DAJ CYNK

Facebook chce dostępu do kont bankowych

07.08.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3181

Ważne 1

3

Facebook ma bardzo ambitne plany dotyczące rozwoju Messengera. Ale po ostatnich wydarzeniach wiele osób ma problem z zaufaniem do Marka Zuckerberga.Facebook ma bardzo ambitne plany dotyczące rozwoju Messengera. Ale po ostatnich wydarzeniach wiele osób ma problem z zaufaniem do Marka Zuckerberga.

Jeden Messenger by wszystkimi rządzić

Facebook chce zrobić z Messengera aplikację do wszystkiego. Dzięki niej mielibyśmy mieć możliwość dostępu do naszego rachunku bankowego oraz kontaktu z przedstawicielami handlowymi lub doradcami finansowymi. Pełna obsługa, doradztwo, możliwość dokonywania zakupów, a to wszystko za pomocą jednej aplikacji dostępnej zawsze pod ręką. Genialne?

Nikt nie ufa Facebookowi

Niestety problemem jest kompletny brak zaufania do serwisu społecznościowego w obliczu ostatnich afer związanych z udostępnianiem danych użytkowników.

Zobacz: Facebook broni się, że bez handlu danymi byłby płatny
Zobacz: Facebook pod lupą Federalnej Komisji Handlu

Jak informuje The Wall Street Journal, Facebook kontaktował się w sprawie swojego pomysłu z amerykańskimi bankami, ale podeszły one do sprawy bez większego entuzjazmu, a jeden całkowicie zrezygnował z negocjacji.

Ciężko się temu dziwić. Można się spodziewać, że w przypadku wybuchu afery związanej np. z udostępnieniem danych kont bankowych użytkowników, Facebook mógłby wyjść z tego bez większego uszczerbku, a banki mogłyby mieć poważniejsze problemy.

Źródło tekstu: WSJ; wł

Komentarze
Zaloguj się