DAJ CYNK

Play: roaming krajowy co majmniej do 2021 roku

orson_dzi

Taryfy, promocje, usługi

11 grudnia Play i T-Mobile przedłużyli umowę dotyczącą roamingu krajowego. Wygląda na to, że przesiadka na zasięg własnej sieci szybko nie nastąpi.

Zgodnie z nową umową, współpraca obu operatorów w kwestii roamingu krajowego potrwa co najmniej do 2021 roku. To może oznaczać, że Play zbyt szybko nie przesiądzie się na zasięg wyłącznie własnej sieci, pomimo podjęcia pierwszych kroków.

Play robi pierwszy krok do wyłączenia roamingu krajowego

W podpisanym aneksie możemy przeczytać, że:

Aneks wprowadza nowe, bardziej elastyczne warunki współpracy do momentu zakończenia umowy o roamingu krajowym z dniem 31 grudnia 2021 roku. Play zyskuje obniżenie rocznych kosztów roamingu krajowego w ramach dotychczas obowiązującego minimalnego zobowiązania finansowego.

To oznacza, że koszty roamingu krajowego będą niższe. To dobra wiadomość dla Play, który staje inwestuje w rozbudowę swojej sieci. Ten ruch powinien pozwolić na zorganizowanie większych pieniędzy na inwestycje.

Dla klientów T-Mobile ważny jest zapis mówiący:

Jednocześnie dzięki wypracowaniu nowych zasad ustalania wolumenów przesyłanych w roamingu, T-Mobile gwarantuje sobie więcej pojemności sieci dla swoich klientów.

Klienci Play, mówiąc wprost, nie będą zabierać sieci klientom T-Mobile, obniżając tym samym jakość ich usług.

Play: Od stycznia tańszy roaming UE

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu