DAJ CYNK

Orange blokuje "heavy userów"

10.06.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 32372

Ważne 23

11

Orange wprowadza tzw. lejek techniczny dla klientów generujących wzmożonych ruch Internetu mobilnego.

Orange wprowadza tzw. lejek techniczny dla klientów generujących wzmożonych ruch Internetu mobilnego.

Klienci, którzy będą generować więcej niż 50% ruchu na danej stacji bazowej w ciągu ostatniej doby zostaną objęci tzw. lejkiem technicznym. Raz na dobę prędkość Internetu zostanie im ograniczona do 5, 10 lub 15 Mb/s w godzinach 7:00 - 23:00. Lejek dotyczy wszystkich klientów biznesowych, indywidualnych i nju mobile, którzy podpisali nową umowę lub aneks do już obowiązującej po 13 listopada 2015 roku.

Podstawą do założenia blokad jest par. 12, pkt. 19 Regulaminu o świadczenie usług telekomunikacyjnych z 15 listopada 2015 roku:
Zasoby Mobilnej sieci Orange są ograniczone i zmienne. Prędkość przesyłania danych w związku z korzystaniem z usług dostępu do Internetu zależy między innym od takich czynników, jak obciążenie stacji nadawczej, siły odbieranego sygnału stacji nadawczej, technologii czy maksymalnych prędkości dostępnych w urządzeniach, z których korzysta Abonent, a także od warunków atmosferycznych. Operator dokonuje pomiarów ruchu wewnątrz Mobilnej sieci Orange oraz na stykach do innych sieci, w tym sieci Internet. Mobilna sieć Orange jest monitorowana przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Operator dokonuje pomiarów w celu zapobiegania osiągnięciu lub przekroczeniu pojemności łączy lub Mobilnej sieci Orange oraz rozdzielenia jej zasobów w ten sposób, aby zapewnić Abonentom najlepszą w danych warunkach jakość świadczenia Usługi. Może to wpłynąć na prędkość przesyłania danych dla poszczególnych Abonentów.

Dodatkowo w par 12. pkt. 22 możemy przeczytać:
Operator stosuje automatyczne mechanizmy regulacji ruchu w Mobilnej Sieci Orange zapobiegające przeciążeniom lub przekierowuje ruch w przypadku awarii dotyczących głównych systemów i urządzeń Orange.

Zobacz: Regulamin świadczenie usług telekomunikacyjnych w Mobilnej Sieci Orange z 13.11.2015r.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
165. ~gość
0

2018-09-23 11:53:23 host: public-(...)rtel.pl

Przy ofercie biznesowej 999GB w pierwszy dzień po podpisaniu umowy wjechał lejek po pobraniu testowego pliku 1GB zrywając kilka razy łącze na kilka minut. Jeżeli nadajnik jest obciążony to nie powinni podawać nowych klientów. Na infolini dostałem informację że trzeba dać szanse też innym użytkownikom, to ja mogę też wyjść z założenia że nie zapłacę faktury bo nie mam tyle pieniędzy bo w pierwszej kolejności muszę kupić jedzenie

Odpowiedz

164. ~gosc
0

2018-03-25 12:31:22

uwaga na Orange !!!przegięcie pały, nawet pobierając 20gb dziennie zakładają ten lejek techniczny"niby" dają 999gb czyli ok 33.3gb dziennie, a nie ma najmniejszej szansy tyle pobrać, nawet do 500gb nie da się zbliżyć w miesiącuprzestroga dla zainteresowanych tą ofertą, przemyśl 2 razy

Odpowiedz

163. ~ax
0

2018-02-23 14:44:25

Orange nie tylko blokuje Netflixa ale również na tym blokowaniu zarabia. Konsultantka Orange na pytanie czy Orange blokuje sygnał, odpowiada - nie! Po czym odsyła na dalsze konsultacje do "techników" Orange pod numer 703300900, koszt rozmowy za 1 minutę 2, 08 zł. W trakcie rozmowy z technikiem w cudowny sposób zostaję nawiązane połączenie i już mogę oglądać film z serwisu Netflix na telewizorze. Trzeba sobie radzić, powiedział baca wiążąc buta glizdą.

Odpowiedz

162. ~jack
0

2017-11-06 21:21:42

W boa orange poinformowało mnie,że mam lejek techniczny.Mój limit to 30gb a miałem w połowie cyklu 75gb w tym włączone szczęśliwe godziny plus 10gb za 10zł.Internet chodzi teraz z lejkiem prawdopodobnie 32kb/s.Mam orange internet podstawowy czyli 10gb za 10zł plus szczęśliwe godziny.Składanie reklamacji nic nie dało a próba włączenia opcji 5mb/s za 10zł przez boa nie powiodła się.konsultanci nie czytają regulaminów i nie wiedzą, że 5mb/s dotyczy tylko planu optymalnego .Bez limitu danych do 5 Mb/s tylko Bez limitu danych do 5 Mb/s w planie optymalnym

Odpowiedz

161. ~Zenek
0

2017-03-10 04:17:34

A ja mam inne pytanko. Czy Orange ma możliwość drastycznego zwiększenia transferu przy korzystaniu z grupowego Hangouts Google? Z angielska coś takiego nazywa się "data drain". Od jakiegoś czasu nawet przy ograniczonym bandwidth do minimum (czyli jedynie przy aktywnym czacie bez wideo, ewentualnie audio) Hangouts pobiera nawet 500kB do 1 MB! Co jest nielogiczne. Google odpisało, że to nie ich wina. Czy może być to świadome działanie Orange i czy jest to legalne?

Odpowiedz

160. ~Kiir
0

2017-02-18 20:33:09

"Ja to blokowanie rozumiem. Mam mobila w Plusie i korzystam, jak jestem poza domem. Tam też jest lejek i to jest uczciwe rozwiazanie, bo dzięki temu każdy może z dobrej jakości sieci i ze sporej szybkości lte korzystać. No ale to mo je zdanie."Nie, nie rozumiesz. Lejek techniczny to nie jest równy podział szybkości transferu między użytkowników danej stacji bazowej. To każdy BTS każdej sieci potrafi zrobić z palcem w rzyci i nie potrzebuje do tego lejka technicznego.BTS bowiem samoczynnie rozdziela transfer. Jeśli do przesyłu dołączy jeden użytkownik, szybkość transferu spada wszystkim, aby mieli dostęp do takiego samego łącza.Po co więc lejek techniczny? Wyobraźcie sobie, że jesteście takim heavy userem. Ze stacji bazowej korzysta w danym momencie 100 użytkowników. Stacja ma maksymalny przesył 1 Gb/s*. Co daje każdemu z was 10 Mb/s. Dużo? Dla ciebie, mamy czy taty, może nie dużo, ale na pewno wystarczy. Ale...10 Mb/s to bardzo mało dla przedsiębiorstwa, którego być albo nie być to możliwość przesłania kilku gigabajtów w ciągu minut czy nawet sekund. Więc jakoś muszą zwolnić ten transfer dla klienta biznesowego (w szczególności jeśli należy do segmentu tzw "klientów kluczowych", z których każdy płaci im nie kilka dych czy stówek, a kilka (-dziesiąt?) tysięcy miesięcznie i z którymi umowy mają nie na 24 miesiące a na 5-10 lat). Proste? Zrozumiałe? Jeżeli klient kluczowy, korzystający z waszego BTS zadzwoni do operatora i stwierdzi, że potrzebuje maksymalnego dostępnego przesyłu, to równie dobrze możecie dostać lejek techniczny 64 Kb/s. Niestety, polskie prawo nie przewiduje wymuszania na operatorach jakiegokolwiek minimum.Jedynym rzeczywistym celem wprowadzenia lejka technicznego jest stworzenie precedensu, pozwalającego zrobić dobrze "klientom kluczowym", czyli takim na których utratę operator z przyczyn biznesowych nie może sobie pozwolić

Odpowiedz

159. perdos1
0

2016-06-16 00:43:19

Jest ciągle stałe 15Mb/s

Odpowiedz

158. ~pabloki
0

2016-06-16 00:35:21

ale napisz czy pomogło a jak nie to dzwoń do orange.skąd wiesz że inni nie zapuścili ściągania? do sieci nie jest podłaczony tylko ten nadajnik ale wiele. moze to obciążenie stacji , chyba że speedtest pokazuje zawsze 15,00 wtedy to lejek a jak mniej i różne to obciązenie.

Odpowiedz

157. perdos1
0

2016-06-16 00:33:07

@155 dalej lejek 15Mb/s

Odpowiedz

156. perdos1
0

2016-06-16 00:28:34

Jeżeli umowę podpisywałem w październiku 2015 to lejek nie powinien mnie obowiązywać?Dla mnie to rozwiązanie jest bez sensu. Ja ściągam duże pliki w nocy (szczęśliwe godziny), wtedy mogę spokojnie przekroczyć 50% ruchu stacji bazowej, bo jest pusta na tę chwilę. Po to chyba są pakiety, żeby ograniczyć ludziom intensywność korzystania. Po to są szczęśliwe godziny, żeby ściągać wtedy kiedy większość śpi. W nocy mogę ściągnąć nawet 150GB i mam dostać za to lejek, bo nikt inny w tą noc nie ściągał? Całkowity bezsens.

Odpowiedz

155. ~pabloki
0

2016-06-16 00:23:21

154 może spróbuj rozłaczyć połaczenie , wyjąć modem czy karte z routera i sprawdź jak potem leci.

Odpowiedz

154. perdos1
0

2016-06-16 00:13:49

miało być od 7 do 23, tymczasem jest 00:13 a ja nadal mam blokadę 15Mb/s

Odpowiedz

153. ~Maciek
-1

2016-06-15 19:40:21

Ja to blokowanie rozumiem. Mam mobila w Plusie i korzystam, jak jestem poza domem. Tam też jest lejek i to jest uczciwe rozwiazanie, bo dzięki temu każdy może z dobrej jakości sieci i ze sporej szybkości lte korzystać. No ale to mo je zdanie.

Odpowiedz

-3

2016-06-14 10:30:10

@145 "Pierszeństwo" tumanie gimbusie inaczej piszemy. Do szkoły.

Odpowiedz