DAJ CYNK

Zbliża się Lenovo Z6 Pro. Na pokładzie Snapdragon 855 i obietnica zdjęć o rozdzielczości 100 Mpix

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6957

Od lutego Lenovo częstuje nas zapowiedziami nowego smartfonu, który pod względem rozdzielczości zdjęć ma dosłownie zmieść konkurencję. Teraz wiemy już, że będzie pracować pod kontrolą układu Snapdragon 855.

Zapowiedziany w grudniu Lenovo Z5 Pro GT był jednym z pierwszych smartfonów na świecie, który miał układ Qualcomm Snapdragon 855. Będzie go mieć także szykujący się do swojego debiutu Lenovo Z6 Pro, jednak podejrzewa się, że będzie to wersja nieco podkręcona. Za sprawą technologii HyperVision, smartfon ma pozwalać na tworzenie zdjęć o rozdzielczości dochodzącej do 100 Mpix.

Zobacz: Lenovo Z5 Pro GT trafi do sklepów 29 stycznia. Pod maską topowy Snapdragon 855 i aż 12 GB pamięci RAM

Przypuszczalnie będzie to po części sprawka inteligentnego oprogramowania. Jak ujawnił niedawno serwis XDA-Developers, układy SoC firmy Qualcomm są w stanie przechwytywać obraz z matryc o rozdzielczości 192 Mpix. Dotyczy to Snapdragonów 670675710845 i 855. Pozostaje zatem kwestia zastosowania odpowiedniej matrycy i oprogramowania.

Zobacz: Lenovo Tab V7 to masywny phablet ze średniej półki cenowej. Szkoda, że nie ma mocniejszej specyfikacji

Co ciekawe, wyższe rozdzielczości zaglądają również do wideo, co ma być zasługą technologii Hyper Video. Zasady jej działania jeszcze nie ujawniono. Wiemy natomiast, że system aparatów Lenovo Z6 Pro będzie zawierał obiektyw do makro, obiektyw szerokokątny, specjalny tryb zapobiegający drganiom, a także tryb nocny i super slow-motion.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Gizmochina

Źródło tekstu: Gizmochina

Przewiń w dół do następnego wpisu