DAJ CYNK

Internet w Pendolino za kilka miesięcy

09.12.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4734

Ważne 9

1

W przyszłym tygodniu PKP Intercity chce rozpisać przetarg w sprawie instalacji urządzeń zapewniających dostęp do Internetu w pociągach Pendolino.

W przyszłym tygodniu PKP Intercity chce rozpisać przetarg w sprawie instalacji urządzeń zapewniających dostęp do Internetu w pociągach Pendolino.

Mija już rok od wprowadzenia na tory pociągów Pendolino, a Internetu w nich jak nie było, tak nie ma. Wszystko przez to, że instalacja odpowiedniego sprzętu przez T-Mobile, który wygrał przetarg na dostęp do sieci w pociągach, naruszałaby ich gwarancję.

Zamontowanie w każdym wagonie pięciu anten wymaga ingerencji w ich konstrukcję, a mówiąc wprost, konieczne było wywiercenie dziur w dachu. To wiązałoby się z naruszeniem gwarancji. Wyjściem z tej sytuacji była instalacja sprzętu przez operatora pociągów, firmę Alstom, jednak oczywiście nie za darmo. W przypadku, gdyby opłata nie została uiszczona, pociągi zostałyby bez gwarancji.

W związku z całą tą sytuację PKP Intercity chce rozpisać nowy przetarg na dostęp do Internetu w pociągach Pendolino i znaleźć firmę, która będzie w stanie zamontować niezbędne urządzeniach w wagonach. Konkrety mamy poznać w najbliższych tygodniach, a dostęp do Wi-Fi w pociągach Pendolino ma pojawić się za kilka, bliżej nieokreślonych, miesięcy.

Źródło tekstu: RMF FM; WP.PL; wł

Komentarze
Zaloguj się
23. ~ciekawy
1

2015-12-10 10:50:29

@13W jakiej polaryzacji najlepiej anteny zainstalować w Pendolino?

Odpowiedz

22. ~szybkija
0

2015-12-09 17:19:24

Ta inwstycja już na starcie była pomyłą. NIe rozumiem co za rpoblem zrobić wifi jak nawet w zwykłych pksach jest już często dostępne... to ja już pojade zwykłym pociągiem i skorzystam sobie ze swojego mobilnego vikinga w telefonie to taniej mi wyjdzie ;)

Odpowiedz

21. ~
-1

2015-12-09 13:32:32

Ciekawe czy nadal będą wymagać udostępnienia swojego numeru telefonu i udzielenia zgody marketingowej wszystkim na każdą możliwą sytuację – "darmowe" wifi, ha ha ha!

Odpowiedz

20. iperyt
0

2015-12-09 13:16:31

@19 W większości prawda ale dyskusja na inne forum.

Odpowiedz

19. jedrek
1

2015-12-09 13:10:52

PKP w całości w obecnym wydaniu do zaorania. Tysiące spółek, tysiące pierdzistołków zamiast jednej, dużej, prężnej firmy i ludzi od roboty, a nie przewracania ton makulatury i chlew makabryczny. Proste sprawy w tym upadłym tworze urastają do rangi lotu na Marsa. Zwykli ludzie do wawy podróżują np. Polskim Bus-em, bo jest kilka razy taniej. Pendolino jeżdżą głównie budżetowi, za których podatnik opłaca haracz za przejazd. A ludzie z prowincji polskiej już w ogóle nie korzystają z kolei, bo im właśnie zamknęli połączenia.

Odpowiedz

18. iperyt
0

2015-12-09 13:05:27

@17 Dla Ciebie może i spokój ale Jesteś w mniejszości...przejazd EIP to nie wycieczka krajoznawcza ciuchcią tylko narzędzie przeważnie dla ludzi pracujących , biznesu itp. dla których 2h bez kontaktu to bardzo dużo.

Odpowiedz

17. ~Gutek
-1

2015-12-09 13:01:08

Jeszcze nie jechałem pendolino, ale jeżeli tak dobrze ekranuje sygnał GSM, to tylko się cieszyć ... podróż w spokoju, a nie historie z mchu i paproci czy sprzedaż pustaków ytong przez 4h

Odpowiedz

16. iperyt
1

2015-12-09 11:51:59

To jest tragedia...pociąg klasy premium bez internetu wifi. Akurat w tym konkretnym modelu jest to o tyle istotne że aluminiowy kadłub na tyle skutecznie ekranuje że np. Na trasie Katowice - Warszawa zasięg jest tylko w Aglomeracji a potem w Warszawie. Nie chodzi tutaj tylko o transmisję danych ale nawet o rozmowy głosowe. Tradycyjne wagony aż tak silnie nie tłumią tak więc na CMK można korzystać z internetu LTE/HSPA+ i rozmawiać i co najśmieszniejsze te starsze mają wifi.

Odpowiedz

15. zajadacz
-1

2015-12-09 11:44:19

Wierci się otwory, a nie dziury. Dziurę to autor tej wypowiedzi może mieć w d***.

Odpowiedz

14. ~JazonX
0

2015-12-09 11:29:24

@~ola To TeCośtam ja jeszcze wizerunek ? Chyba najbardziej pazernego telekomu ;)

Odpowiedz

13. ~juby XXL
-1

2015-12-09 11:16:22

Moznaby na magnes antenę na dachu przylepić a komunikacje pomiędzy /''na dachu/'' a /''pod dachem/'' zapewnić bezprzewodowo ale dla mistrzów z timobaj to jak widac za trudne.

Odpowiedz

12. ~ola
2

2015-12-09 10:07:52

dajcie spokój, to i tak nie działa,w IC jak jest? strona z reklamą i regulaminem otwiera się zawsze.. jakoś dalej już lipa.... wizerunek T znów ucierpiał..

Odpowiedz

-4

2015-12-09 10:06:29

10). nie będę się wykłócał jak, bo od tego są inne mądrale, które otrzymują za to kasę. Wątpię w to, że nie ma tego jak ,,obejść".

Odpowiedz

10. Mila89
4

2015-12-09 09:48:53

@8 a co maja go przymocowac przy pomocy kleju???

Odpowiedz

9. ~ja
1

2015-12-09 09:44:49

A tymczasem w nowych składach szynobusowych w lubuskiem darmowe wifi działa od ponad roku. A jednak się da!

Odpowiedz