DAJ CYNK

Światłowód Orange rozpędzony do 1 Gb/s w całej Polsce

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 9024

Internet światłowodowy Orange o prędkości 1 Gb/s nie jest już dostępny wyłącznie na terenie 76 gmin objętych deregulacją UKE. Teraz z maksymalnej prędkości mogą skorzystać wszystkie osoby będące w zasięgu pomarańczowego światłowodu.

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego Orange ma nieco inną ofertę w zależności od obszaru Polski? To wpływ regulacji UKE. W 2014 roku Urząd wprowadził tzw. obszar zderegulowany, składający się z 76 gmin, głównie wokół większych miast. To miejsca, w których rynek jest na tyle rozwinięty i konkurencyjny, że Orange nie musi na nim podlegać regulacjom. Mówiąc wprost, operator nie musiał na tym obszarze ograniczać swojej oferty w obawie o ograniczenie konkurencyjności. Dlatego też tylko na obszarach zderegulowanych dostępny był światłowód o prędkości 1 Gb/s, a sama oferta często bywała o 10-20 zł tańsza.

Obecnie Orange może na terenie całego kraju oferować Internet światłowodowy z najwyższą dostępną prędkością, czyli 1 Gb/s. W zasięgu usługi znajduje się 3,5 mln gospodarstw domowych w Polsce. W zestawie z Internetem Orange oferuje zestaw składający się z modelu FunBox 3.0 oraz Smart Wi-Fi Box, który odpowiada za wzmacnianie sygnału sieci bezprzewodowej.

Zobacz: Orange Światłowód przyspiesza do 1 Gb/s

Internet 1 Gb/s w Orange jako samodzielna usługa kosztuje obecnie 69,99 zł przez pierwsze 12 miesięcy umowy i 99,99 zł za kolejne 12 miesięcy. Pozostałe opcje to pakiety Orange Love.

Zobacz: Nowa oferta Orange - pełne miłości Orange Love i wiosenne Orange TV

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu