DAJ CYNK

Zegarki Samsung Galaxy Watch oszacują ciśnienie krwi

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 21974

Samsung Health Monitor Galaxy Watch

Smartzegarki z rodziny Samsung Galaxy Watch dostaną kolejną funkcję, która pomoże monitorować stan zdrowia. Po odpowiedniej kalibracji będą mogły oszacować ciśnienie krwi.

Samsung od dłuższego czasu pracuje nad zamiennikiem ciśnieniomierza dla smartwatchy. W2019 roku prowadził testy na pierwszej wersji Galaxy Watch Active. Wygląda na to, że w końcu się udało. Koreański rząd zatwierdził do użytku aplikację medyczną Health Monitor, zdolną oszacować ciśnienie na podstawie wskazań Galaxy Watch Active 2.

Mierzenie ciśnienia tętniczego jest sprawą nietrywialną, a tu nie mamy oczywiście pompowanego rękawa. Galaxy Watch Active 2 nie mierzy ciśnienia w tradycyjnym ujęciu, ale szacuje je na podstawie innych wskazań. Przed przystąpieniem do pomiarów trzeba przeprowadzić kalibrację z użyciem tradycyjnego aparatu do mierzenia ciśnienia. Po trzech pomiarach zegarek powinien już sam sobie radzić i podawać szacowane wartości.

Samsung ciśnieniomierz

Wszystkie pomiary będą zapisywane w kalendarzu w aplikacji Samsung Health Monitor.

Zobacz: Test smartwatcha Samsung Galaxy Watch - Koreańczycy zrobili zegarek niemal doskonały
Zobacz: Premiera Galaxy Watch Active2: cyfrowy pierścień obrotowy, LTE, EKG i GPS

Kalibrację trzeba przeprowadzać co miesiąc. Smartwatch Samsunga nie pozwoli więc całkowicie uwolnić się od tradycyjnego ciśnieniomierza. Na pewno jednak uczyni nasze życie łatwiejszym.

Aplikacja i aktualizacja oprogramowania Galaxy Watch Active będą dostępne w Korei w drugiej połowie roku. W dalszej kolejności ciśnieniomierz (w zasadzie ciśnienioszacowacz) trafi na inne modele smartzegarków Samsunga.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Samsung

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu