DAJ CYNK

ZTE ma najbardziej pomysłowy sposób na ukrycie aparatu do selfie

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5895

Producenci smartfonów na dziesiątki sposobów starają się rozwiązać problem umieszczenia aparatu do selfie w obudowie o jak najwęższej ramce. Jednak nawet najmniejsze wycięcia - czy to w kształcie kropli, czy też okrągłe dziurki w ekranie - są raczej niechętnie widziane przez użytkowników. Najnowszy patent ZTE to bardzo pomysłowe obejście tego problemu

Jeżeli nie da się dziurki w ekranie całkowicie zlikwidować, to trzeba ja zamaskować - taka  myśl przyświeca wielu producentom, ale z realizacją bywa gorzej. Najnowszy patent ZTE, złożony w biurze WIPO w kwietniu 2019 i teraz ujawniony przez serwis LetsGoDigital, zakłada, że w górnej części ekranu znajdzie się niewielkie wycięcie mieszczące aparat do selfie. 

Cała sztuczka polega jednak na pomysłowym umieszczeniu tego detalu - między ikonami sieci oraz baterii. Takie rozwiązanie sprawia, że aparat wygląda po prostu jak jeszcze jeden wskaźnik na górnym pasku systemowym. Na pewno będzie mniej denerwujący, niż dziura maskowana tapetą ekranu.

Z patentu ZTE wynikają jednak dwie istotne cechy konstrukcyjne: po pierwsze moduł aparatu musi być bardzo mały, a zwłaszcza jego obiektyw. Po drugie takie wzornictwo zakłada, że na górnej ramce nie znajdzie się miejsce na głośnik do rozmów telefonicznych - zostanie on ukryty pod wyświetlaczem, dzięki technologii Sound-on-Display. Nie wiadomo jednak, jak ZTE chce rozlokować czujniki przedniego panelu, w patencie nie ma też informacji o układzie głównych aparatów. Patent może być uniwersalny zastosowany w wielu przyszłych modelach ZTE.

Zobacz: Smartfony ZTE w Polsce: nowym oficjalnym dystrybutorem marki będzie firma NTT System
Zobacz: ZTE patentuje telefon z podwójnym aparatem przednim i sliderem

Ponieważ ZTE zaprezentowało niedawno swój flagowy model ZTE Axon 10 Pro, wdrożenia tego rozwiązania nie należy spodziewać się zbyt szybko - bo raczej nie trafi on w pierwszej kolejności do modeli ze średniej półki. Następcy Axona 10 Pro należy się więc spodziewać dopiero w przyszłym roku.

Zobacz:Więcej zoomu! ZTE Axon 10 Pro z 20-krotnym zoomem hybrydowym
Zobacz: ZTE Nubia Red Magic 3 to najszybszy smartfon z Androidem w majowym rankingu AnTuTu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LetsGoDigital

Źródło tekstu: LetsGoDigital

Tagi: zte
Przewiń w dół do następnego wpisu