DAJ CYNK

Szybki Internet napędza rozwój e-sportu

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 2159

Ponad 900 mln dolarów - tyle według serwisu Newzoo ma być wart w tym roku światowy rynek e-sportu.Ponad 900 mln dolarów - tyle według serwisu Newzoo ma być wart w tym roku światowy rynek e-sportu. To wzrost o blisko 40% w skali roku. W Polsce wirtualne rozgrywki także dynamicznie zyskują na popularności - zawodowo gra już ponad 1 tys. osób, a prawie 3 mln to wierni fani. Coraz częściej mówi się nawet o wprowadzeniu e-sportu na igrzyska olimpijskie. Tak dynamiczny rozwój jest możliwy dzięki coraz szybszemu internetowi domowemu, osiągającemu prędkość 1 Gb/s.

E-sport i gaming już kilka lat temu przestały być niszowe. Raport "Global Esports Market Report 2018" wskazuje, że na świecie wartość e-sportu przekroczy 906 mln dolarów. Trzy czwarte z tego stanowią inwestycje sponsorów (blisko 700 mln dolarów), a do 2021 roku odsetek ten wzrośnie do 84% (1,4 mld dolarów).

Według raportu PayPal i SuperData Polska jest w europejskiej czołówce pod względem popularności e-sportu. Rynek szacowany jest na 10 mln dolarów, co pozwoliło nam wyprzedzić Holandię, Hiszpanię czy Włochy. W tym roku wartość tego rynku może wzrosnąć o 1/5. Z raportu Newzoo i Esports Bar wynika, że w Polsce jest ponad 1 086 zawodników i 2,8 mln fanów e-sportu. Do końca 2019 roku liczba e-graczy ma wzrosnąć o 56% w porównaniu z 2017 rokiem - wskazuje raport PayPal i SuperData.

Rozwój szybkiego internetu pozwala się rozwijać branży e-sportowej. Jeszcze kilka lat temu, kiedy był słaby internet, było wiele problemów z graniem, przez co wiele ludzi nie mogło grać. Teraz cały czas oferta się rozwija. Im szybszy internet, tym większy komfort dla graczy i to po prostu widać - podkreśla Grzegorz "Szpero" Dziamałek, profesjonalny gracz Counter Strike: Global Offensive, czterokrotny mistrz Polski i wicemistrz świata.

Dla osób zajmujących się profesjonalnie e-sportem przepustowość łącza i jego niezawodność są kluczowe. Dlatego - jak podkreśla - miłośnicy e-sportowych rozgrywek mogą się zainteresować ofertą światłowodowego Internetu domowego o prędkości do 1 Gb/s , jaką w ubiegłym tygodniu wprowadził na rynek Orange.

W 2017 roku polscy e-sportowcy zarobili ponad 23 mln zł. Najlepsi dzięki rozgrywkom stają się milionerami. Serwis Sport Earnings, który publikuje zarobki światowej czołówki, podaje, że liderem zestawienia jest niemiecki gracz KuroKy, który zarobił już blisko 4,1 mld dolarów.

Z badania ARC Rynek i Opinia przygotowanego we współpracy z Gameset "Polski odbiorca e-sportu" wynika, że choć rozgrywki przyciągają coraz więcej widzów i graczy, a liczba zawodów rośnie, to w Polsce wciąż jest to obszar niezagospodarowany marketingowo.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: gamingsociety.plnull

Źródło tekstu: newseria

Przewiń w dół do następnego wpisu