DAJ CYNK

Plus też informuje o dopłatach za roaming

09.11.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 6687

Ważne 7

1

Plus też informuje klientów o możliwości naliczania opłat za nadużywanie zasady "Fair user policy". Operator jako pierwszy rozpoczął wysyłkę SMS-ów.



Plus też informuje klientów o możliwości naliczania opłat za nadużywanie zasady "Fair user policy". Operator jako pierwszy rozpoczął wysyłkę SMS-ów.

Klienci Plusa byli informowani o możliwym starcie naliczania opłat już 3 tygodnie temu. Przykładowa wiadomość brzmiała następująco:
19.10.2017 zaobserwowano przeważające użycie usługi połączenia odbierane i obecność w roamingu regulowanym, w stosunku do poziomu użycia tej usługi i obecności krajowej co stanowi naruszenie zasad Polityki Uczciwego Korzystania z usług roamingu. Jeśli nie ulegnie to zmianie do 02.11.2017, możne zostać zastosowana dodatkowa oplata roamingowa zgodnie z cennikiem.

Dopłaty są zgodne z dyrektywą Komisji Europejskiej. Jeśli numer w ciągu 4 miesięcy częściej loguje się do sieci zagranicznej, niż do krajowej, operator może zacząć naliczać mu opłaty za połączenia. Maksymalnie operator może naliczyć 3,2 eurocenta za minutę połączenia, 1 eurocenta za SMS-a oraz do 7,7 euro za 1 GB transmisji danych.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
26. wlo
0

2017-11-13 10:23:32

25 - Nie odbierałbym tego tak, ze ktoś zaczął a ktoś poszedł w ślad za pionierem ;-)Po prostu minął pierwszy minimalny okres obserwacji. I operatorzy zaczynają stosować przepisy określone w cennikach zmienionych w połowie czerwca ;-)Że Plus pierwszy? No Plus zapowiedział już latem, że będzie wykorzystywał wszelkie możliwości rekompensowania strat. Reszta się czaiła, ale widać ośmielona została działaniami Plusa ;-)

Odpowiedz

25. ~Czauder
0

2017-11-12 13:16:01

Plus jako pierwszy poinformował o tych opłatach, a teraz w ślad za nim poszli operatorzy innych sieci.

Odpowiedz

24. ~tia
1

2017-11-10 11:34:15

refleks... 3 tygodnie temu...

Odpowiedz

23. wlo
0

2017-11-10 09:12:22

19 - nie te, o których mowa jest w tym newsie ;-)I stawek których nie ma w cennikach ;-)

Odpowiedz

22. ~Gg
-1

2017-11-10 07:22:26

Niech blokuja lub doliczaja oplaty, bo polskie januszki przerzucaja sie na najtansze abo lub taryfy na karte i trzepia po kilka tys min w ue. Dac palec to polactwo urwie cała łape...

Odpowiedz

21. ~Billy
0

2017-11-10 00:14:05

RLAH to nie jest taryfa, tylko dodatek do abonamentu. I dobrze, że Plus to ma. I dobrze, że przypomina ludziom, na jakich zasadach to się rozgrywa.

Odpowiedz

20. ~Abonent
0

2017-11-09 23:23:18

I słusznie. I tak chyba odczekali dłużej niż powinni.

Odpowiedz

19. ~pabloki
0

2017-11-09 22:06:52

15 drugie czyli które? bo ja tez te drugie;-) . tylko nie wiem które to są te drugie ;-)

Odpowiedz

18. ~Defqon1
0

2017-11-09 21:57:09

Orson macie jakieś konkretniejsze info o problemach z wykonaniem / odebraniem połączeń w Niemczech?

Odpowiedz

17. ~Qwers
1

2017-11-09 21:29:44

@14: przez takich januszy jak ty traca i operatorzy i klienci.

Odpowiedz

16. ~Flej
-2

2017-11-09 20:39:23

Play i Plus pionierami rynku telekomunikacyjnego. Jeden bez sieci, drugi pierwszy pod względem opłat i przeciążonych nadajników :D Bajka SzajsDom oszczędzanie przez ograniczanie trwa nadal.Brawo Ty, Brawo Ja i Brawo Srus

Odpowiedz

15. wlo
0

2017-11-09 20:20:13

12 - ja mówiłem o tych drugich dopłatach ;-) Co Ty miałeś na myśli rozmawiając ze mną, to wyłącznie Twoja sprawa ;-)

Odpowiedz

14. ~Janusz
-3

2017-11-09 20:11:45

Witam od początku grudnia ruszamy z rotacyjną obsługą kart abonentów w kierunku Polska-Ue będziemy w ciągu 4 dni obsługiwali logowanie u operatora macierzystego ,aby móc korzystać z roamingu bez żadnych opłat. Szczegóły w najbliższym czasie. DTM

Odpowiedz

13. ~Abonent niemieckiej sieci T-Mob
1

2017-11-09 19:58:46

Brawo! Plus jak zwykle zmiażdżył konkurencję!

Odpowiedz

12. ~pabloki
0

2017-11-09 19:33:01

orson 9 hmmmtyl zmieniłes ze zł na euro, niepotrzebnie . ale chodzi o te dopłaty by były od poczatku i najlepiej w takiej wysokości .to tak w kontekscie do mojej potyczki z wlo nt. dopłat .wlo 11 tak, sa w cenniku i powtórze że chodzi o to by były od poczatku . to sa właśnie te dopłaty a Ty negowałeś mi to gdy pisałem o stawkach. potwierdziłeś wogóle we właściwych miejscach ?

Odpowiedz