DAJ CYNK

Orange: Internet Rzeczy w gotowych pakietach dla małych i średnich firm oraz start-upów

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 7858

Orange: Internet Rzeczy w gotowych pakietach dla małych i średnich firm oraz start-upów

Orange przygotował cztery pakiety usług dla małych i średnich firm oraz start-upów, które budują i wykorzystują rozwiązania IoT. Każdy z tych pakietów różni się zakresem dostępnych opcji i zapewnia możliwość przesyłania dowolnej liczby komunikatów, np. informacji czy odczytów, do i z urządzeń Internetu Rzeczy.

Zobacz: Wyniki Orange Polska za 2019 rok: wzrost przychodów, EBITDAaL w górę, więcej klientów światłowodu i usług mobilnych

Oferowana przez Orange platforma Live Objects IoT pozwala na zarządzanie urządzeniami Internetu Rzeczy, analizowanie danych i przekładanie ich na informacje użyteczne dla firm i samorządów. Umożliwia korzystanie z m.in. inteligentnych liczników  energii elektrycznej, wody, systemów  oświetlenia czy czujników temperatury i jakości powietrza. Pozwala na zbieranie danych z np.: nakładek zamontowanych na licznikach i  prezentację ich w formie czytelnych wykresów, a także przesłanie danych do systemu rozliczeniowego. Usprawnia to proces rozliczeń, umożliwia planowanie na podstawie danych historycznych, a także pozwala w czasie rzeczywistym reagować na ewentualne awarie. 

Usługa w modelu SaaS (Software as a Service) dostępna jest w czterech pakietach odpowiadających potrzebom użytkowników o różnym stopniu zaawansowania. 

Zobacz: Orange Fab: start-upy będą pracować nad rozwiązaniami 5G

Pakiety IoT dla małych i średnich firm oraz start-upów  w Orange

Orange przygotował cztery pakiety różniące się zakresem dostępnych usług. Każdy z tych pakietów zapewnia możliwość przesyłania dowolnej liczby komunikatów (informacji, odczytów itp.) do i z urządzeń Internetu Rzeczy. Rozliczane są one w cyklu miesięcznym w pakietach po milion komunikatów, na zasadzie abonamentu. Taki pakiet pozwoli obsłużyć w ciągu miesiąca 11 urządzeń, które co pół minuty przesyłają lokalizację samochodów służbowych.

  • Pakiet Express za 49 zł umożliwia przesyłanie komunikatów pomiędzy urządzeniami i Platformą, w różnych technologiach  (m.in. sieć komórkowa w tym LTE-M, WiFi, HTTPS), zarządzanie urządzeniami oraz aktualizację oprogramowania układowego.  
  • Pakiet Advantage, kosztujący 149 zł dodatkowo wspiera zarządzanie grupami urządzeń i planowanie kampanii oraz przechowywanie danych na platformie Live Objects wraz ze znacznikami czasu i daty.
  • Pakiet Premium poszerza usługi o możliwości wizualizacji danych, ich indeksowania oraz wyszukiwania i kosztuje 299 zł.
  • Pakiet Complete, kosztujący 349 zł, obejmuje możliwości wszystkich wcześniejszych pakietów oraz dostęp do narzędzia wizualizacji Kibana. Pozwala ono na prezentację rozbudowanych zbiorów danych w prosty i przystępny sposób za pomocą wykresów, grafik, czy infografik.

Po przekroczeniu limitu miliona komunikatów klientowi zostanie ponownie naliczona kwota miesięcznej opłaty. Okres wypowiedzenia zależy od umownego okresu zobowiązania, które standardowo wynosi 3 miesiące. Dotychczasowi klienci, korzystający już z usług M2M Orange, mogą przez 12 miesięcy korzystać z platformy Live Objects w promocyjnych cenach.

Niestandardowe rozwiązania i pakiet Discover na próbę

Dodatkowo, klienci chcący sprawdzić rozwiązanie dostarczane przez Orange, mogą przez 3 pierwsze miesiące testować usługi dostępne w opcji Premium dzięki specjalnemu próbnemu pakietowi Discover. W trakcie okresu próbnego możliwe jest także korzystanie z narzędzia wizualizacyjnego Kibana przez 1 miesiąc. Pakiet Discover jest ograniczony do 10 urządzeń IoT. Pakiet testowy, podobnie jak cztery podstawowe, wiąże się także z pełnym wsparciem klienta oraz systemami cyberzabezpieczeń. W przypadku niestandardowych rozwiązań oferta może być dostosowana do potrzeb klienta.

Zobacz: Orange testuje w Lublinie radiolinię dla sieci 5G
Zobacz: Orange Flex i eSIM na smartfonach z Androidem
Zobacz: Orange: podwyżka cen opłaciła się, to korzyść dla klientów i całego rynku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu