DAJ CYNK

Emitel ma problem z nadajnikiem. Mieszkańcy Obrazowa blokują jego budowę

orson_dzi

Wydarzenia

Przedstawiciele Emitela chcą postawić masz telefonii komórkowej w miejscowości Obrazów. Mieszkańcy protestują, bo ma stanąć blisko szkoły. Operator jest zdeterminowany i szuka innych możliwości. Przedstawiciele Emitela pojawili się też na sesji rady miejskiej.

Emitel chce podstawić 42-metrowy maszt w lokalizacji oddalonej o 150 metrów od miejscowej szkoły podstawowej. Spotkało się to ze sprzeciwem okolicznych mieszkańców. Wójt zorganizował specjalną sesję Rady Miasta, na którą zaprosił przedstawicieli operatora oraz zainteresowanych mieszkańców.

Mieszkańcy nie chcą budowy masztu ze względu na obawy o zdrowie dzieci:

Nie chcemy leczyć naszych dzieci za dwa, trzy lata na raka mózgu, białaczkę i inne choroby

Na sesji Rady Miasta okazało się, ze Emitel prowadzi rozmowy w sprawie budowy nadajnika w innej lokalizacji. Jest ona oddalona od szkoły o 800 metrów, ale problemem są okoliczne domy, do których odległość wynosi 50 metrów. To też nie pasuje mieszkańcom.

Przedstawiciele operatora przekonują, że chcą zbudować nadajnik w zgodzie z mieszkańcami, bez względu na koszty inwestycji. Emitel co prawda nie musi tego robić, bo posiada prawomocny wyrok sądu, pozwalający na budowę masztu obok szkoły.

Operator informuje też, że nie ma możliwości postawienia nadajnika w dowolnym miejscu:

Wybór miejsca nie do końca zależy od nas. Jest to uwarunkowane względami radiowymi, niektóre stacje nie mogą być za blisko siebie. Wskazanie pierwszej lokalizacji wymagało wiele uzgodnień i negocjacji. Na obecną chwilę nic nie jest przesądzone. Mamy pozwolenie ostateczne, ale planujemy złożyć alternatywny wniosek. 

 Emitel zamierza wystąpić do Starostwa Powiatowego w Sandomierzu o pozwolenie na budowę nadajnika w innej lokalizacji.

Czy starania operatora przyniosą skutek, czy jednak okażą się daremne i mieszkańców nie przekona inna lokalizacja niż szczere pole lub las oddalony od zabudowań? Czas pokaże.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Echo Dnia; telko.in

Przewiń w dół do następnego wpisu