DAJ CYNK

Orange szykuje zmiany w ofercie

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 16624

Oferta studencka, szybszy światłowód, Smart Wi-Fi Box i rabat na raty - tego możemy się spodziewać w ofercie Orange jeszcze w tym tygodniu.Oferta studencka, szybszy światłowód, Smart Wi-Fi Box i rabat na raty - tego możemy się spodziewać w ofercie Orange jeszcze w tym tygodniu.

Światłowód - oferta studencka

Dla studentów operator pomarańczowej sieci będzie miał ofertę, w ramach której łącze światłowodowe o szybkości do 100 Mb/s będzie kosztować 59,99 zł miesięcznie. Nie będzie w tym przypadku opłaty aktywacyjnej. Oferta ma być reklamowana między innymi na uczelniach i na portalach wynajmu nieruchomości.

Światłowód - 1 Gb/s

Mamy dobrą wiadomość dla klientów Orange, którzy korzystają z łącza światłowodowego o szybkości 600 Mb/s. Wartość ta zostanie z automatu zwiększona do 1 Gb/s i każdy użytkownik takiego połączenia otrzyma specjalny list od operatora w tej sprawie. Aby móc skorzystać z nowej prędkości, trzeba będzie wymienić modem z Funboxa 2.0 i Liveboxa 3.0 na Funboxa 3.0. Wymiana modemów w ramach kampanii telefonicznej wychodzącej i w salonach wystartuje 24 sierpnia. Wymiana modemu jest też konieczna do prawidłowego działania telewizji.

Do prawidłowego działania Internetu 1 Gb/s klient będzie potrzebować komputera z procesorem klasy Intel Core i7, dyskiem SSD i podłączeniem przewodem UTP (cat5e dla przewodu Ethernet). Jeśli klient nie będzie chciał migracji na 1 Gb/s, prędkość jego łącza zostanie obniżona do 300 Mb/s. Wszystko wskazuje na to, że światłowód 600 Mb/s przestanie być dostępny. Do wyboru będzie albo 300 Mb/s, albo 1 Gb/s.

Klienci, którzy nie zgodzą się na wymianę modemu i przestanie im działać Telewizja lub nie zgodzą się na zmianę prędkości, będą mogli rozwiązać umowę bez kary.

Smart Wi-Fi Box

Smart Wi-Fi Box to nieduże pudełko, które łączy się z modemem i wzmacnia sygnał Wi-Fi. Modemy Funbox 3.0 mają wbudowane odpowiednie funkcje, a ich aktywacja nastąpi po wgraniu nowego oprogramowania dostępnego poprzez zdalną aktualizację. Nowo wydawane modemy będą miały już wgrany najnowszy soft.

Działanie urządzenia Smart Wi-Fi Box polega na automatycznym dobieraniu częstotliwość Wi-Fi oraz automatycznym przełączaniu się z 2,4 GHz na 5 GHz bez utraty połączenia. Wszystko to w ramach usługi Smart Wi-Fi. Pudełko pozwala też na planowanie harmonogramów dostępu dla każdego urządzenia, diagnozuje problemy z połączeniem, udostępnia hasło znajomym i pozwala na szybką zmianę hasła.

Smart Wi-Fi Box można dzierżawić w okresie promocyjnym za 4,99 zł miesięcznie - oferta dotyczy zarówno nowych, jak i obecnych klientów. Potem trzeba będzie płacić 9,99 zł miesięcznie. Dla porównania UPC Wi-Fi Booster kosztuje 15 zł miesięcznie, Inea Wi-Fi Premium 10 zł mięsięcznie, a Google Wi-Fi 499 zł jednorazowo. Na chwilę obecną nie wiemy, jak długo potrwa okres promocyjny. Urządzenie można zamówić w dowolnym momencie i dzierżawić dowolny okres, nie krótszy niż miesiąc. Kara za brak zwrotu sprzętu po okresie dzierżawy to 200 zł.

W zestawie z Wi-Fi Boxem dostaniemy zasilacz sieciowy, instrukcje i przewód RJ45 (Cat5e) o długości 1,5 metra. Najważniejsze parametry urządzenia są następujące:

  • producent Arcadyan,
  • chipset Quantenna + Realtek, Quantenna: QV860 (5 GHz); Realtek: RTL8192EE (2.4 GHz) i RTL8211E*2 (Gigabit PHY),
  • wymiary 130 x 110 x 38 mm,
  • porty: 2 x Ethernet 1000 Mb/s, WLAN 2.4 GHz 802.11n 2x2 (300 Mb/s) + WLAN 5 GHz 802.11ac 4x4 (1733 Mb/s).

Rabat na raty

W wybranych ofertach w Planach Komórkowych za 49,99 zł i 69,99 zł przez 6 miesięcy raty za sprzęt będą wynosić 0 zł. W przypadku przeniesienia numery otrzymamy 3 miesiące abonamentu za 0 zł. Promowane będą Samsung Galaxy A6, Samsung Galaxy S9 i Samsung Galaxy S9+.

Oferty wystartują 24 sierpnia

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu