DAJ CYNK

Netflix o 20 proc. drożej. Po USA i Ameryce Płd. czas na Wielką Brytanię

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Telewizja i VoD

Interakcje: 8185

Użytkowników Netfliksa w Wielkiej Brytanii czeka niemiła niespodzianka. Pierwszy raz od dwóch lat serwis podnosi tam ceny miesięcznych abonamentów, bez podwyżki pozostawiając jedynie podstawowy plan o najniższej rozdzielczości.

Gigant rynku VoD zdecydował się przeznaczyć 15 mld dol. na produkcje autorskich treści (w samej Wielkiej Brytanii w przygotowaniu jest około 50 nowych produkcji). Nie dziwi zatem fakt, że serwis upatruje źródeł finansowania swojej działalności u abonentów usługi. W tym roku podwyżki cen miesięcznych abonamentów wprowadzono już w USA oraz na rynkach Ameryki Płd.

Zobacz: Netflix wprowadził rewelacyjną nowość. Takiego dźwięku nie ma nikt

Cena najpopularniejszego miesięcznego abonamentu w Wielkiej Brytanii (Standard - streaming o jakości Full HD na dwa urządzenia jednocześnie) wzrasta o jednego funta do poziomu 8,99 funta. Z kolei abonentów planu Premium czeka podwyżka o dwa funty do poziomu 11,99 funta. Cenę planu Basic, czyli możliwości streamowania w najniższej rozdzielczości na jedno urządzenie (5,99 funta) pozostawiono na dotychczasowych poziomie.

Zobacz: Netflix ma 150 mln subskrypcji - czas na inwestycje w nowe produkcje

Podwyżka cen abonamentów zostaje wprowadzona natychmiast dla nowych klientów w Wielkiej Brytanii, natomiast obecni użytkownicy odczują zmianę w ciągu najbliższych tygodni. Oczywiście pojawia się pytanie o ewentualne podwyżki cen za korzystanie z Netfliksa w innych krajach, w tym w Polsce. Przedstawiciele polskiego biura prasowego Netfliksa uspokajają, że zmiany cen za granicą, nie oznaczają zmian w naszym kraju.

Koszt subskrypcji Netflix jest indywidualnie ustalany dla każdego kraju. Wzrost cen na innych rynkach nie wpływa na lokalną ofertę i nie oznacza zmiany cen w Polsce.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Android Central

Przewiń w dół do następnego wpisu