DAJ CYNK

TVP potwierdza prace nad internetowym kanałem TVP Sport2

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Telewizja i VoD

Interakcje: 6214

Na łamach strony internetowej TVP, dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski opowiedział o dalszych planach rozwoju stacji oraz m.in. transmisji z Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Dyrektor TVP Sport oficjalnie potwierdził, że trwają prace nad stworzeniem kanału TVP Sport2. Nie będzie on jednak dostępny w telewizji naziemnej. Stworzenie zupełnie nowego kanału to zdaniem Marka Szkolnikowskiego wydatek rzędu nawet kilkuset milionów złotych. Wymaga to stworzenia zupełnie nowego zespołu emisyjnego i studia. Dodatkowo nie ma też miejsca na dodatkowy kanał w istniejących multipleksach. Dlatego też TVP Sport2 będzie telewizją internetową. Będzie on dzielić z głównym kanałem sportowym prawa do pokazywania wydarzeń sportowych.

W kwestii Igrzysk Olimpijskich w Tokio, TVP jest uzależniona od materiałów grupy Discovery, która posiada prawa do transmisji. Telewizja Polska chwali sie jednak, że udało jej się wykupić najszerszy pakiet transmisji w Europie. Materiały z Igrzysk będą pojawiać się w TVP1, TVP2 oraz TVP Sport i w Internecie. Nie będzie jednak żadnych dodatkowych materiałów z Tokio.

W TVP będzie też więcej koszykówki. Prezes TVP Sport powiedział, że oglądalność tej dyscypliny jest bardzo dobra, a idą w tym również sukcesy naszej reprezentacji.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: TVP;wł

Przewiń w dół do następnego wpisu