DAJ CYNK

Internet w Pendolino za kilka miesięcy

09.12.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4846

Ważne 9

1

W przyszłym tygodniu PKP Intercity chce rozpisać przetarg w sprawie instalacji urządzeń zapewniających dostęp do Internetu w pociągach Pendolino.

W przyszłym tygodniu PKP Intercity chce rozpisać przetarg w sprawie instalacji urządzeń zapewniających dostęp do Internetu w pociągach Pendolino.

Mija już rok od wprowadzenia na tory pociągów Pendolino, a Internetu w nich jak nie było, tak nie ma. Wszystko przez to, że instalacja odpowiedniego sprzętu przez T-Mobile, który wygrał przetarg na dostęp do sieci w pociągach, naruszałaby ich gwarancję.

Zamontowanie w każdym wagonie pięciu anten wymaga ingerencji w ich konstrukcję, a mówiąc wprost, konieczne było wywiercenie dziur w dachu. To wiązałoby się z naruszeniem gwarancji. Wyjściem z tej sytuacji była instalacja sprzętu przez operatora pociągów, firmę Alstom, jednak oczywiście nie za darmo. W przypadku, gdyby opłata nie została uiszczona, pociągi zostałyby bez gwarancji.

W związku z całą tą sytuację PKP Intercity chce rozpisać nowy przetarg na dostęp do Internetu w pociągach Pendolino i znaleźć firmę, która będzie w stanie zamontować niezbędne urządzeniach w wagonach. Konkrety mamy poznać w najbliższych tygodniach, a dostęp do Wi-Fi w pociągach Pendolino ma pojawić się za kilka, bliżej nieokreślonych, miesięcy.

Źródło tekstu: RMF FM; WP.PL; wł

Komentarze
Zaloguj się