DAJ CYNK

Inea wprowadza symetryczny Internet dla wszystkich klientów FTTH

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 5606

Klienci sieci Inea korzystający z technologii FTTH mają od 5 listopada do dyspozycji łącza symetryczne. Zmiana ta obejmuje ponad 90 tysięcy użytkowników z całej Wielkopolski i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami ze strony klientów.

W połowie października Inea wprowadziła do swojej oferty symetryczne łącze światłowodowe o przepustowości 10 Gb/s, z którego mogą korzystać mieszkańcy Poznania. Teraz przyszła kolej na dalsze ulepszenia warunków korzystania z Internetu. Od dzisiaj (5 listopada 2018 roku) wszyscy klienci światłowodu do domu Inea (ang. FTTH – Fiber-To-The-Home), mogą korzystać z łącza symetrycznego. Oznacza to, że wysyłanie plików będzie się odbywać z taką samą szybkością, jak ich pobieranie.

Zmiana dotyczy nie tylko nowych klientów, ale także tych, którzy już mają doprowadzony do domu światłowód sieci Inea, czyli ponad 90 tys. osób w Wielkopolsce. Łącze symetryczne wprowadzone zostało do oferty na stałe, bez żadnych dodatkowych opłat lub warunków. Nowi użytkownicy łączy FTTH Inea będą mogli korzystać z jednego z pięciu pakietów: 100/100 Mb/s, 300/300 Mb/s, 600/600 Mb/s, 1/1 Gb/s lub 10/10 Gb/s.

- Wiemy, że dla wielu naszych klientów wysyłanie plików jest równie ważne, jak ich pobieranie. Jeśli technologia coś umożliwia, to my chcemy to udostępniać naszym klientom i stąd pomysł na tę zmianę - powiedział Michał Bartkowiak, Chief Operating Officer Inea. - Wczoraj obchodziliśmy Gimme Fiber Day, czyli międzynarodowy dzień światłowodu do domu i pomyśleliśmy, że to doskonała okazja, żeby ogłosić niespodziankę dla wszystkich klientów FTTH Inea. Tych, którzy korzystają ze starszych technologii, jak HFC, chcemy w ten sposób zachęcić do zmiany właśnie na światłowód.

Od teraz Inea zamierza oferować swoim klientom wyłącznie symetryczne łącza światłowodowe. Zmiana będzie dotyczyła także nowych sieci budowanych przez tego operatora poza Wielkopolską, w takich województwach, jak mazowieckie, lubelskie i kujawsko-pomorskie. Na tych obszarach oferta ta dostępna będzie w 2019 roku.

Zobacz: Inea - 10 Gb/s i... co dalej?
Zobacz: Orange i UPC Polska oferują klientom Internet 1 Gb/s, a tymczasem klienci sieci INEA mogą mieć w Poznaniu 10 Gb/s
Zobacz: INEA zmienia standard obsługi klientów i modernizuje swoje salony sprzedaży. Na początek w Poznaniu

Źródło tekstu: Inea

Przewiń w dół do następnego wpisu