DAJ CYNK

FUP w Virgin Mobile

09.07.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 6657

Ważne 6

2

Virgin Mobile wysyła do klientów informacje o zmianie cenników. Pojawiła się w niej informacja o FUP-ie.



Virgin Mobile szykuje zmianę cenników ofert abonamentowych i na kartę. Pojawiła się w niej informacja o FUP-ie.

FUP, czyli polityka uczciwego korzystania to od momentu zniesienia roamingu opłat roamingowych temat wielu burzliwych dyskusji. Jedni z niej korzystali, inni naginali ją w ramach własnych potrzeb. Obecnie FUP w Virgin Mobile wygląda następująco:
FUP = Fair Usage Policy, tzw. Polityka Uczciwego Korzystania, która pozwoliła na określenie pakietów minut odebranych w roamingu ważnych przez 12 miesięcy dla każdego użytkownika. Do końca roku 2017 w ofercie na kartę jest to 120 minut, a w ofercie na abonament 150 minut. Limit został wyliczony na podstawie średniego wykorzystania minut odbieranych przez klientów, którzy podróżują(...)

W nowym cenniku, który będzie obowiązywać od 9 sierpnia 2018 roku mamy zapisy podobne do tych, które znajdziemy u większości operatorów. Karta SIM będzie obserwowana w 4-miesięcznych okresach. Jeśli przez ponad połowę tego czasu karta była częściej zalogowana do nadajników operatorów zagranicznych, to Virgin może zacząć naliczać dodatkowe opłaty w wysokości:

  • 0,16 zł za minutę połączenia wykonanego,
  • 0,04 zł za minutę połączenia odebranego,
  • 0,05 zł za wysłanego SMS-a,
  • 0,03 zł za wysłanego MMS-a,
  • 0,03 zł za 1 MB internetu.

Powyższe zasady dotyczą klientów abonamentowych, korzystających z taryf #ChcęWszystko oraz usług na kartę. Wśród planowanych zmian nie ma żadnych informacji odnośnie tego, czy zniesione zostaną dotychczasowe limity minutowe. Te pozostaną w obecnej formie.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
42. ~PaweL
0

2018-07-19 16:01:26

Mi się wydaje, że dobrze zrobili. I tak do tej pory szli na rękę klientom. Ja tam ich lubię i nie mam im nic do zarzucenia.

Odpowiedz

41. ~
0

2018-07-17 12:10:07

Haha, lejek 32 kb/s w jakości LTE

Odpowiedz

40. ~
0

2018-07-16 17:05:40

Kurcze coś się schrzaniło w smarcie w poprzednim komentarzu - jest do usunięcia

Odpowiedz

39. ~a2mobile
0

2018-07-16 17:02:10

37, 19,90 zł no limit rozmowy na komórki + na stacjonarne + sms i mms no limit + net no limit z czego najwolniejszy lejek masz podporki pod kolana czy pod całe nogi? 512 kb kiedy w innych sieciach 32 kb a abo 29 zł i tego bez stacjonarnych i umowa - a2mobile jest najlepsze

Odpowiedz

38. ~a2mobile
0

2018-07-16 16:56:27

tylko a2mobile, - złe opinie o a2mobile są pisane przez konsultantów do spraw sprzedaży - tylko a2mobile używam i wszystko działa dobrze

Odpowiedz

37. ~
0

2018-07-15 09:44:39

@35 To w takim razie jak ktoś będzie z tą kartą w Czechach lub Niemczech to się przekona jaki ci operatorzy mają zasięg 3G. Natomiast jak mamy zasięg LTE to spoko. Dlatego ja nie zmieniam operatora dla kilku złotych.

Odpowiedz

36. ~Marek
0

2018-07-13 23:57:39

Limitów 120 i 150 minut na rok na odbieranie już nie będzie, gdyż były one nielegalne (Virgin nie ma zgody UKE na pobieranie dopłat za połączenia odbierane i nie może stosować żadnego innego, swojego FUP innego niż unijny).

Odpowiedz

35. ~Oppserwator
0

2018-07-10 22:34:50

Mam A2 mobile od ponad roku.W kraju ok ale tak jak ktoś pisał roaming kuleje, tylko 3G , po przekroczeniu granicy trzeba ręcznie włączyć.Potem trzeba też ręcznie ustawić najbardziej popularną w danym kraju sieć by chodził , inaczej zrywa .Ostatnio nawet mmsy chodziły w roamingu .Ale smutna wiadomość na koniec free sms + rozmowy + 1,3 GB obowiązują do 31VIII .Potem nie wiadomo .Pozdrawiam.

Odpowiedz

34. ~MB
0

2018-07-10 14:58:18

@33 a2mobile działa z roamingu bez najmniejszego problemu.

Odpowiedz

33. ~
0

2018-07-10 14:34:57

a2mobile działa w PL ok a weźcie wybieracie się z tą karta za granicę :) zdrowia życzę

Odpowiedz

32. ~A2 o NIE!
0

2018-07-10 12:17:44

Mialem u nich kart3 i poza rozmowani i smsami nie bylo internetu! Ani na smartfonia ani na modemie! Nie wikłajcie sie więc w abonament na tyło dwa lata,bo pozałujecie. Ja na szczęście mialem tylko karte.

Odpowiedz

31. ~
1

2018-07-10 12:16:03

26, obejrzyj sobie na YT rozmowy w parlamencie Europejskim Premiera Polski i zagranicznych i wtedy odpowuedz sobie na pytanie czy to Polska szaleje czy szaleją zagraniczni europosłowie i europosłanki napuszczeni przez PO którzy nie wiedzą o co w ogóle chodzi, a Anglia wspiera Polske i rozumie, sami krzykacze łagodzą ton kiedy się dowiadują co się działo w Polsce za czasóa PO więc zamiast ulegać temu co inni mówią to sam się zainteresuj,

Odpowiedz

30. ~Nata
0

2018-07-09 20:16:01

Ja mam freemium to zmienia się coś ?

Odpowiedz

29. ~
0

2018-07-09 19:30:14

No to w końcu co się zmienia po 120/150 minutach odebranych rocznie, a co po ponad dwóch miesiącach z czterech zalogowanych zagranicą? Nie do końca jasny jest ten news moim zdaniem

Odpowiedz

28. Remington
0

2018-07-09 19:08:23

Ale dopłaty będą do cen krajowych, czy tych z cennika roamingowego?

Odpowiedz