DAJ CYNK

T-Mobile pomaga przedsiębiorcom w pracy zdalnej

msnet

Taryfy, promocje, usługi

T-Mobile przedsiębiorcy praca zdalna

W ostatnim czasie mogliśmy zaobserwować przyspieszoną ewolucję cyfrową biznesu oraz wiążącą się z tym długotrwałą zmianę sposobu działania przedsiębiorstw. Praca zdalna stała się nieodzownym elementem funkcjonowania wielu firm i zespołów, a pomóc w w utrzymaniu bezpieczeństwa informatycznego może usługa VPN as a Service od T-Mobile.  

Rozproszony system IT firmy, obejmujący zarówno sprzęt znajdujący się w biurze, jak i ten w domach pracowników to nie tylko wyzwanie organizacyjne, inwestycyjne czy logistyczne. Przedsiębiorstwa muszą liczyć się także ze zwiększonym ryzykiem ataków cyberprzestępców na urządzenia użytkowników wykonujących pracę w warunkach domowych. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, T-Mobile przygotował usługę VPN as a Service (VPNaaS), która uzupełniła ofertę usług bezpieczeństwa teleinformatycznego. Dzięki trzem zróżnicowanym pod względem zakresu funkcjonalności pakietom i szybkiej aktywacji, usługa jest doskonale dopasowana do obecnego sposobu funkcjonowania przedsiębiorstw, dzięki czemu mogą one sprawnie i efektywnie wykonywać swoje zadania w okresie pandemii.

Zobacz: T-Mobile chwali się najlepszą siecią w nowej kampanii „Bez nonsensów”
Zobacz: T-Mobile Polska: wyniki finansowe za 1Q2020. Wzrost przychodów, bazy klientów i zysku EBITDA AL

Bezpieczne tunele

Na usługę VPNaaS składają się dwa elementy: dedykowany serwer i oprogramowanie klienckie. Rozwiązanie działa, bazując na dowolnym łączu internetowym, poprzez utworzenie wirtualnych tuneli między urządzeniami pracowników a siedzibą danej organizacji. Tunele te tworzone są zwykle przez Internet i umieszczane w jednym miejscu na dedykowanym urządzeniu, koncentratorze VPN, który znajduje się na terenie Polski: w data center T-Mobile lub w lokalizacji klienta. Uruchomienie takiej drogi przepływu danych wymaga uwierzytelnienia użytkownika, a przesyłany tą ścieżką strumień informacji jest szyfrowany przez zaawansowane protokoły bezpieczeństwa, zapewniające integralność i poufność danych.

T-Mobile VPN infografika

Korzyści przekonują firmy

Cała konstrukcja VPNaaS oznacza w rezultacie dużą wygodę i bezpieczeństwo dla przedsiębiorstw. Trudno się więc dziwić, że w ostatnim czasie rozwiązanie to stało się bardzo powszechne, umożliwiając bezpieczną pracę zdalną zarówno na sprzęcie służbowym, jak i prywatnym, w każdej lokalizacji na świecie. Sporą zaletą usługi jest ponadto bezpieczny dostęp do sieci korporacyjnej i firmowych zasobów dla zespołu telepracowników. Jak podaje magentowy operator, nie wymaga ona skomplikowanego, czasochłonnego wdrożenia i jest w pełni skalowalna. Usługa powinna się dobrze sprawdzić również jako rozwiązanie zapasowe, pozwalające na utrzymanie ciągłości pracy, niezależnie od rozwoju obecnej sytuacji czy wypadków losowych, które mogą wystąpić w przyszłości. Co ważne, usługa T-Mobile dostarczana jest w sposób kompleksowy – od wywiadu technicznego, analizy potrzeb i doradztwa, poprzez dobór sprzętu i oprogramowania, jego instalację i konfigurację, aż po stworzenie tuneli VPN oraz zarządzanie nimi, przy zachowaniu gwarantowanych parametrów SLA.

Portfolio usług rośnie

VPN as a Service to kolejna usługa w szerokim portfolio produktów ICT T-Mobile. Operator stworzył już wcześniej między innymi autorskie rozwiązanie Cyber Guard, umożliwiające ochronę urządzeń mobilnych pracowników, a także prowadzi Centrum Operacyjne ds. Cyberbezpieczeństwa, monitorujące zagrożenia przez całą dobę. Więcej informacji na temat usług bezpieczeństwa można znaleźć pod tym adresem.

Zobacz: T-Mobile Happy Fridays: 60 darmowych minut lub SMS-y
Zobacz: Nawet 6 miesięcy za darmo w biznesowych ofertach NetiaNext. I Cudna Cena Clouda

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: T-Mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu