DAJ CYNK

Play oburzony różowym Mobile Connectem

08.11.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 14042

Ważne 13

10

Informacja o tym, że sieć T-Mobile jako pierwsza wprowadziła usługę Mobile Connect nie spodobała się sieci Play. "Fioletowi" korzystali z rozwiązania dużo wcześniej, ale... nikogo o tym nie poinformowali.Informacja o tym, że sieć T-Mobile jako pierwsza wprowadziła usługę Mobile Connect nie spodobała się sieci Play. "Fioletowi" korzystali z rozwiązania dużo wcześniej, ale... nikogo o tym nie poinformowali.

Chyba każdy serwis, a na pewno zdecydowana większość z piszących wczoraj o wdrożeniu usługi Mobile Connect poinformował, że T-Mobile zrobił to jako pierwszy operator w Polsce. Tak również informuje sam operator. Jak się okazało, nie jest to prawdą.

Zobacz: Mobile Connect w T-Mobile

Z rozwiązania Mobile Connect korzysta sieć Play i to od września 2015 roku. Usługa jest wykorzystywana podczas logowania do Play Now, a w lutym 2017 roku wdrożono ją przy "Wirtualnej Centralce" dla firm. Problem tylko w tym, że Play nie poinformował, że jego rozwiązania bazuje właśnie na technologii Mobile Connect, która jest globalnym standardem organizacji GSM Association. Potwierdził to rzecznik Play Marcin Gruszka w najnowszym wpisie na swoim blogu informując: Nie, nie nazywamy tego rozwiązania szumnie Mobile Connect. Jednocześnie w kolejnym zdaniu niekonsekwentnie dodał: Dodatkowo my jako jedyni zintegrowaliśmy naszą platformę Mobile Connect w projekcie mDokumenty, co pokazywaliśmy Pani Minister Annie Streżyńskiej.

Nie wnikając już w szczegóły, czy Play faktycznie nazywa swoją usługę Mobile Connect, czy też nie oraz czy jest ona zgodna ze standardem GSM Association, faktycznie "Fioletowi" wdrożyli ją przed T-Mobile i oferują ją klientom już od ponad roku. Czy Play był pierwszy? Tego nie wiemy. Być może Orange i Plus też korzystają z Mobile Connect, tylko zapomnieli się tym pochwalić? Jeśli tylko któryś z operatorów zdecyduje się podzielić tą informacją, na pewno ją przekażemy.

Źródło tekstu: Play; T-Mobile; wł

Komentarze
Zaloguj się