobyć informacje na temat użytkowników portalu. Recepty, historie chorób, zalecane lekarstwa... Współpraca między szpitalami i portalem ustała po wybuchu kryzysu z Facebookiem oraz firmą Cambridge Analytica w rolach głównych.

Jak tłumaczy się Facebook? Standardowo - dobrem użytkowników. Portal miałby na przykład decydować o wysłaniu pielęgniarki do starszego użytkownika portalu, który często choruje i rzadko kontaktuje się z innymi za pomocą Facebooka (czyli wg. portalu ma mało znajomych, bo inne metody kontaktu przecież nie istnieją). Tak przynajmniej wygląda oficjalna wersja.

Zobacz: Facebook skanuje treści wszystkich wiadomości wysłanych przez Messengera
Zobacz: Facebook zbierał dane o bilingach użytkowników

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: cnbc, wł