DAJ CYNK

Grudniowe wyniki Speedtestu. Gdyby nie roaming krajowy, Play byłby liderem

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 13726

Serwis Speedtest opublikował grudniowe wyniki prędkości Internetu. Wśród operatorów stacjonarnych - nuda. Choć trzeba przyznać, że osiągane prędkości są wyraźnie niższe niż w poprzednich miesiącach. Ciekawe robi się za to wśród operatorów komórkowych.

Internet stacjonarny

Liderem prędkości Internetu stacjonarnego pozostaje Inea. Operator mocno przyśpieszył w ostatnim czasie swój Internet, co ma mocne odbicie w osiągniętych wynikach.

Internet mobilny

Na Twitterze trwa właśnie słowna przepychanka przedstawicieli operatorów. Każdy z nich stara się udowodnić, kto dysponuje większym szybszym Internetem. Faktycznie, jeśli uwzględnimy wyniki nie obejmujące roamingu krajowego, to najszybszy Internet mobilny ma w Polsce Play. I tutaj możemy zgodzić się ze stwierdzeniem, że Fioletowi mają najlepszą sieć w Polsce. Ale sieć własną. Natomiast Play to cały czas w pewnym stopniu również roaming krajowy, gdzie obecność lejków spycha operatora na trzecią pozycję. Jeśli Play rozbuduje swoją sieć na tyle, żeby wyłączyć roaming krajowy i zachować obecną jakość na własnym zasięgu, faktycznie będzie liderem. Obecnie jednak Fioletowi muszą zmierzyć się z faktem, że ich klienci nie korzystają wyłącznie z sieci własnej, dlatego też jako ogół usług, muszą (jeszcze) uznać wyższość konkurencji.

W w rankingu prędkości Internetu RFBenchmark, który Play nie do końca uznaje, Fioletowi zajmują zajmują trzecią pozycją. Wynika to z tego, że RFBenchmark prezentuje wyniki z uwzględnieniem testu w roamingu krajowym i nie oddziela ich od tych, wykonanych w sieci własnej.

Zobacz: Play ma 7000 nadajników. Ambitny plan zrealizowany tuż przed końcem roku. Potwierdza to szef działu technologii
Zobacz: Play wypowiedział umowę z Plusem. Zasięg czterech sieci przestanie być aktualny

Warto też zauważyć, że w ostatnim czasie coraz gorsze wyniki notuje Plus.

Internet mobilny z wyłączeniem roamingu krajowego

Internet mobilny z uwzględnieniem roamingu krajowego

Internet LTE z wyłączeniem roamingu krajowego

LTE z uwzględnieniem roamingu krajowego

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: speedtest; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu