DAJ CYNK

Koniec dzielenia tego samego konta w Netflixie? Pomoże w tym nowa technologia oparta na AI

14.01.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 14956

Ważne 0

0

Korzystasz z konta znajomego na Netflixie? Już niedługo może się to zmienić nowy system firmy Synamedia oparty na sztucznej inteligencji.

Synamedia zajmuje się dostarczaniem rozwiązań dla firm m.in. streamingujących filmy w Internecie. Jej nowy wynalazek, który został zaprezentowany podczas targów CES może uprzykrzyć życie wielu osobom.

Zobacz: Netflix za darmo w Play - od jutra rusza nowa promocja

Zacznijmy jednak od danych. Badania pokazują, że 26% Millenialsów dzieli się ze znajomymi danymi do logowania w Netflixie. W 2021 roku ma to doprowadzić do 9,6 mld dolarów straty serwisów streamingowych oraz 1,2 mld dolarów straty firm, które świadczą usługi stacjonarne, ale mają też w ofercie streaming multimediów. Jak choćby UPC.

Zobacz: Za Netflixa w Polsce płacimy prawie najwięcej, a mamy dostęp do prawie najmniejszej liczby zasobów

Nowy system opracowany przez Synamedia będzie, za pomocą sztucznej inteligencji, śledzić użytkowników na całym świecie i sprawdzać, czy przypadkiem jedno konto nie jest używane w dwóch różnych miejscach.

Dzielenie się danymi uwierzytelniającymi staje się zbyt kosztowne, aby je zignorować. Nasze nowe rozwiązanie daje operatorom możliwość podejmowania działań w tym zakresie. Wielu zwykłych użytkowników z przyjemnością zapłaci dodatkową opłatę za usługę premium, z której może korzystać wiele osób w tym samym czasie. To świetny sposób, aby uczciwi ludzie mogli czerpać korzyści z rosnących przychodów ze streamingu.

- powiedział Jean-Marc Racine, główny specjalista ds. produktu w Synamedia.

 

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: dailymail; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu