DAJ CYNK

Debiut Tell-a coraz bliżej

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 793

Dzisiaj zaczynają się zapisy na walory Tella. Za akcje dystrybutora telefonów komórkowych trzeba będzie zapłacić co najmniej 45 zł.

Dzisiaj zaczynają się zapisy na walory Tella. Za akcje dystrybutora telefonów komórkowych trzeba będzie zapłacić co najmniej 45 zł.

Poznański dystrybutor usług sieci komórkowej Orange ogłosił widełki cenowe, w jakich będą sprzedawane jego akcje: od 45 do 55 zł. Od dzisiaj biura maklerskie przyjmują zlecenia inwestorów indywidualnych zainteresowanych Tellem.

Spółka jest największym dilerem Orange i jednym z pięciu największych pośredników usług GSM w Polsce. Tell chce sprzedać 350 tys. papierów, z czego aż 75% kieruje do dużych inwestorów instytucjonalnych. Jeżeli oferta się powiedzie, to na parkiet trafi 44% walorów Tella. Pozostała część pozostanie w posiadaniu funduszu inwestycyjnego BBI Capital (25%) oraz założycieli i zarządu spółki (łącznie ok. 30% w rękach pięciu osób).

W przyszłym roku Tell ma wypracować 152 mln zł przychodów (26% więcej niż w 2006 r.) i 5,5 mln zł zysku (72% więcej). Wzrost przychodów firmy ma być wynikiem przejmowania konkurencyjnych dilerów i zwiększania zasięgu sieci sprzedaży.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Rzeczpospolita

Przewiń w dół do następnego wpisu