DAJ CYNK

Poczta Polska szuka sposobu na szybsze dostawy paczek

15.01.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4669

Ważne 3

2

Poczta Polska szuka sposobów na usprawnienie pracy. Mają w tym pomóc startupy.Program logistyczny obniżający koszty transportu nawet o 20%, zeroemisyjny pojazd trójkołowy dla listonoszy czy robot, który samodzielnie porusza się w sortowni - to niektóre projekty, które wybrano do realizacji w ramach drugiej rundy programu akceleracyjnego dla start-upów "GammaRebels powered by Poczta Polska". W jego ramach wyłoniono jedenaście firm, które zgłosiły innowacyjne pomysły mające usprawnić działanie Poczty Polskiej. Wszystkie dostały dofinansowanie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Projekty, które wybrano do realizacji w ramach II rundy programu, to m.in. platforma do realizacji interaktywnych transmisji live do social mediów lub bezpośrednio na strony www i aplikacje mobilne do wykorzystania w komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej Liveact.me czy działający w chmurze, optymalizujący procesy logistyczne program DriveCloud, dzięki któremu koszty transportu mogą zostać pomniejszone nawet o jedną piątą. Kolejnym rozwiązaniem jest United Robots - robot, który samodzielnie może się poruszać zarówno w przestrzeni publicznej, jak i np. w zakładach produkcyjnych.

Rozwiązanie United Robots dotyczy optymalizacji i automatyzacji procesów logistycznych, które zachodzą w Poczcie Polskiej - mówi agencji Newseria Biznes Dariusz Mańkowski, prezes United Robots. Nasze rozwiązanie pomoże w skróceniu czasu przesyłki. Dążymy do tego, żeby przesyłka w centrum logistycznym była przewożona z miejsca rozładunku do miejsca sortowania i później ponownie z miejsca sortowania do ponownego załadunku posortowanych przesyłek w jak najkrótszym czasie.

Do usprawnienia procesu dostarczania przesyłek przyczynić się ma również Play Holding, innowacyjny, lekki i atrakcyjny cenowo elektryczny samochód dostawczy, oparty na konstrukcji kompozytowej, czy Jeden Ślad, w ramach którego powstały dwa projekty przyjaznych dla środowiska jednośladowych pojazdów ułatwiających pracę doręczycieli, zwłaszcza na terenach o niskiej gęstości zaludnienia.

Dla Poczty Polskiej przygotowaliśmy dwa rozwiązania. Jednym z nich jest pierwszy w Polsce w pełni zabudowany, zeroemisyjny elektryczny pojazd trójkołowy na homologacji skutera, który przeznaczony jest do doręczeń listów i paczek w różnych rejonach miejskich i podmiejskich - mówi Łukasz Banach, współzałożyciel firmy Jeden Ślad. Ten pojazd jest zbieżny z wieloma priorytetami zdefiniowanymi w strategii Poczty Polskiej, takimi jak zeroemisyjność, niski koszt eksploatacji, bo przejechanie 100 km to koszt 1-2 zł, większy komfort pracy dla listonosza w ogrzewanym, zabudowanym pojeździe, ale to także możliwość przewiezienia znacznie większej liczby paczek w danym rejonie niż za pomocą roweru czy tradycyjnego skutera spalinowego.

Drugim rozwiązaniem jest elektryczny skuter wyposażony w specjalne systemy wymiennych pakietów baterii oraz zaprojektowany we współpracy z firmą produkującą jachty kufer do przewozu przesyłek różnego rozmiaru.

Firma Bohr Technology stworzyła natomiast dla Poczty Polskiej symulator ruchu miejskiego, pozwalający na zoptymalizowanie przemierzanych tras oraz ułatwiający planowanie nowych, a także na zautomatyzowanie procesu i obniżenie kosztów logistycznych.

Kolejne rozwiązania wybrane przez Pocztę Polską to m.in. Praca bez Barier, platforma służąca aktywizacji zawodowej i komunikacji osób niesłyszących, Anzonia, narzędzie na platformy mobilne, które łączy komunikaty marketingowe z usługami mobilnymi. Do realizacji skierowano również portal społecznościowo-biznesowy Veritas, przeznaczony do wymiany kontaktów, produktów i usług, oraz Ulan, czyli platformę integrującą portale sprzedażowe ze wsparciem sprzedaży i promocją firm w Internecie.

Źródło tekstu: newseria

Komentarze
Zaloguj się
42. wlo
0

2018-01-16 08:31:55

No! Ok. 7:40. 4 okienka. 3 "obsadzone" , z czego jedno uniwersalne a 2 stricte pocztowe. Jeden człowiek przygotowujący z boku wysyłkę masową. Miałem do wyboru (uwaga seksizm) 2 panie. Obie ładne, ładnie ubrane ubrane ;-)

Odpowiedz

41. ~Piotrek
0

2018-01-15 19:49:57

@ 20 wlo mam rodziców w podobnym wieku ale oni mają IPKO i płąca rachunki przez internet za darmo nie potrzebuj,ą blokowac kolejek ludziom chcącym wysłać kilka listów przed 15 .... W Warszawie jedyną sensowną placówką PP jest ta na Swiętokrzyskie (UP1) tam jest kilkanaście okienek osobno rachuneczki osobno listy czy paczki . W najbliższych mi placówkach okienak są 4 pracują 2 lub jedno "bo nie ma ludzi" a w kolejce właśnie opisane przeze mnie osobniki w podeszłym wieku płacą rachunki abonamenty RTV i czasami nawet kupują "nasz dziennik". W małych miasteczkach jest lepiej i są mniejsze kolejki nie wiem z czego to wynika ale tak jest .

Odpowiedz

40. loryfer
0

2018-01-15 18:47:38

chyba najlepszą pod względem oszczędności, kosztów utrzymania i czasu dostawy byłaba opcja trójkołowca

Odpowiedz

39. ~
0

2018-01-15 18:33:09

Samochody chcą kupować jak teraz listonosze muszą śmigać swoimi, już to widzę, że się znajdą pieniądze . W PP jak ktoś wyrazi swoje zdanie nie po myśli Góry to dostaje kopa takie są tam innowacje.

Odpowiedz

38. ~CaIm7-2018
0

2018-01-15 17:25:30

9). Może i nie jest, a mimo to - jednak ludzie chcą rozmawiać i wpisują się.

Odpowiedz

37. Sig
0

2018-01-15 17:22:17

11 sposobów na wyciąganie kasy z państwowej spółki... Zamiast pakować miliony w firmy wydmuszki, to podkupiliby managerów z DPD czy innego DHL (niekoniecznie polskiego).Albo poszli po rozum do głowy i stawiali na to co ludzie doceniają - odbiór osobisty, najlepiej nie w punkcie i bez obsługi jak Paczkomaty

Odpowiedz

36. ~nn
0

2018-01-15 17:18:45

@32: znaczy się, że Poczta Polska dobrze pracuje skoro Ci ten list tak szybko dostarczyła.Nie napisałeś nic o tym czy przesyłka krajowa jest ekonomiczna czy priorytetowa. Nie wiadomo też o której godzinie została wysłana (bo co z tego, że był priorytet skoro np. nadany po 15:00).Swoją drogą aż mi się wierzyć nie chce, że przesyłka wysłana w piątek w Englandzie dotarła do adresata w Polsce następnego dnia roboczego. Tak to nawet firmy kurierskie nie działają a co dopiero jeśli rzecz się tyczy usług listowych.

Odpowiedz

35. ~Olo
0

2018-01-15 17:17:24

Panowie ja się tak zastanawiam.Jaki artykuł by się nie pojawił zawsze znajduje się stado ekspertów z różnymi genialnymi pomysłami.To ja się pytam - czemu w naszym pięknym kraju dalej wszystko tak opornie działa?

Odpowiedz

34. wlo
0

2018-01-15 17:07:10

sloniacz - jutro rano będę na "1" u mnie w mieście. Dam znać jak długo czekałem na nadanie kilku listów ;-)27 - nie. Nie masz racji. Fajnie by było, gdybyć przeczytał dokłądnie co pisze a nie się domyślał.Odniosłem się do STADA a nie do zapijaczonych myśliwych widzących dzika w koledze z koła ;-)

Odpowiedz

33. ~~
0

2018-01-15 16:49:48

Powinni porobić pryz każdym urzędzie pocztowym paczkomaty jak Inpost, to by tez sporo pomogło.

Odpowiedz

32. leszekte
0

2018-01-15 15:09:28

W czwartek kupiłem dwie drobne rzeczy - naklejki. Jedną - na Ebay, w Norwich, Wielka Brytania . Drugą na Allegro- w mieście odległym od mojego o 35 km . Sprzedawcy wysłali listy w piątek .Dzisiaj dostałem pierwszy list. Ten z Elką na znaczku za 1.17 GBP

Odpowiedz

31. ~Inpost
0

2018-01-15 14:50:31

Najlepsze rozwiązanie to PODWYŻSZENIE KOSZTÓW WYSŁANIA PACZKI i po problemie.

Odpowiedz

30. jedrek
0

2018-01-15 14:20:56

@1 jakieś dziwne masz te poczty, tam gdzie odbieram awizowaną przesyłkę największy procent kolejkowiczów-przelewowiczów stanowią nowocześni młodzi srajfonowi, których przerasta bankowość elektroniczna i zrobienie darmowego przelewu ze swojego kochanego srajfona, oni jako nowocześni wolą stać w kolejce i jeszcze zapłacić za ten luksus płacąc jak za woły, za usługę przelewu na poczcie :)@26 w firmach kurierskich też nie ma kto wozić, bo murzynom mało się płaci w tym kraju. Na pęczki masz ogłoszeń DHL, że szukają murzynów do rozwożenia po rejonie paczek. A poczta dlatego tak przędzie cienko, bo zwiąchole pożerają kapustę. Czapa biurkowa jest za duża, paczki coraz droższe, a jakość coraz niższa, a potem przesyłki co miesiąc dostarcza ktoś inny, bo tylko ten kto ma nóż na gardle zatrudnia się tam (i to jeszcze z własnym autem) za te psie pieniądze. Jakby taki listonosz za 170h pracy wykręcał tam do ręki wg umowy z 3 klocki to by nie mieli problemu z szybkością dostarczania przesyłek do adresata. Oni nawet mają problem aby agencje pocztowe mogły być punktem końcowy do e-przesyłek. W filii UP odbierzesz, agencja pocztowa nie, mimo że właściciel agencji wyraża chęć świadczenia takiej usługi. Agencja dwa kroki stąd, filia 5x dalej i kolejka. W ten sposób nie ma się co dziwić, że równia pochyła.

Odpowiedz

1

2018-01-15 14:15:12

Ja już z nich dawno zrezygnowałem. Szkoda czasu i nerwów. Listonoszowi nie chce się wtargać doopy na drugie piętro i na głupa zostawia awizo. Na poczcie kolejka na 10 osób minimum. Wybieram paczkomat inpost i po kłopocie.

Odpowiedz

28. ~Hydraulika
0

2018-01-15 12:24:24

Dlaczego myśliwi. Je widzą dzików w stolicy na Wiejskiej? Szkoda.

Odpowiedz