DAJ CYNK

Nie idź na pocztę. Paczkę Pocztex nadasz łatwiej

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Nie pójdziesz już na pocztę. Paczkę Pocztex nadasz łatwiej

Poczta Polska rozwija sieć punktów, w których można nadać paczkę. Od tego miesiąca klienci operatora zyskali możliwość wysyłania Paczek Pocztex w wybranych sklepach Grupy Eurocash.

Poczta Polska rozwija współpracę z kluczowymi partnerami sektora e-commerce. Spółka chce w ten sposób zwiększyć swój udział w perspektywicznym rynku przesyłek paczkowych i kurierskich.

Intensywnie pracujemy zarówno nad rozszerzaniem sieci punktów odbioru przesyłek kurierskich, jak rozwijaniem nowych funkcjonalności. Dzięki naszym staraniom i owocnej współpracy z partnerami możemy zaoferować klientom coraz większy wybór dogodnych lokalizacji sieci Pocztex PUNKT, a także nowe usługi. Klienci zyskują właśnie długo wyczekiwaną możliwość wysyłania przesyłek kurierskich w sieci naszych punktów Pocztex Punkt. To ważna zmiana, która umożliwi szybkie nadanie paczki, blisko pracy, domu czy na trasie codziennych podróży.

– powiedział Krzysztof Falkowski, prezes Poczty Polskiej

Polacy są coraz bardziej zainteresowani sprzedażą i zakupami online. Znalazło to odbicie w propozycji rozszerzenia dotychczasowej współpracy Poczty Polskiej z Grupą Eurocash. Celem partnerstwa jest zaoferowanie możliwie jak najszerszego wachlarza usług, z których może skorzystać klient sklepu. Obok dotychczasowej możliwości odbioru paczek w wybranych sklepach sieci związanych z Grupą Eurocash (ABC, Lewiatan, Groszek, Arhelan, Delikatesy Centrum), konsumenci zyskali także możliwość wysyłki paczek kurierskich. W grudniu 2022 roku uruchomiono możliwość wysyłania paczek w sklepach Żabka w całej Polsce, a teraz (od lutego 2023 roku) także w sklepach sieci związanych z Grupą Eurocash.

Zobacz: Poczta Polska wysyła klientów do Żabki. Jest w tym sens

Misją Grupy Eurocash od 26 lat na rynku jest wspieranie przedsiębiorców prowadzących sklepy detaliczne w całej Polsce. Dbamy o silną pozycję handlu niezależnego, budując konkurencyjność właścicieli sklepów lokalnych. Dostarczamy im efektywne modele biznesowe, dajemy skalę zakupową, rozwiązania technologiczne, logistykę, wsparcie marketingowe i dostęp do wiedzy. Rozszerzenie współpracy z Pocztą Polską o możliwość nadawania paczek kurierskich w tych sklepach naszych sieci, które będą zainteresowane wdrożeniem takiego rozwiązania u siebie, to kolejny element, który przedsiębiorcy mogą wykorzystać, żeby zwiększyć atrakcyjność swoich placówek w oczach klientów.

– powiedział Jan Domański, rzecznik prasowy Grupy Eurocash

Rozszerzenie współpracy, o którym mowa powyżej, może być dobrą wiadomością szczególnie dla mieszkańców mniejszych miejscowości i obszarów wiejskich, w których licznie działają sklepy sieci związanych z Grupą Eurocash. W całej Polsce w ramach marek franczyzowych, partnerskich i agencyjnych organizowanych przez grupę, funkcjonuje prawie 16 tys. placówek. W ciągu roku liczba punktów odbioru/nadania paczek w wybranych sklepach sieci związanych z Eurocash podwoiła się – aktualnie klienci mogą skorzystać z ponad 2500 lokalizacji.

Rozszerzenie współpracy z Pocztą Polską i Grupą Eurocash o usługę wysyłki przesyłek kurierskich, związane jest przede wszystkim z rosnącym zapotrzebowaniem wśród klientów, które obserwujemy już od dawna. Poprzez nowe wdrożenia z dotychczasowymi partnerami udowadniamy, że rynek kurierów, przesyłek ekspresowych i paczek (KEP) w Polsce nieustannie się rozwija. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, integrując naszych partnerów w całej Polsce.

– powiedziała Paulina Żmijowska, kierownik ds. Marketingu&PR Pointpack

Jak informuje Poczta Polska, jej klienci mogą wybrać najdogodniejszą dla siebie formę odbioru zakupów spośród trzech możliwych wariantów:

  • Pocztex PUNKT – dostawa do sieci punktów odbioru, która obejmuje blisko 17 tysięcy lokalizacji w całej Polsce i stale rośnie,
  • Pocztex AUTOMAT – dostawa do automatów paczkowych w całym kraju,
  • Pocztex KURIER – doręczenie przez kuriera pod wskazany adres.

Zobacz: Poczta Polska chce być szybsza. Inwestuje w technologię
Zobacz: Bank Pocztowy znosi opłaty. Wiemy, kto skorzysta

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Mino Surkala / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Poczta Polska