DAJ CYNK

Roaming w Orange: od 1 stycznia większe pakiety danych w Unii Europejskiej

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 6637

Od 1 stycznia 2019 roku klienci abonamentowi Orange będą mogli przesyłać mobilnie więcej danych podczas korzystania z roamingu w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Niższe będą też opłaty za przesyłanie danych po wyczerpaniu pakietu.

Od 1 stycznia 2019 roku stawka za każdy MB danych po wykorzystaniu pakietu spadnie z 0,03 zł do 0,0234 zł brutto, czyli o prawie 7 zł w przeliczeniu na 1 GB. Taka sama obniżka dotyczy opłat dodatkowych za każdy MB oraz MMS, które mogą zostać doliczone w przypadku naruszania Polityki Uczciwego Korzystania (FUP) z roamingu w Unii Europejskiej. Zmiany w cenniku przełożą się także na wielkość pakietów danych w roamingu na terenie UE, z których mogą korzystać abonenci pomarańczowej sieci. Na przykład w ramach Orange Love wielkość pakietu wzrośnie z 3,22 GB do 4,18 GB.

Nowy cennik przewiduje, że niezależnie od opłat dodatkowych, wynikających z zasad FUP, Orange może naliczyć dopłaty na podstawie decyzji Prezesa UKE dotyczącej korzystania z usług w roamingu w UE:

  • 0,05 zł za minutę wykonanego połączenia głosowego,
  • 0,02 zł za minutę odebranego połączenia głosowego,
  • 0,01 zł za wysłaną wiadomość SMS,
  • 0,00738 zł za wysłaną wiadomość MMS,
  • 0,00738 zł za każdy MB transmisji danych (opłata dodatkowa za 1 GB transmisji danych wynosi 7,56 zł).

Klienci, którzy od 1 stycznia do 18 kwietnia 2019 roku podpiszą z Orange umowę lub aneks do umowy na mobilne usługi abonamentowe z dostępnym roamingiem w UE, nie będą ponosić tych dodatkowych kosztów dzięki promocji „Roaming w UE bez dopłat”. Nowy cennik nie dotyczy klientów, którzy podpisali lub przedłużyli umowy do końca 2018 roku. 

Zmiany w cenniku usług roamingowych dla klientów indywidualnych i biznesowych w abonamencie wynikają z wdrożenia przepisów unijnych regulujących stawki hurtowe za transmisję danych w UE.

Kraje Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr (Republika Cypryjska), Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Gujana Francuska, Gwadelupa, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Martynika, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Reunion, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Zobacz: Play: Od stycznia tańszy roaming UE
Zobacz: Virgin Mobile zapowiada obniżki cen usług w roamingu na terenie Unii Europejskiej
Zobacz: Play: roaming krajowy co majmniej do 2021 roku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu