DAJ CYNK

Plus też informuje o dopłatach za roaming

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 7214

Plus też informuje klientów o możliwości naliczania opłat za nadużywanie zasady "Fair user policy". Operator jako pierwszy rozpoczął wysyłkę SMS-ów.Plus też informuje klientów o możliwości naliczania opłat za nadużywanie zasady "Fair user policy". Operator jako pierwszy rozpoczął wysyłkę SMS-ów.

Klienci Plusa byli informowani o możliwym starcie naliczania opłat już 3 tygodnie temu. Przykładowa wiadomość brzmiała następująco:
19.10.2017 zaobserwowano przeważające użycie usługi połączenia odbierane i obecność w roamingu regulowanym, w stosunku do poziomu użycia tej usługi i obecności krajowej co stanowi naruszenie zasad Polityki Uczciwego Korzystania z usług roamingu. Jeśli nie ulegnie to zmianie do 02.11.2017, możne zostać zastosowana dodatkowa oplata roamingowa zgodnie z cennikiem.

Dopłaty są zgodne z dyrektywą Komisji Europejskiej. Jeśli numer w ciągu 4 miesięcy częściej loguje się do sieci zagranicznej, niż do krajowej, operator może zacząć naliczać mu opłaty za połączenia. Maksymalnie operator może naliczyć 3,2 eurocenta za minutę połączenia, 1 eurocenta za SMS-a oraz do 7,7 euro za 1 GB transmisji danych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu