DAJ CYNK

IPTV w Cyfrowym Polsacie to nie jest prawdziwe IPTV - twierdzi rzecznik Orange Polska

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 31837

Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy sieci Orange, znowu wyjaśnia, że konkurencja oferuje nie całkiem to, co twierdzi, że oferuje. Tym razem dostało się Cyfrowemu Polsatowi i jego telewizji kablowej IPTV.

Telewizja kablowa IPTV w Cyfrowym Polsacie to z założenia przeniesienie oferty satelitarnej do formy przesyłanej za pośrednictwem Internetu stacjonarnego. Operator podał, że nowa usługa przeznaczona jest między innymi dla osób korzystających z pomarańczowego światłowodu. Orange poczuł się zaszczycony z tego powodu, jednocześnie uważając, że coś jest nie tak z ofertą konkurenta.

Zobacz: Nowości w Cyfrowym Polsacie: telewizja kablowa IPTV oraz nowy dekoder EVOBOX IP
Zobacz: Wyniki Grupy Cyfrowy Polsat po 2018 roku - wzrost liczby usług abonamentowych i przychodów, spadek liczby klientów

- Sprawdziliśmy i… usługa telewizyjna, którą od kilku dni oferuje CP m.in. klientom naszego światłowodu, nie jest prawdziwą telewizją IPTV. Swoją drogą ostatnio mamy prawdziwy wysyp produktów zastępczych i czekoladopodobnych ? Oferta CP to w istocie usługa OTT (Over-The-Top) polegającą na dostarczaniu multimedialnych treści za pośrednictwem infrastruktury innego operatora. Różnica między IPTV i OTT jest znacząca i wiedzą o tym nie tylko spece od technologii.

- napisał na blogu Wojciech Jabczyński

Okazuje się, że Orange Polska w żaden specjalny sposób nie współpracuje z Cyfrowym Polsatem przy dostarczaniu ich usługi, nie odpowiada również za jej jakość. Nad jakością nie ma też kontroli sam CP - jak pisze dalej rzecznik Orange. Dzieje się tak dlatego, że w usłudze telewizyjnej Cyfrowego Polsatu treści przesyłane są za pośrednictwem Internetu w taki sam sposób, jak wszystkie inne dane, bez zagwarantowanego osobnego, wydzielonego kanału. Tymczasem to Orange chwali się, że oferuje swoim klientom prawdziwe IPTV. Orange TV wykorzystuje wydzielony kanał dla telewizji, co ma gwarantować najwyższą jakość odbioru.

- Dziennikarze pytali mnie jeszcze o umowy więc dodaję, że jedyną jaką zawarliśmy z CP jest podpisana dwa lata temu, standardowa umowa na kolokację serwerów treści CP oraz na łącza transmisyjne. Czyli absolutnie nic nowego.

- zakończył swój wpis rzecznik Orange Polska

Zobacz: 5G Ready to nie 5G - tłumaczy rzecznik prasowy Orange Polska [wideo]
Zobacz: W lutym najszybszy Internet mobilny był w Orange i T-Mobile. Tak wynika z najnowszego raportu RfBenchmark

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu