DAJ CYNK

Orange blokuje "heavy userów"

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 45924

Orange wprowadza tzw. lejek techniczny dla klientów generujących wzmożonych ruch Internetu mobilnego.

Orange wprowadza tzw. lejek techniczny dla klientów generujących wzmożonych ruch Internetu mobilnego.

Klienci, którzy będą generować więcej niż 50% ruchu na danej stacji bazowej w ciągu ostatniej doby zostaną objęci tzw. lejkiem technicznym. Raz na dobę prędkość Internetu zostanie im ograniczona do 5, 10 lub 15 Mb/s w godzinach 7:00 - 23:00. Lejek dotyczy wszystkich klientów biznesowych, indywidualnych i nju mobile, którzy podpisali nową umowę lub aneks do już obowiązującej po 13 listopada 2015 roku.

Podstawą do założenia blokad jest par. 12, pkt. 19 Regulaminu o świadczenie usług telekomunikacyjnych z 15 listopada 2015 roku:
Zasoby Mobilnej sieci Orange są ograniczone i zmienne. Prędkość przesyłania danych w związku z korzystaniem z usług dostępu do Internetu zależy między innym od takich czynników, jak obciążenie stacji nadawczej, siły odbieranego sygnału stacji nadawczej, technologii czy maksymalnych prędkości dostępnych w urządzeniach, z których korzysta Abonent, a także od warunków atmosferycznych. Operator dokonuje pomiarów ruchu wewnątrz Mobilnej sieci Orange oraz na stykach do innych sieci, w tym sieci Internet. Mobilna sieć Orange jest monitorowana przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Operator dokonuje pomiarów w celu zapobiegania osiągnięciu lub przekroczeniu pojemności łączy lub Mobilnej sieci Orange oraz rozdzielenia jej zasobów w ten sposób, aby zapewnić Abonentom najlepszą w danych warunkach jakość świadczenia Usługi. Może to wpłynąć na prędkość przesyłania danych dla poszczególnych Abonentów.

Dodatkowo w par 12. pkt. 22 możemy przeczytać:
Operator stosuje automatyczne mechanizmy regulacji ruchu w Mobilnej Sieci Orange zapobiegające przeciążeniom lub przekierowuje ruch w przypadku awarii dotyczących głównych systemów i urządzeń Orange.

Zobacz: Regulamin świadczenie usług telekomunikacyjnych w Mobilnej Sieci Orange z 13.11.2015r.

Ankieta
25%
11%
3%
6%
41%
13%
1%

Wszystkich głosujących: 1438

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu