DAJ CYNK

Testy elektronicznych paragonów za kilka miesięcy

16.05.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3018

Ważne 4

2

Orlen i PKO BP będą testować elektroniczne paragony. Testy ruszą za kilka miesięcy.



Orlen i PKO BP będą testować elektroniczne paragony. Testy ruszą za kilka miesięcy.

Jak miałby działać elektroniczny paragon? Zamiast otrzymywać go w tradycyjnej formie, informacje o zakupie będą widoczne w systemie bankowości elektronicznej. Tadeusz Kościński, wiceminister przedsiębiorczości i technologii, chce docelowo wprowadzić to do wszystkich banków i wszystkich transakcji, nawet tych gotówkowych. Pierwsze kasy, które będą w stanie generować e-paragony pojawią się w sklepach w 2019 roku.

Testy usługi będą dotyczyły transakcji kartą dokonanych przez klientów Banku PKO BP dokonywanych na stacjach Orlen. Wystartują za kilka miesięcy.

Źródło tekstu: Money.pl

Komentarze
Zaloguj się
20. wlo
0

2018-05-17 08:16:33

19 - hmmm... ja na wyciągach mam w polu odbiorcy to co sam tam wpiszę ;-)W przypadku płatności kartą też oba moje banki całkiem jednoznacznie opisują transakcje na wyciągach...Może zmień bank?

Odpowiedz

19. ~Ja
1

2018-05-16 18:05:52

Niech coś zrobią z danymi odbiorców płatności.W tej chwili bank będzie wiedział nie tylko ile wydajesz ale też na co,a ja jako klient nie mogę zidentyfikować płatności sprzed 2-3 miesięcybo w polu dane odbiorcy jakaś dziwna nic nie mówiąca nazwa i brak adresu!!!

Odpowiedz

18. wlo
0

2018-05-16 16:21:25

11 - może masz swoje badania... Ja czytałem inne ;-)A swoją drogą... Te grosze są częścią płatności. Zlikwiduj je, będzie szybciej. Na razie jej jak jest.

Odpowiedz

17. DanielR
0

2018-05-16 15:20:20

@k (16) jednak to zawsze jakaś dodatkowa uciążliwość. Podobnie jak ciągłe udawanie się/szukanie bankomatu w celu wypłaty gotówki lub/i martwienie się o konieczność posiadania wytaczającej kwoty w portfelu.

Odpowiedz

16. ~k
0

2018-05-16 15:14:40

@13: zsumowanie kilku produktów jest przecież łatwe. A nawet wybierając banknot dopiero przy kasie, gdy ceny są okrągłe, jest to szybkie, bo reszta też będzie okrągła.Jednak aktualnie łatwo policzyc można przeważnie tylko w niektórych sklepach sportowych i narzędziowych. Spożywcze celowo zaciemniają ceny groszami.

Odpowiedz

15. ~pabloki
0

2018-05-16 14:35:20

9 zatem albo wc minister pomieszał albo orson. bo faktycznie miąlo być inaczej lecz tu pisze o bankowości elektronicznej.

Odpowiedz

14. ~pabloki
1

2018-05-16 14:33:00

miąło nie byc elektronicznych paragonów dla klientów . miało byc tak że kasa przechowuje elektroniczny paragon klientowi drukując papier. gdy nie ma paragonu bo zniknie na skutek awarii to nie ma dowodu transakcji. przecież sprzedawca nie będzie kręcił bicza na siebie i szukał paragonu klienta zwłaszcza gdy ten nie ma danych paragonu. to jest właśnie po to by profilowac klienta przez bank określając zdrowie i stan posiadania klienta. Zbieranie nadmiarowych danych naruszających prywatność.

Odpowiedz

13. Hose
1

2018-05-16 14:32:58

@11- Tak zwłaszcza kupując 10 różnych artykułów wiesz dokładnie ile w sumie będziesz musiał za nie zapłacić i przygotujesz w drodze do kasy odliczoną kwotę w gotówce, ja tak nie umiem, brawo Ty.

Odpowiedz

12. Hose
0

2018-05-16 14:31:10

Z jednej strony inwigilacja z drugiej skończy się wycofywanie transakcji bo klient nie zabrał paragonu, trzecia sprawa to masz dowód zakupu w razie potrzeby skorzystania z gwarancji na sprzęt. Są plusy i minusy, ustawa powinna przewidywać surowe kary za handel danymi i wgląd w preferencje klienta.

Odpowiedz

11. ~k
0

2018-05-16 14:16:52

@10: Płatność gotówką jest bardzo szybka. Spowalniają jedynie nieokrągłe ceny przez które trzeba odliczyć bezwartościowe grosze - jednak jest to celowy wybór sklepu, a nie wada gotówki.W dobrych sklepach z uczciwymi cenami płatność gotówką jest ekspresowa. Już wybierając towar klient dokładnie wie ile zapłaci, więc przy kasie od razu wyjmuje odpowiedni banknot.

Odpowiedz

10. wlo
0

2018-05-16 13:56:30

Pragmatyk - jest udowodnione, że płatność kartą (łacznie z wydrukiem) trwa 1/3 czasu płatności gotówką.

Odpowiedz

0

2018-05-16 13:11:01

7, 8@ Papierek dalej będzie. To będzie dodatkowa opcja a nie obowiązek. Taką możliwość dają nowe e-kasy które będą musiały mieć sklepy i nie tylko

Odpowiedz

8. ~
1

2018-05-16 12:25:59

@zen Jesli cos takiego wprowadza, wracam do gotowki. Z punktu.

Odpowiedz

7. ~
0

2018-05-16 12:25:16

Mam prosta zasade: nie mam papieru, nie ma pieniedzy.

Odpowiedz

2

2018-05-16 12:20:50

Oj czekam na to. Strasznie wydłuża obsługę przy kasach marketów drukowanie paragonów. Szczególnie przy płatności kartą, bo trzeba wydrukować paragon + wydruk z terminala płatniczego. Nawet jak osoba płacąca kartą nie czeka na paragony, to obsługa kasjer nie może obsłużyć następnego, puki nie ma kompletu papieru.

Odpowiedz