DAJ CYNK

Deutsche Telekom uruchomi w 2020 roku komercyjną sieć 5G w Niemczech. Potrzebna jest do tego wystarczająca liczba urządzeń końcowych na rynku

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4820

Szef Deutsche Telekom ogłosił ośmiopunktowy program rozwoju sieci szerokopasmowych. Wśród nich istotną częścią jest rozwój technologii 5G i komercyjne udostępnienie jej klientom.

Deutche Telekom (DT) zamierza inwestować około 5,5 mld. euro rocznie na rozwój sieci szerokopasmowych w Niemczech. Część tej kwoty pójdzie na komórkowe 5G. Komercyjny start sieci nowej generacji ma ruszyć w 2020 roku, gdy na rynku będzie wystarczająca liczba obsługujących ją urządzeń końcowych. Jak powiedział Timotheus Höttges, dyrektor generalny (CEO) Deutsche Telekom AG, 22 tys. stacji bazowych DT (na 27 tys. wszystkich) ma już 5G. Taki stan rzeczy jest zasługą łączności światłowodowej oraz najnowszej wersji technologii single RAN. Gdy ruszy komercyjne 5G, 99% populacji Niemiec ma być objęte zasięgiem LTE.

5G to nie tylko dodatkowa sieć. Jest to istotny element, jeśli chodzi o zwiększanie wartości produktów naszych klientów. Potrzebujemy 5G do Internetu rzeczy i do kontrolowania autonomicznych maszyn lub inteligentnych miast. Oferujemy przemysłowi możliwość wspierania rozwoju europejskiej, znormalizowanej platformy - wnosząc wkład w wiedzę i sprawiedliwość. Dlatego też zapraszamy niemiecki przemysł na "konferencję dla użytkowników 5G " w celu wyjaśnienia konkretnych wymagań jakościowych, jakie mamy dla naszej sieci pod względem zasięgu, opóźnień i przepustowości. Wszystkie projekty, które są kluczowe dla sukcesu w biznesie w Niemczech, będą miały priorytet - powiedział Höttges na konferencji Federalnego Zrzeszenia Niemieckiego Przemysłu (BDI).

Zobacz: Kierunek rozwoju rynku telekomunikacyjnego w Polsce jest uzależniony od wdrożenia sieci 5G
Zobacz: Wielkie pieniądze we włoskiej aukcji częstotliwości sieci 5G
Zobacz: UKE zorganizował spotkanie w sprawie zwolnienia pasma 700 MHz na potrzeby telefonii nowej generacji 5G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Deutche Telekom

Przewiń w dół do następnego wpisu