DAJ CYNK

Play w drodze do 7 tys. stacji

17.08.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4670

Ważne 9

5

Play dąży do uruchomienia 7 tys. nadajników. Rzecznik Play Marcin Gruszka podał na swoim blogu kilka statystyk związanych z tym procesem.



Play dąży do uruchomienia 7 tys. nadajników. Rzecznik Play Marcin Gruszka podał na swoim blogu kilka statystyk związanych z tym procesem.

Kilka nadajników dziennie

Jak informował niedawno na Twitterze Witold Tomaszewski, Play uruchamia obecnie nawet kilka nadajników dziennie.

Według danych operatora, w zasięgu LTE sieci Play znajdują się obecnie 93,5% populacji, natomiast w zasięgu sieci LTE Ultra 83,2%. A dokładniej w zasięgu LTE znajdują się 2084 miejscowości powyżej tysiąca mieszkańców i 391 powyżej 10 tys. mieszkańców, a w zasięgu LTE Ultra 1610 miejscowości powyżej tysiąca mieszkańców i 381 powyżej 10 tys.

Dodatkowo obecnie tylko 6% połączeń z Internetem jest realizowana w roamingu krajowym.

Nowe miejscowości z LTE

Zasięg LTE sieci Play pojawił się ostatnio w następujących miejscowościach:

REG MIEJSCOWOSC GMINA POWIAT WOJEWODZTWO
GDA Laskowice Jeżewo świecki Kujawsko-Pomorskie
POZ Połajewo Połajewo czarnkowsko-trzcianecki Wielkopolskie
WAR Filipów Pierwszy Filipów suwalski Podlaskie
GDA Łowicz Wałecki Mirosławiec wałecki Zachodniopomorskie
KAT Cewków Stary Dzików lubaczowski Podkarpackie
KAT Stany Bojanów stalowowolski Podkarpackie
KAT Zębowice Zębowice oleski Opolskie
GDA Dziemiany Dziemiany kościerski Pomorskie
KAT Bojanów Bojanów stalowowolski Podkarpackie
POZ Domaszków Międzylesie kłodzki Dolnośląskie
KAT Sierakowice Sośnicowice gliwicki Śląskie
POZ Lotyń Okonek złotowski Wielkopolskie
POZ Krzemieniewo Krzemieniewo leszczyński Wielkopolskie
POZ Miasteczko Krajeńskie Miasteczko Krajeńskie pilski Wielkopolskie
WAR Parysów Parysów garwoliński Mazowieckie
WAR Sobieszyn Ułęż rycki Lubelskie
GDA Przyjaźń Żukowo kartuski Pomorskie


Nowe miejscowości z zasięgiem LTE Ultra:

REG MIEJSCOWOSC GMINA POWIAT WOJEWODZTWO
POZ Węgliniec Węgliniec zgorzelecki Dolnośląskie
POZ Połajewo Połajewo czarnkowsko-trzcianecki Wielkopolskie
KAT Studzionka Pszczyna pszczyński Śląskie
KAT Łukawiec Trzebownisko rzeszowski Podkarpackie
POZ Siedlęcin Jeżów Sudecki jeleniogórski Dolnośląskie
GDA Dziemiany Dziemiany kościerski Pomorskie
KAT Bojanów Bojanów stalowowolski Podkarpackie
KAT Podolsze Zator oświęcimski Małopolskie
POZ Domaszków Międzylesie kłodzki Dolnośląskie
POZ Lotyń Okonek złotowski Wielkopolskie
POZ Broniszewice Czermin pleszewski Wielkopolskie
GDA Czerniewice Choceń włocławski Kujawsko-Pomorskie
GDA Przyjaźń Żukowo kartuski Pomorskie


Zobacz: Play szykuje coś nowego
Zobacz: Wyniki P4 po 1H2018

Źródło tekstu: Play

Komentarze
Zaloguj się
-1

2018-08-20 23:43:59

@78 Bardzo mądrze piszesz, ale niestety pół Polski będzie skazane na net mobilny. Nie ma co się ludzić, że światło dotrze wszędzie. Na pewno nie dotrze i bts-y będą się stopniowo zapychać. I pewnie przyszłość netu mobilnego to jakieś 10-20 mega na urządzenie. Póki co ludzie potrafią wykręcić po 70 mega. Ale to długo nie potrwa... Nawet 5G tego nie nadrobi w dluzszym okresie. Chwilowo przez 2-3 lata pewnie będzie podnieta na 5G. A później przyjdzie rzeczywistość.

Odpowiedz

78. ~hex
0

2018-08-20 08:00:06

Rozbudowuje i dobrze, ale jesteśmy na forum telekomunikacyjnym i powinniśmy mieć świadomość, że bandwith zawsze będzie stały, czyli w MiMo 2x2 tyle, a w MiMo 4x4 tyle. To nie są gacie, że się rozciągnie.Pewnych granic się nie przeskoczy, np. stacja w polu bez dostępu do światłowodu.Jedni z drugimi się przekrzykujecie, ale miejcie świadomość, że te prędkości u jednych i drugich mogą być różne nawet korzystając z tej samej kombinacji częstotliwości. Mało z tej samej stacji, ale innego sektora.Ja miałem już Internet z Plusa, Playa i teraz mam z Orange. Wszędzie było to samo, czyli jak świeża stacja to prędkości wysokie, a z czasem w godzinach szczytu wykręcić 8 Mb/s nie szło.Z czasam na trochę mobilny Internet znów przyspieszy, bo gdzie się nie ruszę to kopią z POPC i kto mądrzejszy przejdzie na szkło chociaż będzie droższe.W telefonie mam 10 GB, a wykorzystuję dwa, ale znam ludzi którzy dalej będą nagminnie obciążać sieć.Tu się nie ma co łudzić, że kiedyś przez dwa lata umowy ktoś będzie mieć 500 Mb/s.

Odpowiedz

77. ~Indianin
0

2018-08-18 22:43:00

@64 co ma kurs akcji do ratingu? Kolego,słyszales że gdzieś bije dzwon ale nie wiesz gdzie i kozaczysz. No i kozaczenie niestety objawiło braki w Twojej wiedzy ekonomicznej i giełdowej. Pamietasz czasy gdy ówczesna TPSA kosztowala ponad 25 zl? Pewnie wtedy cyckałes jeszcze mleko z butelki. Teraz Orange to 5 zl, czyli spadek dobre ponad 90% .I co? Orange to bankrut? Śmieciowy rating?

Odpowiedz

0

2018-08-18 17:51:20

@74 Każda sieć ma jakieś mankamenty i każda ma różny zasięg w zależności od lokalizacji. Byłem w każdej z nich i żadna nie była idealna. Orange - notorycznie źle rozliczało pakiety i usługi. TMobile - nachalne włączanie niepotrzebnych usług typu prenumeraty, granie na czekanie. Czasami brak LTE w ofercie na kartę (uruchamiane przez bok) Do tego kiepska i powolna platforma bilingowa. Telefony z garkami, mimo że nie wyrażałem zgód marketingowych. Plus - niby wszystko ok, poza kiepskim internetem - ledwo kilka megabitów w LTE. Play - kaganiec w roamingu i skakanie po sieciach. Kazdą przetestowałem i zostałem w Play, mimo że nie jest idealna.

Odpowiedz

75. ~Romano
0

2018-08-18 16:59:45

do 67Każda inna sieć jesli lepsza od Plusa a Wifi calling najlepiej działa w Orange. Płynnie przełącza z wifi do GSM i na odwrót bez zrywania połączenia. Spróbuj to zrobić w P4, rozłączy Cie.

Odpowiedz

74. ~Romano
0

2018-08-18 16:54:45

71Napisałem co mi nie pasuje bo byłem tam 5 lat, nie żałuje bo było tanio i wiele można było im za tą niższą cenę wybaczyć.Z czasem, dzięki głównie P4 konkurencja obniżyła ceny, więc nie było sensu dłużej tam tkwić. Jest jeszcze coś. W P4 telefon dosyć długo nawiązuje połączenie po naciśnięciu zielonej słuchawki, w Orange dzieje sie to znacznie szybciej. Przy wielu wykonywanych połączeniach to też ma nie lada znaczenie. Mam wrażenie że hejterzy P4 hejtują nie wiedząc do końca dlaczego.

Odpowiedz

73. ~
-1

2018-08-18 15:43:38

Errata, jakos niegramatycznie wyszlo, wiec jeszcze raz:@71 W moim przypadku, to JA decyduje co mi w Play pasuje, a nie Ty. Wiec wiesz co mi mozesz, prawda?

Odpowiedz

72. ~
-1

2018-08-18 15:41:34

@71 W moim przypadku, to JA decyduje co mi Play decyduje, a nie Ty. Wiec wiesz co mi mozesz, prawda?

Odpowiedz

0

2018-08-18 14:20:19

@64 Zasłużona krytyka, to jest punkt po punkcie wyłożenie tego co nie działa, lub źle dziala. A nie takie ogólnikowe i hejterskie posty. Mało kto potrafi powiwdzieć merytorycznie co mu w Play nie pasuje...

Odpowiedz

70. ~tata
0

2018-08-18 14:09:54

...zwrot ..Wy...Towarzysz ...znany jest w polskiej mowie od setek lat...wiec nie wymyślaj pisowskich idiotyzmow..

Odpowiedz

69. wlo
0

2018-08-18 14:05:41

Poza tym... Zwrot "wy" do drugiej osoby nie jest wymyślony przez towarzyszy partyjnych ;-)

Odpowiedz

68. wlo
0

2018-08-18 14:04:24

toms - nie do Ciebie presonalnie kierowałem ostatnią wypowiedź a do ludzi podobnie "broniących" Pleja ;-)Nie uważam Pleja za zło. Dobrze, ze jest. Mówiłęm to.Jedynie w dyskusji o rozwoju sieci zawsze będę powtarzał o zaniechaniach Pleja, forowanego przez byłą panią prezes, który wolał dofinansowywać klientów niż sieć. Nie dziwi mnie to też, bo do dzisiaj ilość klientów jest dla nich najważniejszym chyba wskaźnikiem... Dziwne, ale nie moja firma, nie obchodzi mnie dlaczego.Mi akurat nie zależy na tym którą ofertę uważasz za najlepszą czy lepszą. Bo to jest dla mnie indywidualna sprawa. Nie ma ofert obiektywnie najkorzystniejszych (mówię tu o cenie, zakresie usług itd.). Jeśli ktoś mało płaci za pakiet, mało ma w roamingu - może dopłacać po wykorzystaniu... Po co, jeśli lepiej kupić droższy pakiet w kraju i wyjdzie to ogólnie - z roamingiem - taniej? Zaraz ktoś powie, ze głup[i bo gdzieś tam z bonusem za doładowanie i jeszcze darmowym 5. doładowaniem może mieć taniej... Ale czy dostanie to czego potrezbuje?Ja mam 4 numery. 2 używam regularnie - jeden podstawowy bardzo dużo, drugi, tylko dla rodziny i przyjaciół, kiedy mam wyłaczony główny. Oba mają dostosowane do potrzeb taryfy. I jestem z nich zadowolony. Że abonament? Bo jestem zwolennikiem abonamentu. Niczym się nie przejmuję, także mitycznymi dodatkowymi,nieuzasadnionymi kwotami na fakturze - bo ich najnormalniej NIE MA!!Tak samo na numerach w rodzinie - każdy ma czego potrzebuje. Chociaż syn z racji podjętej po dyplomie pracy potrzebuje sporo roamingu, wolałby coś co daje więcej... Jednak przy braku dopłat na starej taryfie, te 3,9 GB stara się optymalnie wykorzystywać, chociaż są sytuacje, że ma nieplanowany wyjazd pod koniec miiesiączki i wtedy - już raz czy dwa razy - dopłaty kilkunastozłotowe się pojawiają na fakturze.

Odpowiedz

67. ~greg
0

2018-08-18 13:36:15

Play to przynajmniej stawia własne nadajniki, a nie jak robi to Orange w kolaboracji z T-mobile. Miłość Orange i T-mobile już pokazała, że tak różowo-pomarańczowa nie jest. Klakierzy tych dwóch sieci zawsze będą uważali, że nie ma nic lepszego poza ich produktem. Chcą wierzyć, niech sobie wierzą. Każdy ma prawo do swojej wiary. Dla mnie nowoczesną siecią i najbardziej rozwijającym się operatorem jest Play. Mam prawo mieć takie zdanie i nikomu nic do tego. Byłem 10 lat w Plusie i po tym czasie śmiem twierdzić, że tam to dopiero jest zacofanie. Skansen Plusa powinien przejąć ktoś nowoczesny kto ma doświadczenie w tej branży. Nie liczą się tylko pieniądze, ale również głowa (z całym szacunkiem do obecnego właściciela). Gdyby taki Vodafone (były współzałożyciel Plusa) wziął go w swoje ręce to jestem przekonany, że ta sieć całkiem inaczej by funkcjonowała (dużo lepiej). Nie było nawet tak błahej sytuacji jaka jest dziś, że 3 z 4 operatorów ma WifiCalling od dawna, a Plus testuje, testuje, testuje.... testuje. Dlatego uważam, że Play jako młoda sieć w porównaniu do pozostałej trójki i w porównaniu do takiego Plusa wypada naprawdę dobrze. Oczywiście zawsze ktoś znajdzie jakieś "ale..." jednakże trzeba pamiętać, że Play działa od 2005/2006 roku, a pozostali od 1995/1996 roku.

Odpowiedz

66. iphoneski
0

2018-08-18 13:09:32

@63 to nie jest dziwne tylko niestety tak play robi te newsy, że informuje tylko o miejscowościach powyżej 1000 mieszkańców. Sam kilka razy pisałem o masztach wiejskich, których w tabelkach nie było a działają.

Odpowiedz

65. ~Romano
-4

2018-08-18 12:19:03

P4 leci na opinii że jest tani. Kiedyś tak było, ale to było kiedyś. Ceny sie zrównały z pozostałymi. Byłem w P4 5 lat bo było tanio, gdy sie ceny zrównały uciekłem do Orange bo miałem dosyć ciagłego przełączania do roamingowych, raz przełącza a raz nie, brak HD Voice, wifi calling działające beznadziejnie oraz zwolniony net w roamingu. Wziąłem rozwód.

Odpowiedz