DAJ CYNK

TVP uruchomiło eSzkołę. To nowy kanał edukacyjny online

Anna Rymsza

Telewizja i VoD

eSzkoła TVP

Nauczyciele i rodzice radzą sobie jak mogą, by zapewnić dzieciom i młodzieży ciągłość edukacji. Telewizja Polska wyszła z interesującą inicjatywą, która może w tym pomóc. eSzkoła to program online, przygotowany przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Kanał edukacyjny jest dostępny na stronie vod.tvp.pl. Programy są nadawane na żywo między 9:00 i 13:00.

Pierwszy program został wyemitowany w czwartek 19 marca. Powstał z pomocą Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas tego pasma historycy i kustosze muzeum wyjaśnią, jak działała Poczta Harcerska, czym zajmowali się sanitariusze, jak działała pomoc lotnicza, jaka była rola Wielkiej Brytanii i USA. Ponadto młodzież dowie się, co robili w czasie wojny ich rówieśnicy, jak to możliwe, że działał teatrzyk kukiełkowy i poznają grę planszową „Hodowla zwierzątek”, której jedyny zachowany egzemplarz znajduje się w Muzeum.

To dobry materiał uzupełniający dla starszych dzieci. Co ciekawe, młodzi widzowie mogą zadawać gościom pytania przez Facebooka i Instagrama.

TVP eSzkoła

Ponadto uczniowie i wszyscy zainteresowani mogą odbyć wirtualną wycieczkę po Muzeum Powstania Warszawskiego z przewodnikiem. To świetny zamiennik wycieczki klasowej w czasie, gdy WHO zaleca pozostać w domach i nie pracują szkoły.

W kolejnym etapie eSzkoły planowana jest wycieczka do Centrum Nauki Kopernik. Jego interaktywne eksponaty wyjaśniają otaczające nas zjawiska fizyczne, a modele tłumaczą działanie najważniejszych wynalazków cywilizacji. Zapowiada się solidna porcja praktycznej wiedzy, którą można zdobyć bez wychodzenia z domu. Myślę, że nie tylko młodzież może skorzystać na inicjatywie TVP.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu