DAJ CYNK

a2mobile zostanie przejęte przez Premium Mobile - co to oznacza dla klientów?

09.10.2018

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 8109

Ważne 1

1

Klienci sieci a2mobile zostaną włączeni do zasobów sieci Premium Mobile. Po tej operacji Premium Mobile będzie świadczył usługi dla prawie 200 tys. klientów.

Dla klientów a2mobile fuzja nie oznacza zmiany oferty

Najważniejszym dla obecnych klientów a2mobile jest fakt, że nie zmienia się marka a2mobile, oferta, cenniki, zasięg sieci i jakość świadczonych usług oraz wysoki poziom obsługi klienta - czytamy w komunikacie Cyfrowego Polsatu. Zabrakło natomiast w nim informacji, czy i na jakich zasadach klienci obu sieci będą mogli migrować pomiędzy ofertami. Póki co mogą czynić to po staremu, za pośrednictwem MNP.

Strukturalnie Premium Mobile staje się teraz operatorem a2mobile, zamiast dotychczasowego Aero2. Oferta prepaid a2mobile będzie współistniała z ofertą abonamentową Premium Mobile i klienci absolutnie nie będą zmuszeni do zmieniania czegokolwiek w swoich usługach. Planowane na koniec tego roku połączenie ułatwi zarządzanie obiema ofertami (połączonymi jedną spółką), natomiast dla klientów będzie przezroczyste.

Zbliżony model działania

Jak czytamy w komunikacie operatora, za ideą połączenia a2mobile i Premium Mobile stoją zbliżone modele działania obu podmiotów. Klientów obu sieci łączą podobne zainteresowania, wartości i zapotrzebowanie na usługi telekomunikacyjne. Co warto dodać, w ostatnim czasie zarówno Premium Mobile, jak i a2mobile były często doceniane za ofertę, a Premium Mobile mógł nawet pochwalić się najkorzystniejszym bilansem MNP w I półroczu 2018, wyprzedzając wielką czwórkę operatorów.

Porządki w Grupie Cyfrowego Polsatu

Grupa Cyfrowy Polsat, której częścią jest Aero2 i jego marka a2mobile, po połączeniu spółek zyska większe udziały w Premium Mobile - łącznie Grupa CP będzie miała 25% głosów. Grupa zachowa przy tym przychody hurtowe od marek a2mobile i Premium Mobile

Zobacz: 100 tys. klientów Premium Mobile

 

Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat

Komentarze
Zaloguj się
25. ~gość
0

2018-10-15 10:51:04 host: 37.109.(...)4

"wysoki poziom obsługi klienta". Dawno tak się nie uśmiałem. Wy z Telepolis to jednak macie poczucie humoru :)

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-15 16:54:48 host: a29-04-(...)ini.net

Co masz do obsługi klienta w a2mobile? Działają szybko, skutecznie i za darmo. W przeciwieństwie do np dziewicy gdzie na połączenie z cmok czeka się godzinami

24. ~gość
0

2018-10-14 03:43:31 host: a24-05-(...)ini.net

jaka to różnica skoro premium mobile i a2 należy do Zygmunta?

Odpowiedz

1. NoJo_
0

2018-10-14 20:24:50

Podatki. Dla użytkownika? Nic.

23. ~gość
0

2018-10-12 04:11:34 host: no-mans(...)247.com

Brakuje mi tego pieska dawno go nie używali :) Może teraz wróci

Odpowiedz

22. ~gość
0

2018-10-10 12:28:25 host: a24-06-(...)ini.net

kiedyś sprzedawałem to premium mobile, jak zadzwoniłem a właściwie jak system zadzwonił do ludzi i jak powiedziałem, że dzwonie imieniu premium mobile to mało kto wiedział o co chodzi a bardziej świadomi kojarzyli z t-mobile i trzeba było poprawiać że premium mobile

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-10 19:34:08 host: 89-64-2(...)ello.pl

Dobrze, że nam o tym powiedziałeś, to bardzo ważna informacja.

2. ~gość
1

2018-10-13 16:35:44 host: 87-205-(...)etia.pl

Jeżeli tak sprzedawałeś jak piszesz ...

21. ~gość
0

2018-10-10 11:23:54 host: 194.99.(...)8

Na razie mówią, że nic się zmieni..., ale pewnie tylko mówią.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-10 23:14:37 host: 212-7-2(...)kman.pl

Dlaczego tak myślisz? Oferta zostaje

2. ~gość
0

2018-10-12 06:11:44 host: 212-7-2(...)kman.pl

A co miałoby się zmienić? Premium to oferta na abonament, a2mobile jest na kartę. Po prostu będą działać pod jednym szyldem.

3. ~gość
0

2018-10-14 18:00:55 host: 212-7-2(...)kman.pl

A tam, nic nie będą kombinować, bo stracą kleintów. Simple as that

20. wlo
0

2018-10-10 09:53:22

Swoją drogą... Premium Mobile ponownie zmienł formę prawną. Spółka akcyjna została "z powrotem" przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Nowy podmiot uzyskał wpis do KRS już pod koniec sierpnia... Chociaż z drugiej strony spółka akcyjna jeszcze nie została wykreślona ;-) Tak więc zmiany planowane były od daaawna. Teraz tylko śledzić by należało zmiany we wpisach dot. struktury właścicielskiej ;-)

Odpowiedz

0

2018-10-10 09:36:52

Ciekawe czy Zyga nie wystawi Premium mobile do kolejnych aukcji ;)

Odpowiedz

18. ~gość
1

2018-10-10 05:33:38 host: 89-64-2(...)ello.pl

Z innego newsa wynikało - o ile dobrze pamiętam- że Premium Mobile jest kontrolowane przez inną spółkę Solorza, z poza Grupy CP. Czyli Grupa CP będzie mieć 25% głosów w PM ale bez problemu będą kontrolować PM poprzez inna spółkę pana Solorza, której nazwy na razie nie podano. Co do samego takiego ruchu, to o ile nie zmienią/nie pogorszą zasad i oferty w a2 mobile, to dla klientów nie ma to znaczenia. Istotne jest czy karty a2 będą działać w zasięgu Plusa nadal jak w roamingu i czy nadal nie będzie HD voice czy tak jak w Premium Mobile czyli zasięg Plusa jest macierzysty? Niestety Redaktor nie dopytał a szkoda.

Odpowiedz

17. ~gość
0

2018-10-10 05:17:19 host: user-5-(...)rnet.pl

Likwidacji rlah miało być

Odpowiedz

16. ~gość
0

2018-10-10 05:16:21 host: user-5-(...)rnet.pl

Czyżby początek likwidacji kraj w a2mobile? Obym się mylił...

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-15 01:11:15 host: 185.231(...)2

Napewno nie. Aero to silna marka uzywam ich bdi juz chyba z 6 lat.

15. ~gość
0

2018-10-10 03:40:08 host: a07-07-(...)ini.net

A Premium Mobile należy do Zygmunta?

Odpowiedz

14. marnet
0

2018-10-09 22:41:08

A co z marką "wRodzinie"? Zostaje w aero2, czy idzie do likwidacji?

Odpowiedz

1

2018-10-09 23:34:31

Zostaje. Klientów mało a zawsze jest przyczółek by robić cross-sell wśród korzystających z BDI.

2. marnet
0

2018-10-10 12:08:38

14.1. Teraz mają łączone pakiety internetowe aero2 i a2mobile. A są jakieś promocje łączone aero2 i wRodzinie?

3. ~gość
0

2018-10-15 01:13:34 host: 185.231(...)2

@marnet obecnie nie, ale mam nadzieje że będą. To byłby prawdziwy hit

13. NoJo_
1

2018-10-09 22:09:32

@11 bo w a2mobile trzeba wpisać w APN jedną prostą linijkę tekstu? :p

Odpowiedz

12. ~gość
-1

2018-10-09 21:37:48 host: 37.109.(...)3

Ja bym wolał no limit połączenia do wszystkich i ma stacjonarne i 5 GB netu, bez SMS za 10 zł miesięcznie. Skoro taka wersja tylko z no limit internet jest za 15 zl

Odpowiedz

11. ~gość
1

2018-10-09 20:49:29 host: 37-128-(...)etia.pl

A certyfikacji Apple jak nie było tak nie ma. Wszystkie karty plusa i innych mvnondzialajacych na tej sieci do iPhone sie po prostu nie nadają. Chyba, że ktoś ma mocne nerwy.

Odpowiedz

1. wlo
0

2018-10-09 21:02:31

Mam w rodzinie fanów iPhone'a... Używają od dawna - z kartami Plusa. Nie ma najmniejszych problemów w funkcjonowaniu iPhone'ów w sieci Plus ;-)

2. ~gość
0

2018-10-09 22:15:41 host: 37-128-(...)etia.pl

Wiem, że można używać, ale........ po każdej aktualizacji trzeba ręcznie dane do internetu i Mms-ów wpisywać. Nie działa volte, nie działa vowifi ani natywnie, ani przez apke. Do luftu z takim operatorem jak plus

1

2018-10-09 23:26:09

Od 1,5 roku mam Plusa w iPhonie i jest ok. Od iOS 12 nie trzeba już po aktualizacji podawać na nowo apn mms. WiFi Calling w ogóle mi nie brakuje, moja żona w Orange tylko problemy z tym miała. A braku VoLTE nawet nie dostrzegam.

4. xperia
-1

2018-10-10 20:02:12

"WiFi Calling w ogóle mi nie brakuje, moja żona w Orange tylko problemy z tym miała. A braku VoLTE nawet nie dostrzegam" W orange nie ma problemu z Wifi Calling, używam od pierwszego dnia, a braku VoLTE nie dostrzegasz bo nie używałeś

5. xperia
0