DAJ CYNK

Facebook chciał by szpitale udostępniły mu dane medyczne użytkowników

06.04.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6958

Ważne 16

3

Nie tylko analiza rozmów poprzez Messengera, ale także chęć zdobycia danych medycznych na temat użytkowników portalu. To kolejna rzecz na temat Facebooka, która wyciekła w ostatnich dniach.



Nie tylko analiza rozmów poprzez Messengera, ale także chęć zdobycia danych medycznych na temat użytkowników portalu. To kolejna rzecz na temat Facebooka, która wyciekła w ostatnich dniach.

Amerykańska stacja CNBC ujawniła, że Facebook w tajemnicy zgłosił się do niektórych amerykańskich szpitali i uczelni medycznych (np. Stanford Medical School i American College of Cardiology). O co chodziło? Firma Marka Zuckerberga chciała zdobyć informacje na temat użytkowników portalu. Recepty, historie chorób, zalecane lekarstwa... Współpraca między szpitalami i portalem ustała po wybuchu kryzysu z Facebookiem oraz firmą Cambridge Analytica w rolach głównych.

Jak tłumaczy się Facebook? Standardowo - dobrem użytkowników. Portal miałby na przykład decydować o wysłaniu pielęgniarki do starszego użytkownika portalu, który często choruje i rzadko kontaktuje się z innymi za pomocą Facebooka (czyli wg. portalu ma mało znajomych, bo inne metody kontaktu przecież nie istnieją). Tak przynajmniej wygląda oficjalna wersja.

Zobacz: Facebook skanuje treści wszystkich wiadomości wysłanych przez Messengera
Zobacz: Facebook zbierał dane o bilingach użytkowników

Źródło tekstu: cnbc, wł

Tagi: Facebook
Komentarze
Zaloguj się
37. ~Gutek
0

2018-04-08 23:44:00

*zaorano Symbiana miało być

Odpowiedz

36. ~Gutek
0

2018-04-08 23:43:24

90% ludzi nie poradzi sobie z ustawieniem prywatności w "nowoczesnych" szpiegujących systemach Windows, iOS i Android (dlatego zarano Symbiana - miał wszystko co potrzebne ale dla użytkownika, a nie dla wielkiego brata). Zresztą tej prywatności do końca nie da się ustawić, bo często aktualizacje włączają ustawienia domyślne, a domyślnie niestety wszystkie zgody na bycie szpiegowanym są włączone. Gdzie jest prawo, które powinno nas chronić, które powinno wymuszać na dostawcach systemów domyślne wyłączenie tych wszystkich pierdół - niech sobie są, ale domyślnie wyłączone. Pytam oczywiście retorycznie.

Odpowiedz

35. ~Czerwony 7
0

2018-04-08 21:41:59

34). dobrze napisane, tylko brak tam przecinka:-D :-D :-Dwstaw go tam, i jak?

Odpowiedz

34. ~przemo
0

2018-04-08 21:13:37

jak się piszę słowo "chciał by" wg telepolis?

Odpowiedz

33. ~
1

2018-04-08 18:32:54

Zaczęło się niedawno i teraz inni grzebią i wynajdują kolejne "smaczki". Poszło lawinowo.

Odpowiedz

32. ~Abonent
1

2018-04-07 22:37:02

Nie mam i mieć nie będę będę.

Odpowiedz

31. Hose
1

2018-04-07 22:15:00

Facebook jak widać sam nadaje się do leczenia, i to bardzo poważnego...

Odpowiedz

30. ~Czerwony 7
1

2018-04-07 16:52:39

26). Wykrzyczał złodziej: łapać złodzieja!

Odpowiedz

29. ~qqq
0

2018-04-07 16:34:37

skandal

Odpowiedz

28. TomekO
0

2018-04-07 14:22:44

@23 JackLondon zanim ktoś rozgarnięty podniósłby larum to połowa podpisałaby się wszystkimi cyfrowymi kluczami które posiada ;)

Odpowiedz

27. ~
0

2018-04-07 13:57:53

Dymac frajerow! Mam adzieje, ze ta banda bedzie pierwsza na odstrzal.

Odpowiedz

26. ~CaIlm7 to złodziej
-1

2018-04-07 13:54:28

Chyba spowrotem zacznę używać Naszej Klasy skoro facebbok aż tak nas inwigiluje.

Odpowiedz

25. ~Olek
0

2018-04-07 13:34:57

A ja nie uzywam tego *** i zyje polecam to wam

Odpowiedz

24. ~gość
1

2018-04-07 12:32:00

Facebook jest jeb....ięty i tyle. Trzeba mieć niezły bałagan na strychu żeby się tam lansować i tworzyć dla nich bazę danych o sobie, ale... jaki portal tacy użytkownicy. Coraz więcej osób usuwa tam konta bądź nigdy ich nie zakłada.

Odpowiedz

0

2018-04-07 11:51:51

@16 No jest wszechmocny. I podejrzewam, że na takim poziomie jakim on jest to sprawy w sądach się nie załatwia tylko inaczej. Nikt się nie dowie dokładnie ale mogło być też tak, że sprzedawał temu kto da więcej. To są takie pieniądze i układy, że my się raczej nie dowiemy szczegółów. House of Cards to pewnie nie do końca taka fikcja... A jeśli myślisz że CIA albo inne agencje szpiegują tylko podejrzanych to jesteś w błędzie. Obejrzyj sobie jakiś dokument ze Snowden/''em albo np. zobacz dokument Zero Days na Canal+ Discovery a jak nie masz to wygooglaj o czym jest bo boje się nawet tutaj pisać :)@12 To olej takich kumpli i znajdz sobie prawdziwych.@19 TomekO No mniej więcej masz rację. Ale to podawane jest ze wszystkimi dodatkami i to po kilkunastu latach pracy. Podstawa dyplomowanego to 3317zł brutto po podwyżce teraz tej co była. Problem jest w tym, że dyplomowamyn zostaje się najszybciej po 11 latach pracy. Wtedy faktycznie pensja netto może osiągnąć około 3000zł. Problem jest jednak w nowych nauczycielach. Tutaj na start jest goła pensja bez dodatków wynsząca 2417 brutto czyli około 1750 netto. No i teraz wytłumacz komuś młodemu że ma dymać za 1750zł i czekać 10 lat na to żeby zarabiać 3000 na rękę jak w Biedrze zarabia się lepiej? I to bez stresów.O podpisie elektronicznym to zapomnij. Nikt pewnie by się nie zdecydował wtedy założyć konta. A co z innymi krajami? Musiliby sprostać legistlacji każdego z nich.

Odpowiedz